Główki jigowe do kopyt do twisterów

/ 4 odpowiedzi
Witam. Kupiłem kilka twisterów i kopytek oraz oczywiście główki jigowe. ale te co mi polecili w sklepie wydają mi się za ciężkie. twistery mają 8 cm długości a kopytka 5 cm. jakie główki by były do nich odpowiednie? z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam
u?ytkownik13410

To zależy od głębokości zbiornika (na rzekach także od prędkości nurtu) na którym planujesz łowić. im jest głębiej, tym cięższa główka. (2009/09/25 17:45)

pisaq

I od metody na którą chcesz łowić!
Główki ciężkie, dla mnie nawet "za ciężkie" stosuje się od ostrego opadu, opukiwania dna za sandaczem. Pewien zawodowiec polecił mi stosowanie do tego główek 25-28g, dla łowiska o głębokości maksymalnej 5m.
Do opadu wolnego, spokojnego polecił mi używania główek od 8 do 12g.
Na szczupaka główki 10-15, płynne prowadzenie w okolicach roślinności.
Oczywiście haki nalezy dobierać do wielkości przynęty, tak aby nie były za krótkie, bo przez to można nie zaciąć fajnych brań i tracić kawałki gumek ;) (2009/09/25 18:07)

pisaq

W odniesieniu do poprzedniego postu:
Używam kopyt od 8 do 12cm i twisterów o podobnych rozmiarach.
Seria główek 10, 12g do prowadzenia za szczupakiem i lekkiego.
Seria 15, 18 do "pośredniego opadu"
Oraz 25 do opadu ostrego.
Haki od 4/0 do 8/0, z przewagą 6/0 ;)

Ważny jest także hak i "kółeczko", żeby były zrobione z dobrego drutu.
Dzisiaj kupiłem takie główki, że chyba tylko na pokaz. 18g, hak 4/0, a podejrzewam, że okonek go rozegnie.
Generalnie polecam główki gamakatsu big classic, mają takie specjalne talerze (dwa lub trzy), które chronią przed spadnięciem gumy.
Te "zadziory" stosowane przez trapera niszczą gumki, a te które kupiłem mało, że niszczą to jeszcze nie trzymają.... (2009/09/25 18:15)

pisaq

Panowie, nie chcę zakładać nowego tematu, zatem napisze tutaj.
Czym różnią się te główki (oprócz wielkości haka 5/0 i 6/0):

http://allegro.pl/item735941847_glowka_jigowa_mustad_classic_5_0_25_gr.html Cena 1,75zł.

Od tych:
http://www.takaryba.com/strona_produktu.php/info/p7792_PDF-724-250-060.html
Cena 4,79zł.

No chyba, że w pierwszym przypadku podana jest cena za 1szt., a w drugim za opakowanie 3szt.
W ofercie jest napisane "Opakowanie 3szt.", ale kupując dzisiaj główki Gamakatsu BIG 15g 8/0 zapłaciłem 4,20zł/szt. i sam już nie wiem.

Jakoś nie wierzę, aby ta sama waga, ale różnica rozmiaru haka o jeden numer miała aż taki wpływ na cenę o.O

Gamakatsu 15g 8/0 4,20zł
Mustad 25g 5/0 1,75zł
Mustad 25g 6/0 4,80?

Moim zdaniem są takie możliwości:
W jednej ofercie podana cena sztuki, w drugiej paczki.
Gamakatsu droższe od Mustada niemal trzykrotnie.
Główki do których podałem linki mają jeszcze jakieś różnice, których nie dostrzegłem.

Za pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam. (2009/09/26 12:18)