Zaloguj się do konta

Główki jigowe a głębokość

utworzono: 2014/09/14 21:58
guban

A czy można zmieniać główki na gumie czy zakupić trzeba po kilka z jednego modelu i do każdej inna główka. Bo mam zamiar stestować kilka obciążeń a nie wiem czy wymiana główek nie naruszy gumy w środku i spowoduje luz np. że nie będzie się trzymać tak jak powinna. [2014-09-17 20:26]

SVT


0A czy można zmieniać główki na gumie czy zakupić trzeba po kilka z jednego modelu i do każdej inna główka. Bo mam zamiar stestować kilka obciążeń a nie wiem czy wymiana główek nie naruszy gumy w środku i spowoduje luz np. że nie będzie się trzymać tak jak powinna.


Kupujesz więcej gum, bo wiadomo drapieżnik je poszarpie.Haki muszą być dopasowane, a zarazem bardziej rozwarte,o różnych długościach, wielkościach i gramaturze.
fot.
Zaznaczone na czerwono to rozwarcie haka. Często przy większych kopytach to ma swoją skuteczność. [2014-09-17 21:23]

guban

Ale mi chodzi o to czy godzinę mogę łowić np kopytem z główką 5g a za godzinę tym samym tylko ze z główką 10g. I tak sobie zmieniać. Czy nie rozwalę zmienianiem haka gumy w środku. [2014-09-17 21:55]

89krzysztof

Po jakimś czasie rozwalisz, ale ja zmieniam gumy na główkach i nie narzekam. Jeśli mam 200 gumek i miałbym do tego kupić 200główek, to ... no jakoś mi się nie widzi takie rozwiązanie :)
[2014-09-17 22:01]

guban

Byłem dziś połowić 3 godzinki. Spinningistów tylu jeszcze nie widziałem nad zalewem ale co spotkałem to nic a nic tylko jeden  małego pistoleta 25cm chwycił. Byłem zakupić kilka gum 10cm  bo paczka jeszcze nie doszła i założyłem na każda 5g główkę i nic. Ale fajnie się prowadzi zarzucałem i czekałem aż opadnie. Woda spokojna więc żyłkę obserwowałem jak dostała luz to zacząłem pomału zwijać. Więc myślę że do wolnego prowadzenia 5 g będzie ok. Zakupię jeszcze 7 , 10 ,15 a może większą jednak żeby nie tylko wolne prowadzenie testować. Koleś w sklepie wspominał że nawet 20 g mogę założyć jak do opadu chcę. Zobaczymy następny wyjazd w sobotę o 5 rano. Nie spinningowałem jeszcze o tej h więc muszę zobaczyć. [2014-09-18 20:42]