Zaloguj się do konta

Glinianki Pożegowo

utworzono: 2012/06/28 15:04
Porski

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich wędkarzy.

Po kilku latach przerwy (nauka, praca itp.) „wracam” do Koła Mosina Miasto i moją wędkarską uwagę przykuło łowisko na Pożegowie. Dziś to już woda ogólnodostępna PZW Poznań, i po kilku spacerach (przy okazji „wspinaczki” na wieżę widokową) muszę przyznać, że całkiem interesująca dla wędkarzy. Stąd pomysł żeby rozpocząć wątek o tym łowisku.

O samej wodzie nie ma żadnych informacji, więc jeśli ktoś zna to łowisko może coś napisze? Głębokości, ryby itp. tak dla kolegów wędkarzy.

Po tym, co widać nad samą wodą już dużo pracy zostało włożone w budowę stanowisk, ścieżki na skarpie itp. warto chwalić tych, którzy to zrobili i kontynuować pracę, może będą chętni. Na ten czas to największy problem jest ze śmieciami niestety w większości „wędkarskimi” może jest szansa na sprzątanie (koło parkingu stoi kontener, więc nie trzeba nosić śmieci daleko tylko dogadać się z Gminą, bo to pewnie oni mają klucz, że wędkarze sprzątają a Gmina płaci za wywóz) szczególnie przed zawodami dla dzieci. Może jest szansa na ustawienie kilku koszy przy stanowiskach takich jak przy parkingu i wieży widokowej, może Gmina coś zasponsoruje.

Myślę, że warto poruszyć temat zagospodarowania tego terenu, jaki toczy się od kilku lat w Urzędzie Gminy i brać w nim czynny udział, jako wędkarze i „użytkownicy” tej wody. Jeśli ktoś z Zarządu Koła posiada informacje na temat planów Gminy może warto się tym podzielić ze wszystkimi by wspólnie dbać o to łowisko.  Przyglądając się innym Kołom PZW to takie małe łowiska mogą stać się naprawdę atrakcyjne dla wędkarzy szczególnie łowiących karpie, a patrząc na zarybienia w dwóch poprzednich latach karpie są tam na pewno.

Mam nadzieję, że to, co napisałem nie pozostanie bez echa i do zobaczenia nad wodą Pzdr. Piotr

[2012-06-28 15:04]

irek57

Jak widzę dotychczas nikt nie wszedł w dyskusję na temat Glinianki, więc ja może zacznę.
Poruszony przez kolegę temat jest wart dyskusji a to choćby z powodu faktycznie atrakcyjności łowiska dla wielu wędkarzy ze względy na swe piękne położenie. Niemnie jednak jak słusznie kolega zauważył aby łowisko to spełniało swe zadania oraz było łowiskiem pięknym niezbędne jest wykonanie kolejnych prac przez wędkarzy. I z tym nie jest najlepiej, w dotychczasowych pracach uczestniczyła mała garstka wędkarzy, w dużej mierze to tylko członkowie Zarządu koła Mosina - Miasto. Dlatego zakres wykonanych prac jest niestety mały, choć widoczny. Apeluję więc do kolegów wędkarzy o włączenie się w akcje sprzątania i zagospodarowywania Glinianek.
Takie akcje są prowadzone przez koło przynajmniej raz w miesiącu, proszę o śledzenie tablicy ogłoszeniowej tam wszystkie informację są zamieszczane, ponad to w naszym terminarzu są wyznaczone dni w których przeprowadzamy te akcje. Sądzę że temat jest wart realizowania go.
Nie poruszam pozostałych spraw dając możliwość innym w wypowiedzeniu się. Pozdrawiam
[2012-07-05 06:13]

quantin

Mam niestety wrażenie że miejscowi już wszystko na gliniance wyłapali :-( Drapieżnika to już kompletnie nie ma ... tyle razy byłem ze spiningiem ... raptem jeden szczupaczek ok 25-30 cm ... o okoniu można pomarzyć ... Na spławik także nic po za 15 cm płoteczkami. Ktoś powinien zasadzić się z dubeltówką kłusoli w tym miejscu. [2013-06-19 17:51]

miecz-gaz

Jeśli kiedyś była to woda zamknięta i tylko dla koła Mosiny , a teraz jest udostępniona to istnieje możliwość że jest kiepski rybostan i tak jak przedmówca kluski nie brakuje . Szkoda że tak się dzieje w większości wód opuszczonych przez patronata wody. [2016-04-14 12:01]