Głupie porozumienia

/ 48 odpowiedzi
Uważam, że w  opłacie okręgowej powinny być przynajmniej wszystkie wody w granicach administracyjnych województwa.
Zielony80


Nie Ty jeden tak myślisz, sporo nas jest (2012/02/04 18:22)

u?ytkownik65689


A ja miałem dziś piękny sen…. i śniła mi się mapka porozumień…. (2012/02/04 22:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik77866


ja na przykład musze zaplacić 50% kwoty składki jeśli jade do mojej cioci bo mieszkam na skaraju wojewódz (2012/02/05 18:04)

89krzysztof


Już nie długo się spełni.


Jak to ? Czyżby Naród Niemiecki nas chciał wchłonąć pod swoje władanie ?  (2012/02/10 23:01)

rysiosz


Na to wygląda! (2012/02/14 21:40)

ryukon1975


te porozumienia to pomyłka powinni cos pomyslec z tym jak jade do rodziny w gorzowske to  za jeden raz że wedke zamocze to kupowac znaczki chore jest a jak jade na warte to tez znaczki to nie hobby nie sport to złodziejstwo jest jestem Polakiem to mam mieć jakieś strefy nie długo zeby sie wysr..... w lesie to to tez znaczki bede musiał wykupic sory wylewny jestem.




Taki jest PZW,każdy rządzi.
Tak powinno być,każdy powinien odpowiadać za swój teren przed wędkarzami z tego terenu z tych łowisk i patrząc im w oczy a nie rzucając głupie paragrafy z Warszawy.
Jednak w takim przypadku nasuwają się pytania.
W jakim celu utrzymujemy ZG który nic nie robi i za nic nie odpowiada?
Czy jest sens istnienia związku ogólnokrajowego ,skoro i tak każdy sobie?
(2012/02/15 15:13)

DelTor0


te porozumienia to pomyłka powinni cos pomyslec z tym jak jade do rodziny w gorzowske to  za jeden raz że wedke zamocze to kupowac znaczki chore jest a jak jade na warte to tez znaczki to nie hobby nie sport to złodziejstwo jest jestem Polakiem to mam mieć jakieś strefy nie długo zeby sie wysr..... w lesie to to tez znaczki bede musiał wykupic sory wylewny jestem.




Taki jest PZW,każdy rządzi.
Tak powinno być,każdy powinien odpowiadać za swój teren przed wędkarzami z tego terenu z tych łowisk i patrząc im w oczy a nie rzucając głupie paragrafy z Warszawy.
Jednak w takim przypadku nasuwają się pytania.
W jakim celu utrzymujemy ZG który nic nie robi i za nic nie odpowiada?

Czy jest sens istnienia związku ogólnokrajowego ,skoro i tak każdy sobie?


Dla nas nie ma, ale oni z tego niezla kaske sobie czesza hehehe A od koryta tak latwo nie dadza sie oderwac :)

(2012/02/15 15:21)

ryukon1975


Niestety to jest śmieszne.
Okręgi działają samodzielnie,podpisują porozumienia i tak dalej.
W jakim celu istnieje skrzyżowanie pośrednik/policjant ( ZG PZW) któremu trzeba płacić haracz? (2012/02/15 15:31)

lars


Nie narzekajcie tylko zrobić coś trzeba żeby to zmienić!Proponuje na początek pikietę pod ZGPZW,a jak nic to nie da i nie zmusi prezesików do myślenia to może niech nikt nie płaci składek i tak się to wszystko rozpie.... jak nie będzie kasy.Na gruzach zbuduje się nowy związek i będzie git.Jak przez rok czy dwa wszyscy będziemy łowić za free to przecież wszystkich nie ukarzą bo się fizycznie nie da. (2012/02/15 23:23)

ryukon1975


Nie narzekajcie tylko zrobić coś trzeba żeby to zmienić!Proponuje na początek pikietę pod ZGPZW,a jak nic to nie da i nie zmusi prezesików do myślenia to może niech nikt nie płaci składek i tak się to wszystko rozpie.... jak nie będzie kasy.Na gruzach zbuduje się nowy związek i będzie git.Jak przez rok czy dwa wszyscy będziemy łowić za free to przecież wszystkich nie ukarzą bo się fizycznie nie da.



Ja od dawna tak robię.
Może nie aż tak że łowię nielegalnie jednak wszystko jak najmniejszym kosztem.Nawet jednej złotówki więcej jak muszę nie dam na utrzymanie komunistycznej struktury PZW,bo na zagospodarowanie i ochronę wód pieniądze które płacę nie są przeznaczone z całą pewnością. (2012/02/16 08:47)

leleon


Bla, bla, bla...! Panowie! Miejcie świadomość, że okręgi czy jak by je zwał, nie mogą być zbyt duże. Trzeba się wzorować na krajach, które z sposób "zdrowy" zarządzają wodami. Gdyby na całą Polskę obowiązywała jedna opłata to bałagan byłby nieopisany, efektywność żadna a pretensje takie same. Do tego ta opłata i tak musiałaby być o wiele wyższa. Rozwiązaniem są niewielkie, sprawnie działające okręgi, kluby, towarzystwa itp. A opłaty są u nas i tak są śmiesznie niskie. Czy się to komuś podoba czy nie, wyższe opłaty podnoszą "poziom" nad wodą. Wystarczy odwiedzić naszych południowych sąsiadów Czechów nie wspominając o Skandynawach.

Pozdrawiam i życzę konstruktywnych przemyśleń.

(2012/02/16 10:10)

endzi63


najgorsze skurwysyństwo to to jest z tymi okręgami które nie podpisały żadnych porozumień, a w dodatku zlikwidowały opłaty dobowe, ja jako członek PZW od 78r. zostałem pozbawiony możliwości łowienia w tych w/w okręgach, oczywiście mogę, ale muszę opłacić składkę roczną , będąc w tych okręgach raptem dwa trzy razy do roku,powinni tych wszystkich popieprzonych prezesów za jaja powiesić , takich paranoi jak co roku przybywa nie ma nigdzie na świecie.
Panowie prezesi okręgów jak i centrali zamiast pierdzieć w stołki i liczyć co miesięczną kasę,weźcie wylejcie sobie na łeb kubeł zimnej wody, może wtedy zauważycie jak spieprzyliście ten związek, (2012/02/16 10:33)

pawelz


Kol endzi63. Jesli jestes 2-3 razy nad woda w innym okregu, nie musisz wykopowac rocznej skladki. Placisz dniowki i lowisz. Wiec nie wiem w czym problem.

Kol. leleon ma calkowita racje. Tylko konkretny wlasciciel na danej wodzie (klub, okreg czy inne stowarzyszenie) ma szanse na prawidlowe gospodarowanie.
Jesli zrobimy jedna oplate na caly kraj, pozbawimy dobrych gospodarzy do jakichkolwiek motywacji.
Nie wiem czemu Polacy sa narodem, ktory uwaza ze zawsze wie najlepiej. Czemu nikt nie chce brac przykladow od lepszych. Wspomniane Czechy czy nawet Slowacja moglyby byc dla nas przykladem. Nie mowie juz o Anglii Austrii czy Niemczech.
Jestesmy po prostu narodem roszczeniowym. Wazne zeby samemu sobie zrobic dobrze, a reszta niech sie wali. Nie chce sie komus wysilic i zdobyc zezwolenie na 1-2 dni w roku. Po co sie meczyc. Lepiej wprowadzic jedna oplate na caly kraj. (2012/02/16 13:01)

endzi63


kolego pawelz właśnie o tm piszę że np. w okręgu płockim zlikwidowano  opłaty dniowe,tygodniowe i miesięczne, jak i porozumienia z innymi okręgami. (2012/02/16 13:18)

pawelz


Doszukalem sie ze w plocko-wloclawskim jest dniowka 25 zl dla zrzeszonych. (2012/02/16 13:41)

endzi63


zgadza się na początku stycznia tego nie było, była informacja że nie ma opłat dniowych. (2012/02/16 13:50)

endzi63


jak okręg plocko-wloclawskim miał porozumienia z innymi okręgami to opłata dzienna była 10 zł, jak zlikwidował porozumienia wprowadził opłatę dzienną 25 zł, to jest dopiero podwyżka. (2012/02/16 14:12)