Glina i ziemia na mulisty kanał jesienią

/ 8 odpowiedzi
cześć, mam pytanie jakiej mieszki ziem, glin używacie do łowienia jesiennią płoci z kanału ?
Kanał jest mulisty, 2m głębokości występuje w nim płoć i leszcz nie przekraczający 30cm
Zibi60

Przy dnie mulistym powinieneś robić "dywanowanie" z ziemi bełchatowskiej (torfowej) + glina Argilla w stosunku 2 do 1 (np. 4 kg ziemi + 2 kg Argilli). Joka podaj z częścią mieszanki ziemia/glina. (2014/05/03 04:45)

patryk-kociemba

witaj, zrób tak jak kolega wyżej napisał tylko pamiętaj by zanęta byla lekka i puszysta lekko niedomoczona inaczej choc dobrej ziemi wpadnie w muł. Wiem coś o tym właśnie wczoraj na tym się wyłożyłem. (2014/05/03 10:02)

czuj

a ile do tego dodać zanęty (2014/05/03 12:02)

patryk-kociemba

a ile do tego dodać zanęty

Niestety typowych ilości nikt chyba ci nie poda, ogólnie to jeżeli ryby jest dosyć dużo lub biorą dobrze to 1:1 natomiast im gorzej ryby biora tym więcej ziemi na rzecz zanęty( optymalnie to 2:1). Jedna rada tylko jeżeli będziesz miaszał wszystko to rób to objętościowo (np na kubki), ponieważ kilo zanęty to ok 2 litrów, natomiast 2 kilo ziemi to 2 litry:) Wiem masło maślane, ale jeżeli będziesz liczył to kilogramowo to zawsze cos będzie źle.
Jeżeli będziesz miał jakieś pytania to pisz postaram się pomóc.
pozdrawiam

(2014/05/03 19:27)

użytkownik102837

Na takim łowisku ja zastosował bym ziemie torfową z gliną argile w stosunku 2 do 1. Proporcje najlepiej odmierzać jakimś pojemnikiem. Jest jeszcze jedna opcja która polega na zrobienie mieszanki z samej ziemi torfowej do której trzeba dodać kleju do zanęt typu coller albo ewentualnie bentonit, sama ziemia jest zbyt luźna i gdy stado ryb weszło by w łowisko szybko rozmyło by całą zanętę z ziemią, a po dodaniu kleju ziemia torfowa staje się bardziej zwięzła i ryby swoimi ruchami nie rozwalają kul w takim dużym stopniu.

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/05/04 22:20)

sumikkk

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogliście ale mam jeszcze jedno pytanie jakie przynęty używać na tego  typu łowisku? (2014/05/04 22:23)

użytkownik102837

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogliście ale mam jeszcze jedno pytanie jakie przynęty używać na tego  typu łowisku?

Jeśli chodzi o przynęty to ja polecam jesienią czerwoną pinkę oraz ochotkę haczykową, oczywiście i pinka i ochotka podaną na cienkim czerwonym haku ochotkowym (2014/05/04 22:30)

Zibi60

a ile do tego dodać zanęty

To zależy od ilości, wielkości i gatunku ryb, pory roku (temperatury wody)... Wczesna wiosna 0,5 kg, późna jesień 0,7 kg pewnie wystarczy, tzw. bazy z dodatkiem ukierunkowanym na wybrane ryby. W środku lata i 2 kg może być mało, jeśli w łowisku są karpie i duże leszcze.
W pytaniu głównym jest mowa o jesieni, więc osobiście bym zastosował mieszankę 4 kg ziemi + 2 kg Argilli, ok. kilograma zanęty bazowej (od jakiego producenta trzeba sprawdzić doświadczalnie - niektóre łowiska nie tolerują zanęt pewnych firm). Połowę ziemi podał bym zmieszaną z min. 0,5 kg joka (jeśli dużo mułu, to nawet 3/4), a resztę wymieszał z zanętą, tuż przed podaniem.
U mnie sprawdza się Sensas Lake 3000 + Sensas Gardons 3000 + atraktor Gardonix (wszystko po pół opakowania). Można bazę stworzyć z Lorenca, Milewskiego, MVE...to wymaga sprawdzenia podczas treningu.
Jeszcze jedno - tylko nie myśl, że jeśli to zastosujesz, to wygrasz zawody. Jest wiele, bardzo wiele czynników, które o tym decydują i niedopracowanie jednego z nich, zaważy na wyniku. (2014/05/05 06:54)