Zaloguj się do konta

Górny wymiar dla ryb, dlaczego nie chcemy zmian?

utworzono: 2014/02/23 19:57
news34

Duże osobniki są słabymi reproduktorami , więc nie jestem za wprowadzeniem górnych wymiarów ochronnych ryb.

[2014-02-28 17:14]

JKarp

Artur nikogo do niczego nie zmuszam.Oprócz górnego wymiaru należałoby zmniejszyć limity - choćby te 4 liny. Jak zrobi się 2 sztuki od 25 35 cm to chyba też na kolację wystarczy. Bo ja już widziałem komplety linów 4 sztuki po 45 cm zabrane.A po co komu tyle jazi czy kleni?
Ty dalej swoje - cały czas czarny scenariusz. Jak nie wykłusują to odłowy kontrolne. 
" "Leszcz nie przegrywa z konkurencją a z wędkarzami."Jakimi? Tymi co Leszczowi zabrali wymiar i limit, tymi co w ich miejsce wpuszczają co innego. Tymi nie etycznymi też."
Znowu pojedyncze zdanie wyrwane z kontekstu:: Leszcz nie przegrywa z konkurencją a z wędkarzami.Jest go mniej bo wędkarze czytają fora i dowiadują się jak, co, czym i na co. Wędkarzy jest co raz więcej, lepszy sprzęt i większe umiejętności."Zgodzę się też z tym co napisałeś - zabrano leszczowi w wielu wodach i limit i wymiar jakby był jakimś niepożądanym dziwadłem. Łowi się na kotlety i do octu. Ewentualnie na śmietnik.O tym, dlaczego wpuszcza nie inne ryby też było mówione - bo są po prostu tańsze.
Nie bardzo czaję o co chodzi w tym ostatnim poście - bo to chyba naturalne, że ryba jak zdechnie to się rozłoży w wodzie stając się cząstką łańcucha pokarmowego. Chyba to nie jest czymś szczególnie dziwnym. JK

[2014-02-28 17:28]

JKarp

Duże osobniki są słabymi reproduktorami , więc nie jestem za wprowadzeniem górnych wymiarów ochronnych ryb.
Ale byś se połowił te duże osobniki ?Aj tam od razu słabymi - wiesz w pewnym wieku ponoć wystarczy  za rączki się potrzymać ;-)
JK
[2014-02-28 17:37]

Majster 81

Kolejny ciekawy temat , niech przychodzi wiosna , każdy pójdzie na rybki , nie będzie kłótni na różnorakie tematy . Co do zadanego pytania nt. Górny wymiar dla ryb , dlaczego nie chcemy zmian ? dla jakich ryb ? bo dla mnie jest to zbyt ogólne . Jeżeli chodzi o drapieżniki to jestem na tak ( oprócz suma ) , z drugiej strony jeżeli chodzi o rybę białą
leszcz- tak
płoć- tak
wzdręga - nie
lin - tak
karp - nie
amur - nie
[2014-02-28 17:52]

JOPEK1971

Od 55:18

[2014-02-28 17:59]

Jack14

Pytanie na które nie oczekuję odpowiedzi.

1:04

Panie Piotrze nie należy wprowadzać nowych zasad (to moje zdanie).

Może wystarczy egzekwowanie obecnie obowiązujących zasad, wymiarów itp.??

Tylko kto ma to robiić?

[2014-02-28 18:46]

Artur z Ketrzyna

Pytanie na które nie oczekuję odpowiedzi.

1:04

Panie Piotrze nie należy wprowadzać nowych zasad (to moje zdanie).

Może wystarczy egzekwowanie obecnie obowiązujących zasad, wymiarów itp.??

Tylko kto ma to robiić?

100 razy tak. Do tego racjonalne zarybienia i walka w miarę możliwości z kłusolami i nie etycznymi rybakami. (no jak by się udało ZG przekonać by wymiary i okresy ochronne w RAPR obowiązywały też rybaków na wodach PZW. To już był by to milowy krok do przodu)
I nie potrzeba żadnych obostrzeń RAPR. no może tyle by każda ryba miała wymiar dolny i limit.
Bo tak to nie ma limitu i wymiaru. To można wziąć wszystko. I tu z mięsiarzem nie powalczysz.

[2014-02-28 20:04]

Artur z Ketrzyna

Nie bardzo czaję o co chodzi w tym ostatnim poście - bo to chyba naturalne, że ryba jak zdechnie to się rozłoży w wodzie stając się cząstką łańcucha pokarmowego. Chyba to nie jest czymś szczególnie dziwnym. JK

Napisałeś; Niech Ona sama, ta Duża samoistnie użyźni wodę ...JK
to Ci odpisałem; Tak w bio gówno.
 Bo ty myśląc o Duże to masz na myśli Karp. A Karp ma taki metabolizm że nie trawi w 100% jak inne ryby. I wydala nadtrawione bio aktywne fekalia. To tak jak drożdże w winie. dużo lepiej użyźniają i powodują większy zakwit glonów. Do tego jest miejsza przezroczystość wody. Co za tym idzie promienie słońca zaczynają docierać coraz płycej i rośliny na znacznych głębokościach obumierają. IDT. Już to pisałem...

[2014-02-28 20:15]

"Górny wymiar ochronny" - jak to dumnie brzmi. Kolejna metoda na poprawianie rybostanu przed komputerem:). "Ja jestem C&R, stosuję górny wymiar ochronny i jestem cool. Tylko, że łowiłem w tym roku 2 razy i złowiłem tylko jazgarza. Ale za to dzielnie promuje piękne idee wśród gimnazjalistów na forum wędkarskim..." - tak ja niestety widzę rację bytu górnego wymiaru ochronnego. Ponieważ nie ma on racjo bytu w praktyce to zawsze można się po rozwodzić na forum:):):)
[2014-02-28 22:01]

JKarp

Ja jestem C&R, stosuję górny wymiar ochronny i jestem cool. Tylko, że łowiłem w tym roku 2 razy i złowiłem tylko jazgarza. Ale za to dzielnie promuje piękne idee wśród gimnazjalistów na forum wędkarskim..
Byłem hmm... dużo dni na rybach. Złowiłem xx karpi na wodach PZW. Promuję C&R I MAM 52 LATA ;-) aaa i jestem COOL ... JK [2014-02-28 22:51]

JKarp

Bo ty myśląc o Duże to masz na myśli Karp. A Karp ma taki metabolizm że nie trawi w 100% jak inne ryby. I wydala nadtrawione bio aktywne fekalia. To tak jak drożdże w winie. dużo lepiej użyźniają i powodują większy zakwit glonów. Do tego jest miejsza przezroczystość wody. Co za tym idzie promienie słońca zaczynają docierać coraz płycej i rośliny na znacznych głębokościach obumierają. IDT. Już to pisałem..
Nie Artur - nie mam na myśli karp. JK [2014-02-28 22:53]

ryukon1975

Ciekawe, że Ty ( Wy ) już uważacie, że już powiedziano wszystko i, że górny wymiar ochronny to głupota.Kurcze nie pamiętam - był tu taki artykuł i pewnym jeziorze na którym wprowadzono górne wymiary ochronne. Wszyscy wypowiadali się tylko w superlatywach. http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,jezioro-lubiaz-gminne-eldorado,69067
I od kiedy Krzysztof tak hołubisz RAPR ? ;-)
JK

RAPR to dla mnie kabarecik wiedzą to ci którzy więcej czasu spędzają nad wodą jak przed komputerem, widzą ile on tam w realnym świecie znaczy. Przez wprowadzenie głównych wymiarów zaczną go łamać kolejne osoby bo nie oszukujmy się ale większość zrobi zdjęcie już nie mówię o dalszym możliwym działaniu.

Więc w jakim celu dorabiać kolejne przepisy których prawie nikt  nie przestrzega i nie egzekwuje ?

[2014-03-01 06:32]

Jak mawiał mój znajomy Cyt. Są ludzie którzy jak nie mają po co żyć żyją po to by drugim zrobić na złość . A ja ze swojej strony dodam że są również tacy którym nic tak nie sprawia wielkiej frajdy i przyjemności jak nieszczęście drugiego człowieka. Zamiast brać się za przysłowiowe łby na tym forum idzcie na ryby tak jak ja dzisiaj. Złapałem dwa krąpie i dwie płotki i w d....    mam górny czy też dolny wymiar jako że ryb przed tarłem nie biorę. A Wy niepotrzebnie się dajecie napuszczać jakiemuś pismakowi który być może nawet porządnie nie potrafi zawiązać haczyka. Może teraz się cieszy bo naczelny pochwali że czytelność wzrosła. A swoją drogą wiedziałem że tak to się wszystko skończy i zacznie pachnieć groteską. Bo to jest kolejna bzdura wrzucana nam na forum tak samo jak głupawe zapytania o żyłki dragona czy mikado albo wędki Cormorana  czy Robinsona. Na ryby , na ryby koledzy jutro też będę nad moją kochaną Wisełką  i to jest najważniejsze.
Julian
[2014-03-01 18:18]

Majster 81

Jak mawiał mój znajomy Cyt. Są ludzie którzy jak nie mają po co żyć żyją po to by drugim zrobić na złość . A ja ze swojej strony dodam że są również tacy którym nic tak nie sprawia wielkiej frajdy i przyjemności jak nieszczęście drugiego człowieka. Zamiast brać się za przysłowiowe łby na tym forum idzcie na ryby tak jak ja dzisiaj. Złapałem dwa krąpie i dwie płotki i w d....    mam górny czy też dolny wymiar jako że ryb przed tarłem nie biorę. A Wy niepotrzebnie się dajecie napuszczać jakiemuś pismakowi który być może nawet porządnie nie potrafi zawiązać haczyka. Może teraz się cieszy bo naczelny pochwali że czytelność wzrosła. A swoją drogą wiedziałem że tak to się wszystko skończy i zacznie pachnieć groteską. Bo to jest kolejna bzdura wrzucana nam na forum tak samo jak głupawe zapytania o żyłki dragona czy mikado albo wędki Cormorana  czy Robinsona. Na ryby , na ryby koledzy jutro też będę nad moją kochaną Wisełką  i to jest najważniejsze.
Julian

Zgadzam się z przedmówcą .
[2014-03-01 18:29]

Diablo

Julian

Problem polega na tym że większość tutejszych wędkarzy to tylko wirtualni wędkarze. Nie chodzą łowić nad wodę tylko w internecie najlepsze wyniki osiągają :)
[2014-03-01 18:35]

I to jest kwintesencja tego o co mi chodzi. To o czym ja pomyślałem Ty na głos ( powiedziałeś ) napisałeś.
Diablo 5+
Julian
[2014-03-01 18:47]

pakul1206

Tak to sobie czytam i zadaje sobie pytanie: po jaką cholere ta dyskusja skoro 90 % ludzi na tym forum nie zabiera żadnej ryby do domu! na WĘDKUJE nie ma miesiaży! [2014-03-01 20:42]

Tak to sobie czytam i zadaje sobie pytanie: po jaką cholere ta dyskusja skoro 90 % ludzi na tym forum nie zabiera żadnej ryby do domu! na WĘDKUJE nie ma miesiaży!

Jest kolego odwrotnie i to nie 90 a 99 procent zabiera ryby. [2014-03-01 20:51]

Diablo

Tak to sobie czytam i zadaje sobie pytanie: po jaką cholere ta dyskusja skoro 90 % ludzi na tym forum nie zabiera żadnej ryby do domu! na WĘDKUJE nie ma miesiaży!

Jest kolego odwrotnie i to nie 90 a 99 procent zabiera ryby.

Widzę że masz  bardzo precyzyjne dane. Szkoda tylko żeś sobie wyssał z palca jak większość swoich mądrości :)
[2014-03-01 21:02]

pakul1206

HEHE, prawie nikt nie bierze i ryb ni hu...a nie ma, ostatnio czytalem tu na forum że podobno kormorany w piz...u wszystko zjadły. [2014-03-01 21:07]

FELIPE

Julian

Tak się składa że założyłem wątek aby podyskutować o rzeczy ważnej dla mnie, Bo zależy mi na tym abym w przyszłości  mógł dalej czerpać radość z tego wspaniałego hobby i walki z pięknymi rybami. A żeby tak było to widełki wymiarów ochronnych dla niektórych gatunków ryb trzeba wprowadzić. Oczywiście jest to tylko jeden z czynników mający wpływ na populację ryb, ale jest to czynnik zależny od nas.  A twoje  słowa "Są ludzie którzy jak nie mają po co żyć żyją po to by drugim zrobić na złość" mówią same za siebie. Aha zapomniałem, oczywiście mam problem z zawiązaniem haczyka a nawet sznurowadeł w bucie

[2014-03-01 21:17]

zbynio 33

Widzę że masz  bardzo precyzyjne dane. Szkoda tylko żeś sobie wyssał z palca jak większość swoich mądrości :)

Widzę że Kolega @Diablo nie ma pojęcia o czym pisze :) Piotrek ma rację :) Temat istotnie budzi kontrowersje. ja jestem za górnym wymiarem ochronnym itd.. wprowadzenie takiego obostrzenia pomogłoby rozbudować bazę turystyczną itd... bez obawy, że zabraknie ryb i wędkarze przestaną przyjeżdżać (to tak na marginesie do Kolegi Juliana, że nie tylko składka ogólna przyciąga wędkarzy.). Oczywiście inni Koledzy też mają rację , że po co wprowadzać coś, co nie będzie funkcjonować, ale to, że przy znaku nie zawsze stoi policjant nie oznacza, że nie jest potrzebne ograniczenie. Przynajmniej zwraca uwagę , że coś się dzieje, a i mandat ktoś zarobi.
[2014-03-01 21:18]

Diablo

Widzę że Kolega @Diablo nie ma pojęcia o czym pisze :) Piotrek ma rację :) Temat istotnie budzi kontrowersje. ja jestem za górnym wymiarem ochronnym itd.. wprowadzenie takiego obostrzenia pomogłoby rozbudować bazę turystyczną itd... bez obawy, że zabraknie ryb i wędkarze przestaną przyjeżdżać (to tak na marginesie do Kolegi Juliana, że nie tylko składka ogólna przyciąga wędkarzy.). Oczywiście inni Koledzy też mają rację , że po co wprowadzać coś, co nie będzie funkcjonować, ale to, że przy znaku nie zawsze stoi policjant nie oznacza, że nie jest potrzebne ograniczenie. Przynajmniej zwraca uwagę , że coś się dzieje, a i mandat ktoś zarobi.

Ha ha ha ! Wymiar górny pomoże rozbudować baze turystyczną :) Słowa które cisną mi się na klawiaturę są nie do opublikowania :)

Tony śmieci nad brzegami, woda koloru gnojówki poprzegradzana sprzetem kłusowniczym i tłumy turystów nad wodą bo przecież mamy górny wymiar ochronny.
[2014-03-01 21:28]

RadoslawM

Na odcinkach specjalnych takie uregulowanie ma sens. Może taki odcinek wyróżniał by się większą populacja ryb ‘okazów”.

Myślę że wprowadzenie takiego przepisu paradoksalnie uszczupli wpływy do PZW. Wędkarze zaczną szukać prywatnych, komercyjnych bajorek na których nie ma takich rygorów.  

Temat wraca jak bumerang i ciągle nic ;-) 

[2014-03-01 21:33]

FELIPE

Na odcinkach specjalnych takie uregulowanie ma sens. Może taki odcinek wyróżniał by się większą populacja ryb ‘okazów”.

Myślę że wprowadzenie takiego przepisu paradoksalnie uszczupli wpływy do PZW. Wędkarze zaczną szukać prywatnych, komercyjnych bajorek na których nie ma takich rygorów.  

Temat wraca jak bumerang i ciągle nic ;-) 

Już to widzę jak wędkarze zaczną szukać prywatnych łowisk, przecież tam trzeba zapłacić za łowienie i za rybę :)

[2014-03-01 21:37]