Zaloguj się do konta

Główki jigowe na sandacza

utworzono: 2013/03/03 08:50
piotrbokserorg

Witam,

Jakiej firmy używacie główek jigowych do połowu sandacza ?

Ja używam Mustad BIG GAME i Gamakatsu Big Classic.


[2013-03-03 08:50]

kLon22

W ubiegłym sezonie zacząłem stosować główek DRAGON V-Point , główki się sprawdziły polecam :)
No i oczywiście Mustad.
[2013-03-04 16:23]

kLon22

W ubiegłym sezonie zacząłem stosować główki DRAGON V-Point , sprawdziły sie, polecam :)
No i oczywiście Mustad.


[2013-03-04 16:25]

marexx

Ja polecam
Owner Precision Jig Heads



[2013-03-12 18:59]

esox61

A ja używam główek ślizgowych które wg mnie i moich kilku kolegów są nr 1 w łowieniu sandałów w opadzie i wolnym prowadzeniu przy dnie (szuraniu). Główki kuliste są dobre do kogutów ale do gum a do tego jeszcze w łowiskach typu naturalne jezioro ślizgowa główka to podstawa. Ciężko je kupić ale warto szukać jeśli się chce mieć efekty w sandałowaniu :)))) [2013-03-13 23:36]

cholek


polecam dragon V-point. dobry hak bardzo rzadko sie rozgina. mustad odpada przy sandale ok 5 kg może ładnie się powyginać:(




[2013-05-20 18:05]

Tomekoo


polecam dragon V-point. dobry hak bardzo rzadko sie rozgina. mustad odpada przy sandale ok 5 kg może ładnie się powyginać:(





Zgadza się mustady są dobre ale mają tą wyżej wspomnianą wadę przekonałem się o tym sam ;) [2013-05-20 19:00]

Dokładnie Mustady sa bardzo miekkie. Czasem wada czasem zaleta jak np nam wpadnie guma w jakis zapczep. Uzywam Gamakatsu i V pointow i jestem zadowolony a co do slizgajacych to mam 2 ale poki co nie uzywalem wiec musze wypróbowac ;P
[2013-05-20 19:29]

cierpliwy1

hayabusa jak dla mnie są najlepsze . [2013-05-20 20:01]

tripod

Dokładnie Mustady sa bardzo miekkie. 

 Mustad dysponuje najlepszą stalą na świecie. Główki (haki) firmy Mustad są różnego typu: miękkie, średniomiękkie i twarde, każdy wędkarz może dobrać sobie odpowiedni typ do upodobań lub do specyfiki łowiska. Trzeba robić zakupy w sklepie, gdzie mają pełną ofertę haków Mustad. Łowię na haki Mustad i nie mam z nimi problemów.pozdrawiam [2013-05-29 08:27]


polecam dragon V-point. dobry hak bardzo rzadko sie rozgina. mustad odpada przy sandale ok 5 kg może ładnie się powyginać:(





A dlaczego Kolega tak twierdzi? Mustad miękki a v-point twardy? Więc zaskoczę bo to właśnie Mustad produkuje dla Dragona haki do główek z tych samych stopów i w tej samej technologii! A ten drugi sam tylko odlewa ołów! Więc pisanie o tym że jedne lepsza a drugie gorsze nie ma żadnego uzasadnienia. Co do odginających się haków to kwestia doboru, nic więcej. Skoro Mustad Classic się odgina trzeba zastosować serię Big Game. Przy Dragonie podobnie, jak zwykły Speed się rozgina trzeba użyć Speeda HD. Sam używam obu firm ale tylko ze względu iż jedne gumy trzeba uzbrajać hakami z dużymi talerzykami a inne-wąskie z mniejszymi aby ich nie rozerwać. Proste prawda?

Pozdrawiam

PS. Edit dot. informacji o tym ze użyte materiały i technologia w hakach Dragona i Mustada są identyczne.
[2013-05-29 13:14]

robban

Tomek ,ma racje. Na kazdym opakowaniu widnieje tez logo Mustad`a. Trafne spostrzezenie Tomku. A ,i jak sie czlowiek zaprze ,to i BIG GAME rozegnie. Kwestia wytrzymalosci sprzetu. Pzdr. [2013-05-29 13:20]

ZanderHunter

               Z mojej strony powiem tak wędkując najwięcej spadów sandaczy podczas holu odnotowywałem używając główek na hakach V-point być może z powodowane było to specyficznym kształtem haka...a od czasu gdy przesiadłem się na haki Big-Game problem znikł...także śmiało można powiedzieć że mam teraz 99% skuteczności...:) ten 1% będę
starał się nadrobić w tym sezonie...:)))

P:)
[2013-05-29 19:27]