Zaloguj się do konta

Górne wymiary ochronne - odpowiedź ZG.

utworzono: 2012/04/13 13:11
adler

  Stanowisko ZG PZW w sprawie petycji Wędkarskiego Świata .

  Zarząd Główny PZW skierował do redakcji ,,Wędkarskiego Świata’’ pismo, w którym przekazał stanowisko Zarządu Głównego PZW dotyczące petycji w sprawie wprowadzenia górnych wymiarów ochronnych niektórych gatunków ryb w Polsce.

  Pismo ZG PZW w załączeniu.

Antoni Kustusz

rzecznik prasowy ZG PZW.

*******************************************************

Koledzy Wędkarze ocenę tego stanowiska pozostawiam każdemu  wędkarzowi z osobna .    


[2012-04-13 13:11]

JKarp

CześćNawet nikt nie pokusił się o uzasadnienie.Drugi akapit - jedynie kojarzy mi się ze słowami Zbyszka Hołdysa -  " ..bla, bla, bla..."
JK [2012-04-13 13:27]

gavin1985

Oczywiście...........
Dopóki się nie zbuntujemy i nie wykupimy przez rok składek dopóty ZG PZW pozostanie nie ugięty a raczej ugięty w stronę rybactwa i innego matactwa.
Śmieją się z nas stare komuchy zza swoich biurek, śmieją się z nas nietykalni rybacy. Jednym sponsorujemy posady a drugim rybie żniwa...
[2012-04-13 13:49]

Arcymisiek

No właśnie,muszę tu przytoczyć cytat,ponieważ w moim okręgu  jest pewna regulacja i nie wiem w oparciu o co weszła w życie,gdzie stanowisko ZG ma  całkiem odmienne zdanie co do tego typu regulacji,to chyba jest jak to można śmiesznie nazwać "państwo w państwie."

Cytuję:

"Zarząd główny PZW na podstawie dostarczonych opinii,popartych przykładami badań naukowych,wiedza w zakresie hodowli ryb oraz wieloletnim doświadczeniem ichtiologicznym,stwierdza że tezy zawarte w "Petycji"nie mają uzasadnienia bądź są błędne w swych założeniach.Uznano,że wprowadzenie tego typu regulacji do regulaminu powszechnie obowiązującego na wszystkich ogólnodostępnych wodach,będących w użytkowaniu Polskiego Związku Wędkarskiego,byłoby nieuzasadnione i sprzeczne z podstawowymi zasadami ichtiologii.
Komisja Zagospodarowania i Ochrony Wód ZG PZW,uważa ponadto,iż tego typu regulacje mogą być wprowadzane przez użytkownika rybackiego i tylko dla konkretnego zbiornika bądź cieku,na podstawie posiadanej wiedzy na temat występującej tam struktury populacji ryb i zmian w niej zachodzących"

Więc skoro ZG PZW ma w tej sprawie takie stanowisko,nasuwa się nurtujące pytanie:
Dlaczego wprowadzono w moim okręgu,tj.Opolskim górny wymiar ochronny dla karpia(70cm)gdzie tego jest wszędzie od groma i jest to ryba głównie introdukowana do większości zbiorników.
Natomiast dlaczego nie dla pstrąga,np.(50cm)gdzie tej szlachetnej ryby faktycznie jest u nas mało.Nie rozumiem uzasadnienia dla takiego działania.
[2012-04-13 14:41]

dealer081

Na zbiornikach podlegajacych naszemu kolu,ruwniez sa takie wymiary,wisza tablice informacyjne jaka ryba ma jaki górny wymiar ochronny,aczkolwiek ponizej jest napisane, nie koniecznie trzeba sie tym sugerowac. [2012-04-13 14:51]

Arcymisiek

Dla mnie ustanowienia mojego okręgu są śmieszne.
Karpia powyżej 70cm nie można brać,czyli :"Jakiś tam Kowalski nie zrobi uczty ze świniaka introdukowanego,który ma w  większości wartość typowo handlową,a np.Pstrąga 50cm, który jest naprawdę wartościowym tarlakiem można zabrać.CHORE i NIELOGICZNE
[2012-04-13 15:00]

Arcymisiek

Na zbiornikach podlegajacych naszemu kolu,ruwniez sa takie wymiary,wisza tablice informacyjne jaka ryba ma jaki górny wymiar ochronny,aczkolwiek ponizej jest napisane, nie koniecznie trzeba sie tym sugerowac.

_________________________________________________________________________________
To poniżej to chyba kłusownicy dopisali,bo skoro jest przepis należy się do niego ustosunkować.
Przyjdzie strażnik,to wtedy będzie się tym sugerował.

[2012-04-13 15:07]

dealer081

Nie to tak wisi od 4 lat,w tym roku na zebraniu bylo o tym napominane,to stwierdzili ze musza przyjechac zdjac ta tablice,lecz najwyrazniej zadnemu tylka nie chce sie ruszyc. [2012-04-13 15:29]

matis1994

Popieram Arcymiśka,jakieś Chińskie badziewie mam wypuszczac a pstrąga powyżej 50 cm moge wziąśc(oczywiście bym go nie wzioł),szkoda że tylko co niektórzy tak robia.U nas na Opie to wogóle jest pociackane bo Czesi inaczej my inaczej.



P.S Czesi nie mogą łowic od 2 tamy w  góre na przynęty naturalne tylko na muche i spining a sam widziałem Czecha który z wielkim uporem przebijał się przez tame(w której zresztą zgineło kilka osób)aby przejśc na naszą Polską strone i połowic u nas na LEGALU na robaka,nobo MY możemy.Ale na Czechów też nie moge zbytnio narzekac bo jakby nie ich zarybiania to nie wiem czy wogóle szczupak by był na Opie.Pozdrawiam
[2012-04-13 21:20]

Bialyy

Jedno jest pewne!!
Nic już się nie zmieni w tym zacofanym PZW...
[2012-04-13 23:13]

Bernard51

Napewno Arcymisiek  ma racje co do pstraga powyzej 50 cm ale karp powyzej 70cm ochrona to bym nie oponowal bo nie jest to juz ryba konsumpcyjna dla wedkarza i niech sobie plywa dla uciechy innych z wedka
Natomiast nie mialem zludzen co do odpowiedzi ZG lobby rybaków napewno ma wieksza sile perswazji od wedkarskiego  POZDRAWIAM
[2012-04-14 04:56]