Zaloguj się do konta

Główki jigowe - główki jigowe Dragona i Mustad

utworzono: 2010/03/15 13:44
Przemek238

witam co sądzicie o jakości główek Dragona i Mustada. Warte są użycia czy to tylko chwyt reklamowy?
[2010-03-15 13:44]

tomiczek22

Co do tych dragona to nie wiem ale te mustady są świetne. Zwałszcza BIG GAME i CLASSIC. Napewno wytrzymają kontakt z większą rybą. Groty są ostre i nie tępią się tak szybko jaki inne, a ich cena nie jest aż tak wygórowana.POLECAM
[2010-03-15 14:11]

Mustada też polecam. Stosuję główki od 20 g na hakach 12/0. Polecam jeszcze główki WMC. Są stosunkowo tanie.
[2010-03-15 14:45]

Przemek238

w sklepie mi powiedział że Gamakatsu są też dobre
stosujesz je?
[2010-03-15 17:43]

Stosowałem, ale raczej unikam. Po pierwsze dlatego, że łowię tam, gdzie potrzebny mi hak jigowy odginający się. Uratuję często gumę i przypon. Nie zdarzyła mi się jeszcze ryba, która rozgięłaby hak jigowy. Po drugie są drogie. Niewątpliwą ich zaletą jest ostrość grota.
[2010-03-15 20:37]

wedkarz2309

Ja łowiłem kolego Przemek238 główkami dragona V-Lures i Mustad:)

 

Powiem tak:

-małe haki Mustada 2/0 nadają się do łowienia w miejscach, gdzie nie ma ŻADNYCH zaczepów, przy najmniejszej zawadzie się wyginają,

-haki V-Lures są solidniejsze (wykonane z grubszego drutu), są przystosowane do wyciągania dużych ryb,

-na V-Lures ne zawiodłem się ani razu, czego nie mogę powiedzieć o główkach Mustada,

-jedynym minusem główek jigowych V-Lures jest to, że nie są tak powszechnie dostępne, jak główki Mustada.

 

P.S. Mógłbym jeszcze się rozpisywać m.in. na temat łuków kolankowych (V-Lures jest górą), ale tyle chyba wystarczy:)

[2010-04-14 23:42]

jaca0019

Witam główki Mustad i Dragon to żaden chwyt reklamowy..Haki godne polecenia..Szcerze polecam
Pozdrawiam
Jacek.P
[2012-12-15 20:38]

Daishi

Witam serdecznie! Dla mnie numerem jeden są główki "Gamakatsu",zaś na drugim miejscu są "Mustad" jeśli będziesz używał któryś z nich to na pewno będziesz zadowolony.
[2012-12-15 21:28]

robban

Godne polecenia, mam i uzywam. Jeszcze sie na nich nie przejechalem. 
[2012-12-15 21:38]

Tak dla uświadomienia: Haki dla Dragona produkuje w tej samej technologii właśnie Mustad. Natomiast Dragon ma na zamówienie inny kształt haka oraz inne talerzyki. I teraz zaczyna się zabawa: bo do różnych gum potrzebne są inne haki. I tak np. do dużych , mięsistych gumek o niebo lepiej się sprawują Mustady z serii Big Game gdyż te 3 duże talerzyki tak świetnie trzymają że żaden szczupak, sandacz, sum czy dorsz nie da rady ściągnąć gumy z haka. Ale już do mniejszych a przede wszystkim cieńszych "silikonków" już są lepsze dragonowskie v-pointy. Natomisat ostrość jest ta sama, łamliwość też.
Ktoś pisał że dobre są Gamakatsu. Owszem ale mają jedna ogromną wadę. Otóż ich groty są łamliwe, dużo bardziej niż haki Mustada/Dragona. Więc polecam wędkarzom łowiącym wśród kamieni właśnie te drugie haki a Gamakatsu radzę używać tylko na czystych wodach.
[2012-12-15 23:03]

szczawik1984

Ilu wędkarzy tyle teorii
Nie wątpliwie czołówka to Mustad, Owner, Dragon oraz Gamakatsu

Na nich można polegać a dobór główki do przynęty to już leży w gustach każdego z nas.
[2013-01-06 12:33]

cholek

MUSTAD na sandaczach i szczupakach 5kg i wiecej sie rozginają:( wiec nie polecam! szkoda aby nam życiówka uciekła przez rozgiecie haka. przecież haki w mustadzie rozginaja sie w rękach. dużo łowię mętnookich i polecam dragon V -lures. niedozajebania- chyba że ołów zeskrobią:)sprawdzone do sandacza 7.8 i szczupaka 11kg zero odgięcia!!!!!! [2013-11-20 18:25]

MUSTAD na sandaczach i szczupakach 5kg i wiecej sie rozginają:( wiec nie polecam! szkoda aby nam życiówka uciekła przez rozgiecie haka. przecież haki w mustadzie rozginaja sie w rękach. dużo łowię mętnookich i polecam dragon V -lures. niedozajebania- chyba że ołów zeskrobią:)sprawdzone do sandacza 7.8 i szczupaka 11kg zero odgięcia!!!!!!

Jeśli używasz Mustad Classick'ów to czemu się dziwisz? To nie haki pod duże silne ryby lecz do małych, co najwyżej średnich okazów. Dlatego stosuj serię Big Game. Te są od 5/0 do 15/0 więc spokojnie założysz na nie przeciętną gumą sandaczową. Nie mówiąc o szczupakowej.

V-pointy HD są właśnie odpowiednikami Big Game. Ja je używam do wąskich gumek typu Lunatic, ale do takich kopyt Relaksa stanowczo wolę Big Game. Lepiej trzymają gumę.

Podsumowując: Jak się nie potrafi odpowiednio dobrać sprzętu przez własną niewiedzę można każdą firmę zrównać z poziomem podłogi. Lecz czy aby jest to obiektywna opinia? Chyba nie...
[2013-11-20 22:10]

tripod

Jest dokładnie tak, jak pisze tomas81, w katalogu Dragona precyzyjnie są opisane główki i haki, należy uważnie przeczytać charakterystyki haków i wybrać odpowiedni do swojego łowiska. Dragon oferuje chyba 10 typów haków, jest z czego wybrać odpowiedni. Trzeba tylko czytać opisy.

pozdrawiam
[2014-07-04 05:58]

Ja też od pewnego czasu używam tylko big game. A z mustada miałem kiedyś haki z anty zaczepem bodajże nazywały się sharp (ale ręki sobie nie dam uciąć) i mi osobiście nie podpasowały.


Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-07-04 10:23]