Zaloguj się do konta

Głupota ludzka nie ma granic......

utworzono: 2011/03/13 16:35
perwer

Cześc koledzy,po obiadku wyskoczyłem na rekonesans po zbiornikach.Patrze na jednym ze zbiorników jeden w przeręblu siedzi drugi stara sie mu pomóc>tel i dzwonie po straż i Policje.

Zjebałem wedkarzy strasznie,jak mozna byc takim debilem,jeszcze do jednego żona z dzieckiem przyjechała,o mało by osierocił rodzine.

Brak mi więcej słów...

[2011-03-13 16:35]

perwer

[2011-03-13 16:36]

perwer

NIE WŁAZIC NA LÓD POD RZADNYM POZOREM IO CHĘCIĄ ŁOWIENIA.nIE SUGEROWAC SIE ŻE JEST GRUBY.......WCZORAJ JEDEN SIE UTOPIŁ NA ZBIORNIKU CHEHŁO ,DWÓCH W LUBUSKIEM ,URATOWANO 3 LEDWO NA BRANDCE,DZIAIJ LEDWO URATOWANO TEZ DWÓC.......CHCESZ BYC NASTĘPNY? [2011-03-13 16:41]

sliwka15

Masakra.. Brak słów.. Jak człowiek może bezmyślnie postępować...
Całe szczęście że trafiłeś na nich.. A ten pomagający nie wezwał odpowiednich służb?
[2011-03-13 16:42]

Dla niektórych ważniejsza rybka od rodziny , młot i w ........... [2011-03-13 16:56]

W lubuskim trzy osoby. Dwaj wędkarze i pod Sulęcinem chłopiec 13 letni wpadł pod lód. Pod ten lód : [2011-03-13 17:05]

perwer

Jak zobacze że któryś pcha sie jeszcze na lód to sam do dupy nakopie.....

Na lodzie taki duet wyglada jak z tego filmu głupi i głupszy...do tego każdy sie pcha daleko od brzegu i na głębokiej wodzie.

Straż  rybacka w takich porach tez powinna robic rekonesans bo zbiornikach i zjebac takich zapaleńców....Powinien byc przepis regulujący jakie warunki musza byc spełnione  by móc łowic z pod lodu,bo inaczej wymuka sie to z pod kontroli.

[2011-03-13 17:08]

Nie wiem czy jakiś przepis by to uregulował chyba całkowity zakaz łowienia, a swoja drogą każdy ma swój przepis w głowie, oby właściwy................ [2011-03-13 17:12]

Niestety........"wolny kraj", prawa konstytucyjne obywatela etc. A Straż tłumaczy, prosi, ostrzega, ostrzegają w szkołach i przedszkolach Ratownicy WOPR, Policjanci, tzw. pokazówki robią.......Dupa blada. Polak wie lepiej. [2011-03-13 17:21]

Niestety........"wolny kraj", prawa konstytucyjne obywatela etc. A Straż tłumaczy, prosi, ostrzega, ostrzegają w szkołach i przedszkolach Ratownicy WOPR, Policjanci, tzw. pokazówki robią.......Dupa blada. Polak wie lepiej.

Dokładnie jest tak jak piszesz ............... [2011-03-13 17:25]

bobus86

debilstwo nic wiecej zero wyobrazni.chociaz by sie jakas lina asekuracyjna mogli zabezpieczyc  [2011-03-13 18:41]

arekde

Na szczęście wolny kraj!!!!!!!!!

Zakazami i nakazami nic nie zdziałasz.....jeśli nie pójdzie w parze z rozumem i odpowiedzialnością a widać, że brakuje tego niektórym.

[2011-03-13 18:44]

krzysiek123318

I dla tego nie biore sie za wedarstwo podlodowe , zawsze istnieje jakies niebezpieczenstwo.

Omijam takie wedkowanie...wole juz przeczekac zime i łowic w trzy pory roku.

[2011-03-13 18:49]

Ja chodziłem dziś po lodzie. Na niektórych zbiornikach lód jest jeszcze bezpieczny. Oczywiście trzeba mieć duże doświadczenie w tych sprawach i wiele zim spędzić na lodzie aby było zupełnie bezpiecznie. Są przecież osoby które potrafiłyby się utopić po tygodniowej fali mrozów -30. Ostrożność i umiejętność czytania tafli pozwoli jeszcze około 2 tygodnie wędkować spod lodu na północnym wschodzie kraju.
[2011-03-13 18:50]

arekde

Doświadczenie ważna rzecz.......a może wystarczy w taką pogodę jak dziś ubrać kapok?

My z tatą kilanaście lat temu jak było już cieplej i lód jeszcze gruby ale coraz mniej pewny ciągnęliśmy za sobą nadmuchany ponton na linkach.

Ale jak ktoś nie ma doświadczenia to skąd niby ma wiedzieć czy jeszcze lód pewny czy już jest ryzyko?

[2011-03-13 18:55]

Lepiej ciągnąć za sobą ponton niż rżnąć ważniaka a potem liczyć na fart że ktoś zauważy i wezwie straż. Także Arek ponton na lodzie to jeszcze nie przesada.
[2011-03-13 19:04]

arekde

Też tak myslę zwłaszcza, że wchodząc na dużym akwenie rano może się okazać, że po kilku godzinach łowienia brakuje 2-3 m lodu przy brzegu ;-) [2011-03-13 19:07]

grzesiek35

Powtórze jeszcze raz:głupich sie nie sieje.
[2011-03-13 19:09]

zaku81

brak słów panowie brak słów!!!!!!!  to jest "delikatnie" mówiąc- czysta głupota.
[2011-03-13 19:50]

Majster 81

No niestety na zbiorniku Nakło Chechło tzw Zalew w piątek doszło do załamania się tafli lodu , no i niestety kolejny wędkarz opuścił nasze szeregi . Wyrazy współczucia składam rodzinie .
[2011-03-13 20:04]

perwer

Pisze ludziska że tragedia goni tragedie,a głupoty tej dogonic nie idzie.

Głupoty naszego Pzw która nie uświadamia,nie przestrzega,daje przy opłacaniu składki 10 ulotek sklepów wedkarskich a k....a nie zrobią broszury i nie dadzą z przestrzeganiem bezpieczeństwa.Nie ma uświadamiania,nie ma przepisów,a dzieki temu choc jedna osoba by sie zastanowiła i uratowało by  to czyjeś zycie to warto.

Polak jest mądry po szkodzie,ale mądrości w kostnicy zdobyc nie idzie,mądrośc czasami trzeba wpoic ,pokazac ,bo ludzie nie zdają sobie sprawy .

Ja łowiąc ryby pierwszy raz na lodzie w tym sezonie,tez o lodzie nic nie wiedziałem,nie wiedziałem jak sie zachowac,jaki lód jest bezpieczny,co robic gdy sie załamie,bo z kąd?Pierdziciele w stołkach mieli mi pokazac,po co? przecież w dupie mozna miec wszystko ,a kasa i tak na konto leci .Całe ich zadanie to zamówienie 100 kilo karpia na zarybienia,bo ani porozumien zrobic nie umieją ani dobrych zawodów,bo 15 letnie chłopaki wykazują lepszą organizacjie.

Pilnujcie sie koledzy,nic zdrowia i życia nie zastapi i nic nie jest więcej warte....

[2011-03-13 21:34]

Woa-VooDoo

Ulotki typu "nie wchodz na lód bo jest niebezpiecznie" nie pomogą.
Tutaj trzeba zdanie zmienić na
"Uwaga wędkarzu , ryba skażona , mięso nie nadaje się do jedzenia"

Bo uświadamianie uświadamianiem a wędkarz wie swoje , czyli wie , że w marcu idzie nałapać sporo dużej płoci.
[2011-03-14 09:15]

perwer

Ulotki typu "nie wchodz na lód bo jest niebezpiecznie" nie pomogą.
Tutaj trzeba zdanie zmienić na
"Uwaga wędkarzu , ryba skażona , mięso nie nadaje się do jedzenia"

Bo uświadamianie uświadamianiem a wędkarz wie swoje , czyli wie , że w marcu idzie nałapać sporo dużej płoci.

Właśnie dzieki takiemu podejściu do sprawy jest jak jest.Wszystko jest bez sensu,nic nie pomoże ,z góry wiadomo ze skutków pozytywnych nie będzie,dupczyć to wszystko.....
A ta ignorancka docinka w postaci ulotki ze skażoną ryba to debilizm.....
Myslisz Krzysztof ze zdięcie z małym prosiaczkiem zrobiłes i kozak ......
[2011-03-14 11:26]

Woa-VooDoo

Mam taki sposób wypowiadania się i tyle
Wędkarstwo to hobby rekreacyjne , ale jeżeli przyjeżdzam na zbiornik i widzę że 2 metry lodu od brzegu odmarzło a na środku łapią ludzie to chyba , żadne uświadamianie ludziom nie pomoże.

Z tego co czytałem w gazecie , sytuacja , która była na chechle w piątek to potwierdza.
Kobieta ostrzegała mężczyzne o lodzie i mimo że przy brzegu aż pękał , to wyszło jak wyszło.
[2011-03-14 11:49]

zbynio5o

Sam sie zastanawiam czym sie kierują ludzie idąc w tak skrajne i niebezpieczne warunki ?
Czy to jest nieodparta siła jaką jest nasze chobby, czy chęć zdobycia pożywienia ?
Naprawde nie wiem.
Ostatni weekend był naprawde tragiczny, nawet w górach.

Ps.
Darek, podobno wczoraj na Brandce, trzech kolesi ponurkowało sobie pod lodem
ale nie znam szczegułów.
[2011-03-14 11:59]

wedkarz1949

Nie używa się publicznie niecenzuralnych słów-jak ten tu "perver"-bo ja tego nie używam i nie lubię czytać-ty bardziej tu,jak każdy ma dostęp a szczególnie młodzi ludzie.Czy ktos sprawdza co i jak tu piszą ludzie(no,chyba ludzie-niektórzy?).Biedny "perver"-nick ni przypiął ni przyłatał-świadczy o psychice tej osoby.Sorry-troche ostro o nim-ale nie niecenzuralnie.Chce pisac ten człek-to niech sie nauczy ...może na jakimś kursie -bo na podstawówkę juz za późno. [2011-03-17 23:51]