Główki jigowe bezzadziorowe

/ 6 odpowiedzi
Witam,
Jeśli temat był, to z góry przepraszam, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie poszukuje główek jak w temacie, czy ktoś takowych używa, jeśli tak to jakie (firma model)i gdzie takie można dostać (najlepiej prosiłbym linki do jakiś sklepów, czy serwisów aukcyjnych).

połamania
Haryyy5


może być ciężko, ja się przynajmniej jeszcze nigdy z takowymi nie spotkałem. A nie szybciej i wygodniej zagiąć zadziory kombinerkami ? Ja tak robię w kotwiczkach i się sprawdza (2016/02/01 12:47)

w6i6e6


Bardzo, bardzo ciężka sprawa z kupnem takich główek. Ja używam tylko bezzadziorowych a radzę sobie za pomocą szczypiec dociskając groty do haka. Grot zazwyczaj pęka i po problemie. (2016/02/01 12:58)

Jigsaw14


Usuwanie zadziora jak najbardziej wchodzi w rachubę, natomiast z ciekawości przeszukałem już chyba całego wujka google i znalazłem tylko jedna wzmiankę że ktoś wypościł ww. główki, ale żadnych szczegółów.

A z ciekawości jak dokładne usuwacie grot, czymś to dodatkowo polerować (papier ścierny)? (2016/02/01 13:30)

ryukon1975


Nie używaj papieru ściernego i nie poleruj w żaden inny sposób. Stępisz tylko hak na samym wstępie. Dopuszczalne jest oczywiście jego ostrzenie ale dopiero gdy stępi się podczas jego używania. (2016/02/01 16:21)

Haryyy5


Zaciskam kombinerkami, wtedy często zostaje mikro grocik. Można tak zostawić albo przekręcić kombinerkami w którąś stronę, wtedy grot się całkiem wyłamuje. Generalnie bardzo prosty i skuteczny zabieg. Generalnie polecam usunąć zadziory jak rybę wypuszczamy bo naprawdę o wiele łatwiej i szybciej się ryby odczepia, a i z ubrania czy podbieraka też nie ma wtedy problemów żeby wyciągnąć przynętę. Wiadomo że najlepiej zrobić to przed łowieniem ale zdarzało mi się nawet usuwać kombinerkami groty mając na haku rybę bo inaczej nie dało by jej się uwolnić w dobrym stanie a po usunięciu grotu od razu problem znika.  (2016/02/02 10:40)

Jigsaw14


Wielkie dzięki za radę :) (2016/02/02 12:11)