Glinianki Zielonka i spinning

/ 6 odpowiedzi
26.05.2013 ok 4.30 meldunek na gliniankach w Zielonce (kwadrat o tej godzinie już oblegany) ale się wcisnąłem.Zanęta na lina własnej roboty + gotowa kupiona z poprzedniego wypadu.Jedna wędka grunt a druga spławik.Na spławiku nawet puknięcia.Tylko 2 raki się zaczepiły o żyłkę. Na gruncie do 6.20 nic dopiero ok 6.30  mocne puknięcie było ale tylko puknięcie  i nawet nie było jak zaciąć.Wędkę miałem 20 cm od siebie.Kiedy chwyciłem już była cisza.Próbowałem połowu na białego, na czerwonego, kaszę pęczak i kuku.Na nic (nawet na wszelkiego rodzaju kanapki) nie chciały brać.Na stawie obok odbywały się zawody dziecięce spławikowe.
   Ryby spławiały się przy rzucaniu zanęty ale nawet przerzucanie spławika w te miejsca nic nie dało....
Wytrzymałem do 11.00 potem złożyłem sprzęt i wyjąłem spinning.Niestety w efekcie straciłem gumę jedną. bo zaczepów na dnie roślinnych co nie miara......
Ktoś tam łowił na spinning??Jaka tam przynęta da radę??I jaka miejscówka dobra??dajcie rady na co i w którym miejscu się nastawić.A może kwadrat nie nadaje się na spinning??

Pożyczam mapkę z innego postu.Ja byłem na wysokości sektora D1.Czytałem gdzieś że to dobra miejscówka.
Bardzo proszę o podpowiedzi.Wymieńmy się doświadczeniami na tym łowisku.
marcin89kbk

kolego obrotowka 2-3g napewno zlapiesz jakiegos okonia co do szczupaka to sam testuje wszelkiego rodzaju gumy blachy, na woblera nie probowalem bo tak jak napisales strasznie duzo zaczepow, co do gruntu i splawika nie probowalem jeszcze (2013/06/04 19:04)

piotrekwks

nie zawsze biora okonie panie marcinie :) ja bylem wczoraj,obeszlem "kwadrat" i "mikolaja i zero bran :) (2013/06/04 20:48)

toxyn

Podbijam :) Zna ktoś jakieś dobre miejscówki na grunt ? (2013/09/28 14:32)

toczyskim

Witam, ja również podbijam temat. Byłem dwa razy na łowisku i chciałbym o nim wiedzieć coś więcej. Może bardziej doświadczeni koledzy napiszą coś o tym łowisku? Chodzi mi tutaj szczególnie o porady łowienia na spining.

pozdrawiam (2014/04/23 13:58)

piotrek999

witam ja mam blisko na glinianki i czasem tam bywam.Z rybką jest różnie czasem jest czasem nie:)wielkim problemem jest zarastanie stawu z wysepką a kwadrat zarósł cały nawet spławika nie rzucisz pozdrawiam (2015/06/15 12:49)