Górne wymiary ochronne w Okręgu Skierniewice

/ 17 odpowiedzi
Witam serdecznie co sądzicie o pojawieniu się w zezwoleniach górnych wymiarów ochronnych poszczególnych gatunków ryb 
W OPWZ Skierniewice 
Karp            wymiar 35 cm         górny wymiar 70 cm
Szczupak    wymiar 50 cm         górny wymiar 90 cm
Sandacz      wymiar 50 cm         górny wymiar 80 cm
Co sądzicie o takim ograniczeniu ? jakie ryby jeszcze powinny być obięte takim ograniczeniem ? A może nie powinno być takich ograniczeń ? Czy to coś zmieni w naszych wodach ? 
kubakolotko13


moim zdaniem wymiarów i tak jest za dużo i limitów też więc uwarzam to za koszmarny pomysł (2018/01/20 19:55)

erykom


Co z tego że są wymiary jak mięsiarz i tak będzie zabierał wszystko do domu aby zaspokoić głód (2018/01/20 20:21)

ogtw


Podobne ograniczenia obowiązują już od kilku lat w okręgu Katowice. Czy to coś dało? (2018/01/21 10:56)

Robert1911


nic nie dało, przez ostatnie dwa leta nie widziałem ani jednej kontroli, poco komu przepis którego nikt nie kontroluje (2018/01/21 11:47)

kubakolotko13


i tak przepisów jest zadużo ( poco szczupak ma wymiar 50 cm) powinien być 40 cm
  (2018/01/21 20:24)

Jakub Woś


i tak przepisów jest zadużo ( poco szczupak ma wymiar 50 cm) powinien być 40 cm
 

Ty poważnie czy trolujesz? Przeczytaj może najpierw skąd biorą siędolne wymiary (2018/01/21 20:55)

rydel41


i tak przepisów jest zadużo ( poco szczupak ma wymiar 50 cm) powinien być 40 cm  

Ja Ci powiem tak jak by nie było przepisów to w naszych wodach już nie było by nawet żab 
Jak by szczupak miał wymiar 15 cm to takie by brali bo przecierz wolno Taka jest u nas mętalność Jak karaś nie ma limitu to można brać wszystkie i każdą ilość jak złowie 30 kilo to wezme 30 A jak jest limit to jednak troche się boją Według mnie powinien być na Skierniewickich wodach jeszcze górny wymiar Amura, Lina , Karasia Złocistego  (2018/01/22 12:20)

Julian


Też jestem za górnymi wymiarami - tylko żeby to było w granicach rozsądku a nie jak taniec św.Wita z jednej skrajności w drugą. Ida  jest szczytna i słuszna. W dobie ,,komórek "  - fotka , buzi i do wody . Przecież każdy wie jak smakuje stary wół albo kogut nie ma sensu zabijać dużych ryb. My nie wezmiemy ale kłusole , siatkarze  Ci legalni i nielegalni oraz zwyczajni mięsiarze mają Nas w d...     razem z Naszymi górnymi wymiarami. 
Ps. Już ja widzę tych co grasują z siatami po Zegrzu - tych ,,ekologów"   jak stosują się do Górnych Wymiarów .  Wybaczcie mi ale  uśmiałem się do łez . 
Pozdrawiam Was  (2018/01/22 18:03)

rydel41


powiem tak jak za tymi wymiarami pójdą większe kontrole i przedewszystkim dużo większe kary to myśle ze po jakimś czasie przyniesie to jakieś efekty 
  (2018/01/22 18:26)

Jakub Woś


Nie mam nic przeciwko tym górnym wymiarom ochronnym ale jak dla mnie to jest pudrowanie trupa. Co z nich skoro i tak nie ma komu tego pilnować i egzekwować. Ludzie nie przestrzegają dolnych wymiarów ani okresów ochronnych, a  jak widać powyżej nie wiedzą skąd i po co się one wzięły. (2018/01/22 18:27)

kubakolotko13


bo zaraz wymiary będą 
karp 35cm do 37 cm
szczupak 96cm do 97 cm
a te złodzieje z pzw wybiorą wszystko sieciami i ryb dalej nie będzie
  (2018/01/22 19:19)

tomalocb


Co by była za frajda z wędkowania gdyby nie było górnego wymiaru ochronnego . Poczuć trochę adrenaliny i przeżyć zmaganie z rybą następny raz.
Przez parę ładych lat w Okręgu Skierniewice  był wymiar ochronny na okonia 18 cm. a w 2018 już nie ma .
Co najlepsze zrobili wymiar ochronny na leszcza 25 cm i limit 10 sztuk. Są zbiorniki w których  leszcz nie ma tego wymiaru , a z moich obserwacji wynika że większość wędkrzy zabierała nawet takie leszyki 10 cm . No bo jak przyjechał tyle kilometrów nad wodę i nic a tak chociaż będą kotleciki lub do kota mała rybka .
  (2018/01/23 15:16)

rydel41


Tak masz racje Skierniewice przegapili okonia miał być wymiar podniesiony do 20 a wcale go nie uwzględnili A co do wynoszenia małych ryb to też masz sto procent racji na naszych łowiskach wszystko co nie ma wymiaru i większe od haczyka jest zabierane Naszczęście w moim małym kole nad wodą jeden pilnuje drugiego i mięsiarze wiedzą że jak ktoś ich przyuważy to mają problem ale niestety jak coś nie ma wymiaru i limitu to można brać do woli i nikt nic nie zrobi  (2018/01/23 19:29)

kopytko12


Witam. W zezwoleniu na połów ryb w okręgu skierniewickim znalazłem dziwny zapis, a raczej jego brak mnie dziwi .Mianowicie w roku 2018 nie ma limitów na połów szczupaka i sandacza. To dopiero mięsiaże będą mieli raj. (2018/04/07 20:13)

ogtw


Witam. W zezwoleniu na połów ryb w okręgu skierniewickim znalazłem dziwny zapis, a raczej jego brak mnie dziwi .Mianowicie w roku 2018 nie ma limitów na połów szczupaka i sandacza. To dopiero mięsiaże będą mieli raj.
To nie jest tak, jak myślisz. W zezwoleniu są tylko zapisane zmiany, co do regulaminu, to czego nie ma w zezwoleniu, to jest w regulaminie i to obowiązuje.
(2018/04/07 21:16)

kopytko12


Witam. W zezwoleniu na połów ryb w okręgu skierniewickim znalazłem dziwny zapis, a raczej jego brak mnie dziwi .Mianowicie w roku 2018 nie ma limitów na połów szczupaka i sandacza. To dopiero mięsiaże będą mieli raj.
To nie jest tak, jak myślisz. W zezwoleniu są tylko zapisane zmiany, co do regulaminu, to czego nie ma w zezwoleniu, to jest w regulaminie i to obowiązuje.
Â
Obyś miał racje. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz . W regulaminie amatorskiego połowy ryb jest zapis mówiący o tym że okręg wędkarski może zaostrzyć lub złagodzić w tym wypadku limity ilościowe łowionych ryb. Czy w tym wypadku brak wyraźnego zapisu w zezwoleniu o limiciezłowionych szczupaków i sandaczy nie będzie odbieranyprzez niektórych wędkarzy jako brak tych ograniczeń ? Obawiam się że trafią się cwaniaczki . Ja ze swojej strony uważam że powinno to być jasno i wyraźnie zapisane w zezwoleniu.

(2018/04/07 21:34)