Zaloguj się do konta

Glina w zanęcie

utworzono: 2011/03/21 12:47
kowal68

witam kolegów,chciałbym sie dowiedziec co nieco o dodawaniu gliny i ziemi do zanety ponieważ bede to robił pierwszy raz,mam zawody w kwietniu i prosze o pomoc

woda na której bede łowił to nieduży akwen raczej mulisty i płytki do 1,2 m,  głównie płoć

kupiłem 1kg sensass gardons  , 1kg sensass gross gardons , 100g epiceine do tego dołoże 0,5kg jokera i 0,5l pinki

wiem ze do jokersa kupie ziemie Bełchatowską ze 2kg i rozpraszacz

do zanęty kupie 2 kg gliny rozpraszającej

a moje pytanie to czy dokupić jeszcze gliny lekkiej wiążącej czy sama rozpraszająca wystarczy w zanęcie na tak płytkie łowisko

z góry dziękuje za podpowiedzi

[2011-03-21 12:47]

witam kolegów,chciałbym sie dowiedziec co nieco o dodawaniu gliny i ziemi do zanety ponieważ bede to robił pierwszy raz,mam zawody w kwietniu i prosze o pomoc

woda na której bede łowił to nieduży akwen raczej mulisty i płytki do 1,2 m,  głównie płoć

kupiłem 1kg sensass gardons  , 1kg sensass gross gardons , 100g epiceine do tego dołoże 0,5kg jokera i 0,5l pinki

wiem ze do jokersa kupie ziemie Bełchatowską ze 2kg i rozpraszacz

do zanęty kupie 2 kg gliny rozpraszającej

a moje pytanie to czy dokupić jeszcze gliny lekkiej wiążącej czy sama rozpraszająca wystarczy w zanęcie na tak płytkie łowisko

z góry dziękuje za podpowiedzi




Dokup jeszcze 2 kilo gliny rozpraszającej do zanęty. Wiążącej nie dawaj wcale. Sensass gadons jest odpowiednio klejąca sama w sobie, a do tego glina. Zawody trwają tylko 3 godziny. 



[2011-03-21 13:31]

fkuzi555

bez treningu ciezko cokolwiek stwierdzic. ale masz 3 podstawowe drogi:
1) jok w belchatowskiej + zaneta z belchatowska
2) jok j.w. + zaneta z belchatowska i rozpraszajaca - bedzie szybciej sie rozmywac
3) polowa joka w belchatowskiej i polowa w lekkiej wiazacej lub szarej warminskiej. z zaneta robisz tak samo pol na pol. czesc kul bedzie sie rozmywac szybko, a druga czesc o wiele wolniej.
teraz jak to mowia zady i walety kazdego z tych rozwiazan
1) najbardziej uniwersalna na taka wode, ale czasami jak cos jest do wszystkiego to sam wiesz, do czego jest
2) szybsze rozmycie spowoduje szybsze zwabienie drobnej rybki i rozbicie przez nia kul oraz wymusi czestsze donecanie, co znow spowoduje mniejsze prawdopodobnienstwo podejscia czegos grubszego
3) wolniejsza praca czesci kul spowoduje to, ze nei bedziesz musial donecac powiedzmy po godzinie, a po poltorej czy dwoch, a wtedy szansa na podejscie ladniejszej ryby jest o wiele wieksza. ponadto drobna ryba nie da rady tak szybko z kulami zrobionymi z ciezszej ziemi, co spowoduje, ze kolejne egzamplarze beda mialy nadal co jesc ;) wada - jednak mniej drobnej rybki podchodzi do tak skomponowanej mieszanki ziem, choc sam uzywam jej najczesciej z uwagi wlasnie na to, ze czesto podchodzi cos porzadniejszego niz ploteczki po 30-50g
co do zanety jeszcze - ponad 2kg spozywki + pinka + jok na kwiecien to lekka przesada moze byc. przekarmisz rybe. jesli w lowisku wystepuje leszczyk to mozesz gardonsa (nie grosa) zamienic na Etang'a oczywiscie z tej samej serii i mieszanka robi sie bardziej uniwersalna. mysle, ze po pol paczki zanety, epiceine, 0,25l pinki i do tego jok spokojnie wystarcza. tylko w zanecie powinienes miec sporo ziemi, okolo 70% nawet... jeszcze jest zimna woda i to trzeba wziac pod uwage [2011-03-21 16:45]

fkuzi555

jesli chodzi o rozpraszacz - nei wiem, czy jest sens ;) belchatowka spokojnie sie da rozproszyc joka, tylko trzeba ja dobrze przetrzec przez drobne sito. [2011-03-21 16:47]

kowal68

dzieki koledzy za podpowiedź , skorzystam z waszych rad

ujmę robactwa, dodam gliny lub ziemi , gliny wiążącej nie dam nic , mysle ze powinno byc dobrze

[2011-03-21 20:10]

mrybi

jakiego epicine używacie na płocie?

Do zanęt leszczowych używam tego od SS : biszkopt + melasa, a jak z płociami?

Zatanawiam się czy sam biszkopt nie będzie lepszy ...

[2011-03-22 13:50]

fkuzi555

tez uzywam SS, ale na ogol wersji ciemniejszej. jak go nie mam pod reka, bo nie zawsze jest na stanie w najblizszym sklepie, to uzywam biszkopta i jakiejs wielkiej roznicy nie widze... przez kilka sezonow uzywalem tylko mielonego biszkopta i na ogol tych okraglych ciasteczek, bo na podluznych bylo troszke cukru, a chcialem go uniknac. producentow niestety nie pamietam, ale sprawdzalo sie nie najgorzej :) [2011-03-22 18:20]

mrybi

Wydaje mi się, że w zanęcie wiosennej na jeszcze zimnych wodach sam biszkopt powienn spisac się lepiej.

Melasa jest jednak słodka a to może być jeszcze za wcześnie na te smaki.

[2011-03-23 09:31]

mario 206

Witam

panowie no to pytanie ponizej pasa 

Z czym byscie wyszli z domu (zaneta) na pierwsze kwietniowe zawody ?

[2011-03-27 18:04]

fkuzi555

na 100% z ochotka w glinie badz ziemi :) czy to hakowa, czy jokiem, to juz ciezko odpowiedziec, bo nawet nie wiem, na jaka rybe mam sie nastawic, na jakiej wodzie, jaka metoda... [2011-03-27 18:20]

mario 206

zawody odbeda sie na fajnym zalewie woda o gl. 1.5m do 2.5

wszystko zalezy od miejsca mysle ze sensas i jego dodatki mi pomoga

[2011-03-28 10:48]

mario 206

zapomnialem dodac ze zawody sa federkowe z jedna wedka


[2011-03-28 10:50]

jureklumen

Kolego,znalazłem na You tube piekne filmiki 4 części ...daje Ci link
https://www.youtube.com/watch?v=RabvGx6hCgU
[2011-03-30 19:31]

kaziks403

Polecam  http://www.gorek-gliny.pl/aroma-river,45.html [2011-03-31 12:54]