Główki do Mepps Lusox

/ 11 odpowiedzi

Czy mozna gdzies kupic same glowki obciazajace o roznym ciezarze do obrotowek Mepps Lusox ?.

Dziekuje, Leslaw.

kaban


Jedna z najprostszych rzeczy do zrobienia we własnym zakresie-minimum materiału i sprzętu a cena i możliwość wykonania gramatury pod swoje łowisko tym bardziej za tym przemawia.Pozdrawiam i zachęcam do prób "hand made". (2011/07/06 08:50)

Karpiu


ja kupowalem normalnie w sklepie takie lowki jak do lusoxów , ale szczerze mówiąc , to już inne blaszki nie pracują na nich tak jak lusoxy ;P (2011/07/17 01:32)

u?ytkownik95465


w sklepach można kupić główki dociążające do blach.Kosztują dosłownie grosze. (2012/01/24 21:13)

aligator20


mam pytanie a jak się ja doczepia ta główke do lusox ?? (2012/02/03 19:38)

u?ytkownik95465


na tej główce nasz taki ciężarek a na tym ciężarku oczko i teraz tak patrząc od oczka tego bliżej ciężarka to tym obciążeniem wychodzą dwa druciki jeden długi drugi mniejszy lekko zaokrąglony i ten właśnie mniejszt przyciągamy mocno w stronę tego większego a następnie oba pchamy w dół w stronę tego obciążenia.Wysunie nam się taka jak by agrafka no i na nią zakładamy swojego Lusoxa.Następnie postępujemy tak jak wyżej napisałem tylko że od tyłu :) Jeśli nie nadal nie będziesz wiedział jak ją założyć to daj znać to wrzuce schemat jak to zrobić.Sam miałem kiedyś z tymi główkami problem. (2012/02/03 20:16)

aligator20


no jesli mozesz jakos rysunkowo byłbym wdzieczny ale i tak dzieki za pomoc!!!:) (2012/02/03 22:49)

u?ytkownik95465


Więc tak na rysunku masz trzy punkty A,B,C.
Zaczynamy od punktu B tą mniejszą zaokrągloną końcówkę dociągamy to tej dłuższej a następnie obie (tak jak jest pokazane w punkcie A) pchamy w dół.
Gdy już wypchniemy je w dół to zobaczymy coś w stylu zaczepu do blaszki.,zaczepiamy blaszkę tak jak do przyponu metalowego a następnie znowu przyciągamy ką krótszą końcówkę do tej dłuższej i pchamy tym razem w górę.
I mamy już uzbrojonego Lusoxa w dociążenie.
No i teraz pozostaje nam przypięcie blaszki do przyponu i właśnie do tego służy punkt C.
Mam nadzieję że pomogłem. (2012/02/04 08:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

aligator20


no ba!!! bardzo! dzieki WIELKIE!!!:)pozdrawiam (2012/02/04 19:35)

BROK


Witam mówisz masz
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-ciezarki-do-blystek-g5-a22-p325-k3654.html (2012/02/07 08:27)