Główki jigowe czy boczny trok na okonie?

/ 8 odpowiedzi
Witam wędkarską brać :)
Jestem początkującym spinningistą i chciałbym dowiedzieć co lepiej wybrać na okonia małe Twistery na główkach jigowych czy boczny trok ??
celkowski


jedna i druga technika jest bardzo fajna na okonia.Tą pierwszą mało fachowo ujołes ,ale jestes początkujący,więc nie ma co sie czepać,a zapewne ci chodziło jigowanie i metodą z opadu.Na począ tek odradzam bo nie jest łatwa.Natomiast polecam ci małe obrotówki okoniowe,a w szczególności firmy D.A.M Efezett (srebrne,złote,miedziane) rozmiar 1,2. Najfajniejsze są złote z naklejką czarna i żółtymi kropkami i zółto czarnym chwostem,albo srebrne z czerwoym paskami i biało czerwonym chwostem.Dla mnie naj łowniejsze,nie zalleznie gdzie łowiłlem okonia:)

A na sam początek boczny trok,naprzemiennie z obrotówką ;)

Co do robienia zestawu i techniki prowadzenia zestawu na boczny trok zanjdziesz mase artykułów. "Szukajcie,a znajdziecie" ;) (2011/05/24 00:22)

rusikus


zalezy jakie lowisko, w grążelach na boczny trok nie polowisz ^^ (2011/05/24 01:08)

celkowski


Nad zielskiem skuteczne jest obawianie obrotóweczką,prowdzisz zestaw sinusoidą na zielskiem,albo gumkami w opadzie również tuż nad zielskiem.Ale pilnuj jak prowadzisz zestaw bo jak pujdzie w zielsko to trudo będzie ci odzyskac przynęte ;) (2011/05/24 09:36)

Dama415


Wielkie dzięki za pomoc:) (2011/05/24 11:14)

tomu


jedna i druga technika jest bardzo fajna na okonia.Tą pierwszą mało fachowo ujołes ,ale jestes początkujący,więc nie ma co sie czepać,a zapewne ci chodziło jigowanie i metodą z opadu.Na począ tek odradzam bo nie jest łatwa.



Kolegę pytającego w sumie zrozumiałem, Ale Ciebie teraz @celkowski w tym zdaniu nic, a nic nie zrozumiałem. Przecież o opad się nie pytał i co mu odradzasz na początek????
@dama415 musisz trochę popróbować każdej metody, będziesz wtedy wiedział co Ci przypadnie do gustu. Mi strasznie boczniak się spodobał i praktycznie jigów nie używam, czasem też na innej wędce założę obrotówkę, ale to sporadycznie.
powodzenia (2011/05/24 23:20)

celkowski


Nie obraź się kolego, ale bardzo długo łowię okonie i co nieco poznałem ich sposób żerowania.

Nie wiem czy wiesz,ale okoń może brać nie tylko przy dnie i wtedy "boczny trok" nie będzie skuteczny.

Nie raz łowiłem w toni okonie na obrotówki i gumki,a nawet potrafią żerować przy powierzchni wody i wtedy najskuteczniejsze są małe woblerki w kolorze narybka, na jakiego poluje.Często wtedy widać jak ławica uklejek podskakuje nad wodą i to często wtedy okonie grasują.


Poza tym przekonałem się kolego że jeśli chce się złowić większego garbusa, to trzeba odstawić "boczny trok" bo najczęściej łowią się narybki okonia,a nie medalowe garbusy.Okoń tak samo jak szczupak wybiera sobie selektywnie ofiarę to znaczy na małego twisterka,paprocha częściej złowisz małego okonia,choć bywają przypadki że się trafia większy garbus ;)

Na większe okonie stosuje troszkę większe przynęty gumowe.Kopytka,twistery od 5cm. do 7cm. na nieco głębszych partiach(3m.-6m.) wody,przy dnie i w toni.Te duże garbusy prowadzą samotniczy tryb życia i często stoją nie daleko od ławicy młodych okoni i często polują na swoich pobratyńców,albo czatują  na ławice ulkji i płoci ,ale nie przy brzegu tylko trochę głębiej ;) (2011/05/25 01:10)

tomu


Nie obraź się kolego, ale bardzo długo łowię okonie i co nieco poznałem ich sposób żerowania.

Nie wiem czy wiesz,ale okoń może brać nie tylko przy dnie i wtedy "boczny trok" nie będzie skuteczny.


Nie wiem teraz czy to do mnie... nie zarzuciłem Ci że nic nie wiesz o okoniach. Po prostu nie rozumiem tych dwóch zdań co je w moim poście wcześniej zacytowałem i stwierdziłem że tam nic o opadzie nie było napisane i nie wiem co mu na początek odradzasz i dalej tego nie wiem.Sam dużo rzeczy nie wiem i próbuje się nauczyć, dowiedzieć czytając między innymi Ciebie :D
Pozdrawiam i powodzenia (2011/05/25 12:11)