Zaloguj się do konta

Głupota ludzka nie zna granic..-władze do raportu.

utworzono: 2012/02/27 21:38
arturfirlit

Piszę koledzy , bo ręce mi już opadają. Piszę bez cenzury. Dwa tygodnie temu jechałem przez Gorlice -koło Nowego Sącza i co widzę? O zgrozo! Na moście na ul. Mickiewicza kilku gości w strojach MPO zabrało się do roboty i cały śnieg który był tam skumulowany , włącznie z solą , olejami gumą i Bóg wie jakim pieroństwem z niezwykłym zapałem , za pomocą łopat wywalili  wszysko do rzeki. Normalnie mnie ścieło. Stałem w korku i zanim zdążyłem cokolwiek zrobić było po wszystkim. Droga i chodniki czyste a rzeka niech se zdycha. Z resztą zanim by ktoś tu dotarł to i tak była by kiszka. Powiem więcej! Według przepisów PZW  jest to MATECZNIK(całkowity zakaz połowu) i każdego z " kijem" by ukatrupili. A teraz pytanie. Co to za władze co na takie coś zezwalają -bo niesądzę żeby kilku "baranów" sobie coś takiego wymyśliło????????? Ktoś to zaakceptował ktoś kto ma w du..... rzekę i całą resztę-przepisy są przecież dla szaraków nie dla elity..... Jak ja na nich zagłosuję to mi wcześniej kaktus na ręce urośnie-wolę LEPPERA... I co najlepsze nikt nic nie widział i nikt nic nie wie-normalnie paranoja. Co o tym sądzicie czy jest jakaś siła na to wszysko ,czy trzeba sie wyprowadzić z tego kraju... [2012-02-27 21:38]

ryukon1975

Piszę koledzy , bo ręce mi już opadają. Piszę bez cenzury. Dwa tygodnie temu jechałem przez Gorlice -koło Nowego Sącza i co widzę? O zgrozo! Na moście na ul. Mickiewicza kilku gości w strojach MPO zabrało się do roboty i cały śnieg który był tam skumulowany , włącznie z solą , olejami gumą i Bóg wie jakim pieroństwem z niezwykłym zapałem , za pomocą łopat wywalili  wszysko do rzeki. Normalnie mnie ścieło. Stałem w korku i zanim zdążyłem cokolwiek zrobić było po wszystkim. Droga i chodniki czyste a rzeka niech se zdycha. Z resztą zanim by ktoś tu dotarł to i tak była by kiszka. Powiem więcej! Według przepisów PZW  jest to MATECZNIK(całkowity zakaz połowu) i każdego z " kijem" by ukatrupili. A teraz pytanie. Co to za władze co na takie coś zezwalają -bo niesądzę żeby kilku "baranów" sobie coś takiego wymyśliło????????? Ktoś to zaakceptował ktoś kto ma w du..... rzekę i całą resztę-przepisy są przecież dla szaraków nie dla elity..... Jak ja na nich zagłosuję to mi wcześniej kaktus na ręce urośnie-wolę LEPPERA... I co najlepsze nikt nic nie widział i nikt nic nie wie-normalnie paranoja. Co o tym sądzicie czy jest jakaś siła na to wszysko ,czy trzeba sie wyprowadzić z tego kraju...

Niestety wody w Polsce są niczyje i nikt za nie nie odpowiada.
[2012-02-27 21:46]

zagraj

Witam

Aż móż się w kieszeni otwiera jak słyszy się takie coś. Niestety ale chyba nic z tym nie da się zrobić .Lecz nie można obwinić tych gości co ten śnieg wrzucali bo oni tylko prawdopodobnie wykonywali polecenie szefa który zamiast wywieść śnieg na wyznaczone do tego miejsce wolał po kosztach wrzucić do wody i po robocie.

[2012-02-27 21:51]

Pitbul

Z tym "woleniem" Leppera to się troszkę spóźniłeś...
W opisanej sytuacji:1. Robisz zdjęcia2. Opisujesz dokładnie zdarzenie3. informację przekazujesz do: - Okręg PZW - Wydział Ochrony Srodowiska - lokalne media
A największą siłą w tym kraju są "interweniujący" w internecie....T. [2012-02-27 21:59]

arturfirlit

Ja wiem że według "tego prawa " są niczyje , ale są przepisy które "ich" też obowązują. Jeśli mi nakazują zabranie do 3 ryb dziennie (których niechwaląc się nie biorę) to niech stosują się również do tego prawa które ich dotyczy. To jest jawne bezprawie i żygać się chce na samą myśł , bo jakby się człowiek nie starał to i tak znajdzie się jakiś (.....) który to oleje bo wie lepiej. [2012-02-27 22:00]

arturfirlit

Ja to wiem. Tylko czym te zdjęcia? Zanim co to było po wszyskim i wszysko rzeka wzięła -więc jak udowodnić? Wyszedł bym tylko na idiote. Piszę bo mnie szlag trafia z bezradności. [2012-02-27 22:04]

covent

Piszę koledzy , bo ręce mi już opadają. Piszę bez cenzury. Dwa tygodnie temu jechałem przez Gorlice -koło Nowego Sącza i co widzę? O zgrozo! Na moście na ul. Mickiewicza kilku gości w strojach MPO zabrało się do roboty i cały śnieg który był tam skumulowany , włącznie z solą , olejami gumą i Bóg wie jakim pieroństwem z niezwykłym zapałem , za pomocą łopat wywalili  wszysko do rzeki. Normalnie mnie ścieło. Stałem w korku i zanim zdążyłem cokolwiek zrobić było po wszystkim. Droga i chodniki czyste a rzeka niech se zdycha. Z resztą zanim by ktoś tu dotarł to i tak była by kiszka. Powiem więcej! Według przepisów PZW  jest to MATECZNIK(całkowity zakaz połowu) i każdego z " kijem" by ukatrupili. A teraz pytanie. Co to za władze co na takie coś zezwalają -bo niesądzę żeby kilku "baranów" sobie coś takiego wymyśliło????????? Ktoś to zaakceptował ktoś kto ma w du..... rzekę i całą resztę-przepisy są przecież dla szaraków nie dla elity..... Jak ja na nich zagłosuję to mi wcześniej kaktus na ręce urośnie-wolę LEPPERA... I co najlepsze nikt nic nie widział i nikt nic nie wie-normalnie paranoja. Co o tym sądzicie czy jest jakaś siła na to wszysko ,czy trzeba sie wyprowadzić z tego kraju...

Zmarłym należy się spokój więc ich w swoje wywody nie mieszaj.. A co do sytuacji to jak kolega Pitbul pisze: zdjęcia i zgłoszenie w wymienione instytucje. Teraz to już "po ptakach"

[2012-02-27 22:08]

slawomir66

Artur nie obraź się ale cytuję twoje słowa "wyszedłbym na idiotę". Być może i tak ale w urzędzie miasta czy w wydziale ochrony środowiska zobaczyliby, że kogoś czystość rzeki interesuje i że zwykły przechodzień patrzy im na ręce. A tak w internecie my sobie popiszemy, przytakniemy tobie rację że robią niezgodnie z prawem i na tym koniec.
Pozdrawiam .
[2012-02-27 22:11]

arturfirlit

Może to i nie najlepszy przykład i masz rację-to tylko przenośnia . A co do zdjęć to nie miałem szansy bo wyskoczyłem tylko do sklepu bez telefonu i tak jak napisałem jestem bezradny-nie mam dowodów-co nie zmienia faktów i przedstawiam tylko podejście naszych władz do  tematu ochrony  wód. Mają to gdzieś poprostu. [2012-02-27 22:17]

arturfirlit

Zmarłym należy się spokój więc ich w swoje wywody nie mieszaj.. A co do sytuacji to jak kolega Pitbul pisze: zdjęcia i zgłoszenie w wymienione instytucje. Teraz to już "po ptakach"

Masz rację. Tylko że w urzędzie by mnie przyjeli wysłuchali i olali-przecież nikt nie będzie brużdził kolegom z pokoju obok....Nie mam dowodów i tyle. Piszę żeby uwydatnić dwulicowość naszych władz bo nic innego nie mogę. (mam firmę wiem jak wyglądją urzedy w polsce)

[2012-02-27 22:23]

Pitbul

Oczywiście, że często próbuje się zamieść pod dywan. Dlatego napisałem:
3. informację przekazujesz do: - Okręg PZW - Wydział Ochrony Srodowiska - lokalne media [2012-02-27 22:42]

lulkos

Zamiast płakać tu na forum trzeba było wysiąść z auta i tak jak kolega napisał zrobić zdjęcie a potem ładnie wszystko udokumentowac opisem i pójść z tym gdzie trzeba. No ale najłatwiej jest przecież narzekać i płakać.
[2012-02-28 10:15]

Randario

Dokładnie Kolego, Dokładnie
Pozdrawiam
[2012-02-28 10:58]

631809

Ja bym dał w Pie.dol i tyle [2012-02-28 15:41]

ryukon1975

Zamiast płakać tu na forum trzeba było wysiąść z auta i tak jak kolega napisał zrobić zdjęcie a potem ładnie wszystko udokumentowac opisem i pójść z tym gdzie trzeba. No ale najłatwiej jest przecież narzekać i płakać.

Oczywiście,bo ja zawsze mam pod ręką kamerę HD i idę do  "nich" a oni tylko czekają by wysłuchać moich skarg.:))))
[2012-02-28 16:00]

mastifff

A myślisz, że jakby to się pod wpływem temperatury stopiło i kapało bądź strużką spływało do rzeki wąskim ciurkiem to by nie zawierało oleju, soli, gumy itp?

Może zamiast ceniąc ciepło i jeżdzić autem warto na piechotę?

Wtedy na pewno o jedno auto pozostawiające gumę czy ewentualnie kapiące płyny byłoby mniej.....

No ale się nie chce bo tak wygodniej....a tym pracownikom też było wygodniej wpierdylić śnieg do wody niż nosić na przyczepę czy trawnik. Wygoda obustronna. Remis jak w jutrzejszym meczu.

A na dodatek jakby to wywalili na trawnik przyjdzie mocherowa babuszka i awanturę zrobi bo przecież sól + guma + olej szkodzi trawie, bratkom i innemu zielsku oraz ptakom, które nasiona tego zielska jedzą.

Słowem nie jeździć, nie sypać solą, nie odśnieżać!!!

Ale wtedy będziesz marudził, że nikt nic nie robi a tu kupa śniegu nie drodze, po chodniku nie da się chodzić itp itd.

[2012-02-28 22:09]

Pitbul

Przyznam, że mierżą mnie teksty o "waleniu w ryj" itp.Są taką samą formą bezsilności i spełniania "internetowego obowiązku" jak zwykłe nie robienie NIC.Tym gorszą, że głupią i czyniącą więcej szkody niż pożytku.Urrra burrrra, a realnych działań (podpisanych imieniem i nazwiskiem) zerrrrrrrrrroooo.żenadka :(wąsy golą, jajka obrośnięte, dzieci wychowują i...?T. [2012-02-28 23:06]

ryukon1975

Przyznam, że mierżą mnie teksty o "waleniu w ryj" itp.Są taką samą formą bezsilności i spełniania "internetowego obowiązku" jak zwykłe nie robienie NIC.Tym gorszą, że głupią i czyniącą więcej szkody niż pożytku.Urrra burrrra, a realnych działań (podpisanych imieniem i nazwiskiem) zerrrrrrrrrroooo.żenadka :(wąsy golą, jajka obrośnięte, dzieci wychowują i...?T.

Dlatego że realnie nic nie można zrobić.
Wszystkie mosty są tak zbudowane że woda z nich wpada do rzek,nie sądzę by ktoś na moje życzenie przebudował wszystkie mosty w Polsce.Tak naprawdę to ludzie opisani w temacie tylko przyśpieszyli nieuniknione,czyli to że śnieg się stopi i popłynie odpływami do rzeki.
[2012-02-29 08:31]

Roxola

Krzysiu, nie jestem ekspertem od śniegu, jedynie obserwatorem takich działań,
dlatego napiszę jak odbywa się to w moim mieście...
Tak samo jak wysypisko śmieci, również miejsce wywożenia śniegu w Bytomiu
znajduje się na obrzeżach miasta. Z dala od rzeczki, którą też mamy.
Są miejsca specjalnie do tego celu przygotowane i przypuszczam,że w opisanym
przez autora mieście również. Jednak obawiam się,że w tym przypadku przemówiło
przez służby miejskie lenistwo lub chciwość, aby zaoszczędzić na paliwie...

Są w Bytomiu również odpływy deszczówki, ta o której wiem spływa do jednego ze stawów,
ale po drodze tej deszczówki są również osadniki (chyba taka jest nazwa)

Ja, jak to ja... gdybym była bez telefonu, aby zrobić zdjęcia, to i tak musiałabym powiedzieć
swoje tym "mądrym" ludziom, którzy tak postąpili. Przypuszczam, że było to w dzień i wielu
przechodniów również to widziało.
Tylko to jest tak, że wielu czeka na reakcję pierwszego...

Tak jak pisałam... nie jestem ekspertem, a są to moje obserwacje.
Pozdrawiam

[2012-02-29 09:20]

covent

Są w Bytomiu również odpływy deszczówki, ta o której wiem spływa do jednego ze stawów,

Ja, jak to ja... gdybym była bez telefonu, aby zrobić zdjęcia, to i tak musiałabym powiedzieć
swoje tym "mądrym" ludziom, którzy tak postąpili. Przypuszczam, że było to w dzień i wielu

Pozdrawiam

Separator substancji ropopochodnych:)

[2012-02-29 09:42]

ryukon1975

Pozdrawiam

Separator substancji ropopochodnych:)

Żeby to miało sens most musiałby być ujęty pod system kanalizacyjny.
Ja osobiście takiego mostu nie widziałem.:)Choć może istnieją?
[2012-02-29 09:51]

Roxola

Krzysiu możliwe, że nie istnieją ;)  Ale reagujmy na takie działania... Jak tylko możemy.
Nawet. gdyby zrobić zdjęcia, to przypuszczam, że śnieg też by wylądował w rzece.
Ale wtedy siądziemy w domu i roześlemy e-maile do różnych miejsc, potwierdzone zdjęciami
i być może byłby to ostatni śnieg wrzucony z drogi wprost do rzeki.

Tutaj możemy poklikać i tylko tyle.

Covent... dzięki.

[2012-02-29 10:04]

Sniper64

Cześć..wszystkim:)

Artur..
        _ wiem co poczułeś..widząc coś takiego!jeszcze nie mieć możliwości działania!
           nie zawsze jest się przygotowanym na coś takiego czy podobną sytuację!
           koledzy.. koleżanki..:) nie zawsze mamy możliwość zainterweniować.
           takie rzeczy pracownicy robią szybko,sama rozmowa z nimi nie miała by sensu bez
           dowodów,(zdjęcia / filmu) nie oni są tu winni jak zauważyliście..lecz pracodawca który  dał przyzwolenie na coś takiego- w większości miast robi się podobnie,a ludzie przechodzący obok tego nie reagują! Sama wywózka piękna sprawa:) śniegu z miast..! tylko gdzie go wywożą? również w pobliże rowów rzek,na górki...pola..normalnie wszędzie! to powinno trafiać do oczyszczalni..nie gdzie indziej! bo w tym zmrożonym śniegu jest wszystko z naszych ulic..
teraz to już po zimie,ale wróćmy do tego tematu za rok..można by się przyjrzeć gdzie trafia zebrany śnieg z naszych ulic! Będąc przygotowanym w kamerę /aparat..można sprawę tak nagłośnić że ktoś za to wtedy poniesie konsekwencje...to tak jak z tą solą...uliczną w żywności czy Bóg wie gdzie ona jeszcze jest dodana...jak by się sprawa nie rypła..to dalej byśmy to żarli..! 
[2012-02-29 10:05]

ryukon1975

Reagować niewątpliwie trzeba.
Co prawda woda z tego mostu będzie się nadal lać przy każdym deszczu do rzeki ale ten śnieg mogli wywieźć.

[2012-02-29 10:14]

Roxola

Dokładnie tak, wątek niech teraz się schowa, a odświeżymy go jesienią i poklikamy ;)

Ale z tą solą to ....brak słów. Strach cokolwiek jeść.
[2012-02-29 10:15]

Sniper64

.....I co to teraz jeść..:)
[2012-02-29 10:16]