Górna Odra na odcinku Chałupki- Racibórz .

/ 2 odpowiedzi
Witam!
    Zwracam sie do kolegow po kiju z zapytaniem o swoje wyniki na rzece Odrze na odcinku
Chalupki- Raciborz . Ja znam ta rzeke na wysokosci Olzy, Nieboczow i Krzyzanowic jednak
do tej pory tylko pod katem ryb drapieznych tj metoda spinningowa. W tym roku postanowilem, ze bede probowal swoich sil metoda feedera wlasnie ;) w zwiazku z tym jestem bardzo ciekaw czy ktos z kolegow moze mnie wspomoc swoimi refleksjami i doswiadczeniami z lowow na tym odcinku tej pieknej rzeki ;) Interesuja mnie bardzo gatunki rybek jakie polawiacie, ulubione miejscowki a takze wyniki w porownaniu do lat ubieglych... eh to chyba tyle;) do zobaczenia na woda ! ;)
adapio0


Nie moge Ci doradzić bo nie wędkuje na Odrze. Połamania (2012/05/07 13:34)

kucus22


heh dzieki za chęci kolego ;)

cóż przyjdzie mi na własna reke testowac ta wode...

ale w sumie to chyba o to chodzi:) zastanawiam się tylko czy aby cos niedobrego nie doswiadcza tej pieknej rzeki, jeszcze pare lat temu lowiac na spinning szczupaki, klenie i brzany (a szwagier swoje rekordowe sandacze) łatwo dało się zauważyc jak ta woda żyje, wręcz "wrze" od ryb...zresztą licznie odwiedzali ją gruntowcy, miłośnicy spławika i spinningu...co pochwile słyszało się o poławianych okazach... potem stopniowo MOŻE w skutek działania człowieka(ragulacja koryta, brzegów i prace przy wydobyciu żwiru) efekty mizerniały, przynajmniej u mnie i szwagra... jednak dużo mniejsza presja ze strony wędkujących też jest jednoznaczna...

przyznam szczerze, że brakuje mi tych wschodów słonca nad Odra no i rybek...dlatego planuje, że bede nieugięty i kilka wypadów poświęce na rzeke z feederkiem chociażby na starych miejscówkach w poszukiwaniu okazów... i nie tylko :)

dla zainteresowanych dodam, iż w tym roku zaliczyłem już taki wypadzik na jedną z główek w ligocie tworkowskiej. było to 2 tyg. temu a wyniki...cóż feederek echo a po 4 godzinach zaczołem próbowac delikatna przepływanką czego efektem był jeden malutki kiełbik...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

(2012/05/07 18:23)