Zaloguj się do konta

Glinianki Zielonka

utworzono: 2012/03/08 09:48
tomaszoleszczukkk

witam jestem nowym wędkarzem i nowym mieszkańcem kobyłki  interesują mnie głównie glinianki w zielonce zamierzam tam nastawić sie na ten sezon , czy ktoś by mi podpowiedział na którym stawie jakim sposobem  i jakie ryby można tu połowic? słyszałem ze  głębokości są spore i ryby przenęcone, tylko dziwi mnie to na takich hektarach.  posłucham opinni
pozdrawiam

[2012-03-08 09:48]

zajaclol

W zeszłym roku objechałem całe glinianki rowerem, po drodze pytając każdego wędkarza o tą wodę. Odpowiedzi były różne, niektórzy mówili, że słabizna, niektórzy, że połowić można i karpia i sporego szczupaka jak się dobrze nastawi i wie gdzie. Niektórzy wspominali o sandaczu a jeden nawet o sumie. Osobiście nie łowiłem, ponieważ nie podoba mi się ta woda ze względu na to, że jest za bardzo "miastowa". W weekend pełno tam ludzi i działkowiczów, a także głośnych imprezowiczów. Wolę dziksze wody. Jednak jeśli chodzi o samą wodę to jest ciekawa, dno całkiem zróżnicowane - od płaskich blatów po zarośnięte dywany. Są ostrzejsze spady i płaskie równiny. Brzy brzegu kręci się sporo drobnicy. Ładna ryba powinna tam być i o ile ktoś choć odrobinę o to dba.Zaznaczam, że nie łowiłem tam, wszystkie informacje biorę z obserwacji i odpowiedzi innych wędkarzy. Gdy tam byłem była świetna pogoda więc dno przy brzegu było doskonale widoczne.Do wędkowania zdecydowanie polecam Ci staw najbliżej Wołomina. Praktycznie wędkarze skupiają się właśnie w okół niego. Ten drugi ma płaskie dno i plażę, przez co odwiedza go sporo plażowiczów i jest bardziej zaśmiecony w okół linii brzegowej. Trzeci najbliżej torów z tego co pamiętam jest mocno zarośnięty, ale widziałem też tam spinningistów próbujących w poszukiwaniu okonia jak mówili. Wszystkie stawy są połączone.
Mam prośbę w zamian za te informacje - jeśli odwiedzisz parę razy glinianki, daj znać na priv co tam się dzieje i czy warto się wybrać ;). Pozdrawiam, zajac.

- Mapy batymetryczne jezior polskich;  - Jak przygotować się do łowienia i wykonać niektóre akcesoria wędkarskie w domu; - Konstruowanie zestawów do poszczególnych metod wędkarskich;  - Jak łowić różne gatunki ryb;  - Porady w konserwacji i naprawie sprzętu wędkarskiego;  - Opisy różnych sztuczek wędkarskich; [2012-03-08 12:22]

tomaszoleszczukkk

Dzięki za informację  jeżeli będę coś wiedział napiszę pozdrawiam
[2012-03-08 20:02]

getka

łowiłem tam chyba dwa razy na grunt i efekt to karpin i węgorz. na zawodach pod lowowych szczupaczek i płoteczki. wczoraj byłem z kolega testować kamerę podwodną to okonie, szczupak całe hordy małej płotki....
[2012-03-08 20:53]

pokemon0225

spławik i grunt , no chyba że grubsza rybka ... Na tych glinkach ze strzeżoną plażą widziałem karpiarzy .. karpie co pół godziny wyciągali ... :)  na tym jeziorku  najbliżej torów ładne liny i karasie .. ale z samego rana, i nie wiem jak na wiosnę..  po wędkowaniu możesz napisać jak było , chętnie poczytam .
[2012-03-08 21:29]

tomaszoleszczukkk

moze doradzisz jakąś miejscuwkę  bo to duzy obszar na którym stawie  sie nastawiś z której strony jaka głębokość?
pozdr..
[2012-03-08 21:29]

tomaszoleszczukkk

moi kumple z pracy byli tu rok temu i nic nie połapali mała znajomośc akwenu ja natomiast w tym roku chciałbym pochodzić po pracy wieczorami nie znam tej wody to moze lepiej na tym drugim stawie sie nastawić?
[2012-03-08 21:35]

pokemon0225

moze doradzisz jakąś miejscuwkę  bo to duzy obszar na którym stawie  sie nastawiś z której strony jaka głębokość?
pozdr..

jeżeli chodzi o mnie to nie wiem jak by to wytłumaczyć...  na tym jeziorku bliżej torów jest taka wysepka... najlepiej na jej końcu ... tam taki dziadek w wakacje jak siedział od 5-tej do 10-tej to miał ładne wyniki ...później nie brało nic... ale jak już mówiłem nie wiem jak na wiosnę ...  :) [2012-03-08 21:35]

tomaszoleszczukkk

ok dziękibedę wiedzial gdzie sie kręcic pozdr
[2012-03-08 21:46]

kamynho

panowie jak tam z rybami karpiowatymi? [2012-03-26 19:18]

jesion1985

Witam wszystkich
Mam pytanko,był juz może jakis odważny na lodzie???Jak tam sytuacja wyglada??

[2012-12-21 08:19]

jacenty75

Jeżeli u mnie lód jest już bardzo mocny to na stawy w Zielonce też śmiało możesz wchodzić. [2012-12-21 09:31]

piotr-strzalkow

śmiało można wchodzić. Ja wybieram się w niedzielę
[2012-12-21 12:35]

piotr-strzalkow

"spokojnie" oznacza, że z zachowaniem pełnej ostrożności :)
[2012-12-21 12:53]

mlynarz85

czesc witam chcialbym zaczac przygode z karpiami, mam juz czesc sprzetu bo od dawna lapie na gruncik. mam wielka prozbe chcialbym zapoznac jakiegos karpiarza z okolic zielonki zeby poswiecil mi troche czasu, nauczyl mnie tej dyscypliny wedkowania tzn przypony przynety zanety jakich stosowac.z gory dzieki i czekam na jakas wiadomosc moj nr tel. 500-388-216 pozdrawiam... [2013-01-14 22:13]

wuszy

A jak wygląda na Gliniankach łowienie z pod lodu. Chce się wybrać w tym tygodniu, ale to będzie mój debiut podlodowy i nie wiem, które miejsca obstawiać. Okolice cypelka na ostatnim stawie to dobry pomysł (tego od cegielni)? Łapał ktoś jakieś okonki w okolicy? [2013-01-15 09:54]

piotr-strzalkow

W ostatnią niedzielę odbyły się tam (ostatni zbiornik - Mikołaj) zawody podlodowe, ale nie mam pojęcia jak brały rybki. Nie mogłem się wybrać z powodu szkoły.
W sumie można próbować szczęścia i na "starych" przy torach i przy grobli opodal kąpieliska i na "kwadracie" i właśnie na "Mikołaju".
Najlepiej wybrać się na cały dzień i nieco powędrować :)

[2013-01-15 10:11]

swing23

26.05.2013 ok 4.30 meldunek na gliniankach w Zielonce (kwadrat o tej godzinie już oblegany) ale się wcisnąłem.Zanęta na lina własnej roboty + gotowa kupiona z poprzedniego wypadu.Jedna wędka grunt a druga spławik.Na spławiku nawet puknięcia.Tylko 2 raki się zaczepiły o żyłkę. Na gruncie do 6.20 nic dopiero ok 6.30  mocne puknięcie było ale tylko puknięcie  i nawet nie było jak zaciąć.Wędkę miałem 20 cm od siebie.Kiedy chwyciłem już była cisza.Próbowałem połowu na białego, na czerwonego, kaszę pęczak i kuku.Na nic (nawet na wszelkiego rodzaju kanapki) nie chciały brać.Na stawie obok odbywały się zawody dziecięce spławikowe.
   Ryby spławiały się przy rzucaniu zanęty ale nawet przerzucanie spławika w te miejsca nic nie dało....
Wytrzymałem do 11.00 potem złożyłem sprzęt i wyjąłem spinning.Niestety w efekcie straciłem gumę jedną. bo zaczepów na dnie roślinnych co nie miara......
Ktoś tam łowił na spinning??Jaka tam przynęta da radę??I jaka miejscówka dobra??dajcie rady na co i w którym miejscu się nastawić.A może kwadrat nie nadaje się na spinning?? [2013-05-27 15:47]

skajpek

Witam chciałbym się wybrać tam na nockę i czy ktoś by mógł mi pomoc na którym stawie najlepiej połowić węgorza, suma bo słyszałem ze jest i ewentualnie karpia . nigdy tam nie byłem nie znam wody i ewentualnie jak się przygotować bo nie wiem jakiej wielkości ryba tam występuje. dziękuje pozdrawiam ;)
[2013-07-21 23:33]

toxyn

Witam :)
Łowił tu ktoś ostatnio ?
[2013-08-30 23:17]

skajpek

łowił ktoś ostatnio na gliniankach jakieś efekty ?  [2014-04-27 22:24]