Zaloguj się do konta

Górne wymiary ochronne w Okręgu Skierniewice

utworzono: 2018/01/20 19:29
rydel41

Witam serdecznie co sądzicie o pojawieniu się w zezwoleniach górnych wymiarów ochronnych poszczególnych gatunków ryb 
W OPWZ Skierniewice 
Karp            wymiar 35 cm         górny wymiar 70 cm
Szczupak    wymiar 50 cm         górny wymiar 90 cm
Sandacz      wymiar 50 cm         górny wymiar 80 cm
Co sądzicie o takim ograniczeniu ? jakie ryby jeszcze powinny być obięte takim ograniczeniem ? A może nie powinno być takich ograniczeń ? Czy to coś zmieni w naszych wodach ?  [2018-01-20 19:29]

kubakolotko13

moim zdaniem wymiarów i tak jest za dużo i limitów też więc uwarzam to za koszmarny pomysł [2018-01-20 19:55]

erykom

Co z tego że są wymiary jak mięsiarz i tak będzie zabierał wszystko do domu aby zaspokoić głód [2018-01-20 20:21]

ogtw

Podobne ograniczenia obowiązują już od kilku lat w okręgu Katowice. Czy to coś dało? [2018-01-21 10:56]

Robert1911

nic nie dało, przez ostatnie dwa leta nie widziałem ani jednej kontroli, poco komu przepis którego nikt nie kontroluje [2018-01-21 11:47]

kubakolotko13

i tak przepisów jest zadużo ( poco szczupak ma wymiar 50 cm) powinien być 40 cm
  [2018-01-21 20:24]

Jakub Woś

Ty poważnie czy trolujesz? Przeczytaj może najpierw skąd biorą siędolne wymiary [2018-01-21 20:55]

rydel41

Ja Ci powiem tak jak by nie było przepisów to w naszych wodach już nie było by nawet żab 
Jak by szczupak miał wymiar 15 cm to takie by brali bo przecierz wolno Taka jest u nas mętalność Jak karaś nie ma limitu to można brać wszystkie i każdą ilość jak złowie 30 kilo to wezme 30 A jak jest limit to jednak troche się boją Według mnie powinien być na Skierniewickich wodach jeszcze górny wymiar Amura, Lina , Karasia Złocistego  [2018-01-22 12:20]

Julian

Też jestem za górnymi wymiarami - tylko żeby to było w granicach rozsądku a nie jak taniec św.Wita z jednej skrajności w drugą. Ida  jest szczytna i słuszna. W dobie ,,komórek "  - fotka , buzi i do wody . Przecież każdy wie jak smakuje stary wół albo kogut nie ma sensu zabijać dużych ryb. My nie wezmiemy ale kłusole , siatkarze  Ci legalni i nielegalni oraz zwyczajni mięsiarze mają Nas w d...     razem z Naszymi górnymi wymiarami. 
Ps. Już ja widzę tych co grasują z siatami po Zegrzu - tych ,,ekologów"   jak stosują się do Górnych Wymiarów .  Wybaczcie mi ale  uśmiałem się do łez . 
Pozdrawiam Was  [2018-01-22 18:03]

rydel41

powiem tak jak za tymi wymiarami pójdą większe kontrole i przedewszystkim dużo większe kary to myśle ze po jakimś czasie przyniesie to jakieś efekty 
  [2018-01-22 18:26]

Jakub Woś

Nie mam nic przeciwko tym górnym wymiarom ochronnym ale jak dla mnie to jest pudrowanie trupa. Co z nich skoro i tak nie ma komu tego pilnować i egzekwować. Ludzie nie przestrzegają dolnych wymiarów ani okresów ochronnych, a  jak widać powyżej nie wiedzą skąd i po co się one wzięły. [2018-01-22 18:27]

kubakolotko13

bo zaraz wymiary będą 
karp 35cm do 37 cm
szczupak 96cm do 97 cm
a te złodzieje z pzw wybiorą wszystko sieciami i ryb dalej nie będzie
  [2018-01-22 19:19]

tomalocb

Co by była za frajda z wędkowania gdyby nie było górnego wymiaru ochronnego . Poczuć trochę adrenaliny i przeżyć zmaganie z rybą następny raz.
Przez parę ładych lat w Okręgu Skierniewice  był wymiar ochronny na okonia 18 cm. a w 2018 już nie ma .
Co najlepsze zrobili wymiar ochronny na leszcza 25 cm i limit 10 sztuk. Są zbiorniki w których  leszcz nie ma tego wymiaru , a z moich obserwacji wynika że większość wędkrzy zabierała nawet takie leszyki 10 cm . No bo jak przyjechał tyle kilometrów nad wodę i nic a tak chociaż będą kotleciki lub do kota mała rybka .
  [2018-01-23 15:16]

kubakolotko13

i słusznie [2018-01-23 16:03]

rydel41

Tak masz racje Skierniewice przegapili okonia miał być wymiar podniesiony do 20 a wcale go nie uwzględnili A co do wynoszenia małych ryb to też masz sto procent racji na naszych łowiskach wszystko co nie ma wymiaru i większe od haczyka jest zabierane Naszczęście w moim małym kole nad wodą jeden pilnuje drugiego i mięsiarze wiedzą że jak ktoś ich przyuważy to mają problem ale niestety jak coś nie ma wymiaru i limitu to można brać do woli i nikt nic nie zrobi  [2018-01-23 19:29]

kopytko12

Witam. W zezwoleniu na połów ryb w okręgu skierniewickim znalazłem dziwny zapis, a raczej jego brak mnie dziwi .Mianowicie w roku 2018 nie ma limitów na połów szczupaka i sandacza. To dopiero mięsiaże będą mieli raj. [2018-04-07 20:13]

ogtw

Witam. W zezwoleniu na połów ryb w okręgu skierniewickim znalazłem dziwny zapis, a raczej jego brak mnie dziwi .Mianowicie w roku 2018 nie ma limitów na połów szczupaka i sandacza. To dopiero mięsiaże będą mieli raj.
To nie jest tak, jak myślisz. W zezwoleniu są tylko zapisane zmiany, co do regulaminu, to czego nie ma w zezwoleniu, to jest w regulaminie i to obowiązuje.
[2018-04-07 21:16]

kopytko12

Witam. W zezwoleniu na połów ryb w okręgu skierniewickim znalazłem dziwny zapis, a raczej jego brak mnie dziwi .Mianowicie w roku 2018 nie ma limitów na połów szczupaka i sandacza. To dopiero mięsiaże będą mieli raj.
To nie jest tak, jak myślisz. W zezwoleniu są tylko zapisane zmiany, co do regulaminu, to czego nie ma w zezwoleniu, to jest w regulaminie i to obowiązuje.
Â
Obyś miał racje. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz . W regulaminie amatorskiego połowy ryb jest zapis mówiący o tym że okręg wędkarski może zaostrzyć lub złagodzić w tym wypadku limity ilościowe łowionych ryb. Czy w tym wypadku brak wyraźnego zapisu w zezwoleniu o limiciezłowionych szczupaków i sandaczy nie będzie odbieranyprzez niektórych wędkarzy jako brak tych ograniczeń ? Obawiam się że trafią się cwaniaczki . Ja ze swojej strony uważam że powinno to być jasno i wyraźnie zapisane w zezwoleniu.

[2018-04-07 21:34]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia