Zaloguj się do konta

Glina do zanęt kierunkowych

utworzono: 2013/04/02 09:19
michald211

Cześć...mam zanęty kierunkowe Trapera magic, expert do tego competition , grand prix i nie wiem aby uzyskać większą ilość zanęty nie tracąc przy tym na jej wartości (żeby nie była za uboga),  nie wiem czy dodać do niej ziemi lub gliny czy może zanęty bazowej czyli według mnie np.bułki tartej ,otrębów kukurydzianych ,mączki kukurydzianej..
Do tych zanęt Trapera oprócz ziemi lub zanęty bazowej chciał bym dodać jeszcze:
gotowanej kukurydzy
gotowanych konopi
prażonych konopi
pęczaku
płatków owsianych
no i kolendry, wanilii i melasy...

co da lepszy efekt ziemia lub glina czy zanęta bazowa????
[2013-04-02 09:19]

kedzio

Ja kupuję w Biedronce ziemię. Mówię: - poproszę worek ziemi, tej ziemi. :) [2013-04-02 11:06]

Artur z Ketrzyna

Cześć...mam zanęty kierunkowe Trapera magic, expert do tego competition , grand prix i nie wiem aby uzyskać większą ilość zanęty nie tracąc przy tym na jej wartości (żeby nie była za uboga),  nie wiem czy dodać do niej ziemi lub gliny czy może zanęty bazowej czyli według mnie np.bułki tartej ,otrębów kukurydzianych ,mączki kukurydzianej..
gotowanej kukurydzy
gotowanych konopi
prażonych konopi
pęczaku
płatków owsianych

A po co tak kombinować? Każdy dodatek typu baza czy ziemia lub glinka zubaża zanętę, glinkę stosuje się zazwyczaj by dociążyć i bardziej skleić zanętę.
 Co do dodatków też radzę ostrożnie bo można przedobrzyć...
[2013-04-02 11:23]

panterasrc

Ja kupuję w Biedronce ziemię. Mówię: - poproszę worek ziemi, tej ziemi. :)

,,tej ziemi''szukałbym raczej w PSS SPOŁEM .Fajnie Ci to wyszło.
[2013-04-02 11:24]

kedzio

Karpiowate mają coś takiego, że jak poczują, że pachnie świeżą ziemią, to chcą sprawdzić, czy przypadkiem czegoś z brzegu nie wymuliło do jedzenia. Dlatego ziemia jeszcze wzbogaca walory zanęty. Gotowce są już optymalnie dobrane składnikowo, więc nie ma sensu do nich dodawać cudów. Ja dodaję ziemię - "tę ziemię" i puszkę, lub dwie kukurydzy, a do tego nieco robactwa i już jest git. [2013-04-02 11:33]

Romuald55

Najpierw Kolego powiedz co według Ciebie jest ta zanęta bazowa,bo mam wrażenie że nie wiesz co to jest.Póżniej będziemy rozważać dalsze kroki. [2013-04-02 11:33]

kedzio

Najpierw Kolego powiedz co według Ciebie jest ta zanęta bazowa,bo mam wrażenie że nie wiesz co to jest.Póżniej będziemy rozważać dalsze kroki.

To gotowce. Expert to method mix, A Magic to zanęta dedykowana pod gatunki na kałuże. Po co do nich dodawać cuda? No może nieco jakiegoś aromatu w płynie, ale bym się zastanowił. [2013-04-02 11:39]

Romuald55

To pytanie było skierowane do zakładającego post,Kolegi michald211.Kolego kedzio, jesteś mistrzem i wiesz wszystko na temat wędkarstwa więc nie śmiałbym zadać Ci takiego pytania. [2013-04-02 11:57]

kedzio

No nie przesadzaj. Przecież sam napisał jakie to zanęty. Czy się nie zgadzasz, że to gotowe mieszanki? [2013-04-02 12:00]

michald211

no właśnie nie wiem do końca co to jest zanęta bazowa...
[2013-04-02 13:26]

michald211

Najpierw Kolego powiedz co według Ciebie jest ta zanęta bazowa,bo mam wrażenie że nie wiesz co to jest.Póżniej będziemy rozważać dalsze kroki.

[2013-04-02 13:26]

kedzio

Chłopak chce użyć zanęt Trapera o podanych nazwach do stworzenia zanęty własnego przepisu. Jako bazę, chce użyć Trapera. Dlatego pyta co do nich może dodać.  [2013-04-02 13:49]

pastuch

A ile czasu chcesz łowić z tych kombinacji masz prawie  niecałe 3 kg zanęty.. ! na zawodach na 3h/4h to jest już sporo ! oczywiście nie wliczając ziemi. Skoro juz masz Trapera Magic i Competion to po co dodajesz jakis peczak ? platki owsiane ? kolendre wanilie melase konopie itp...!!!!! za dużo !! kolego zastanów się co chesz łowić! ? !Jezeli nastawiasz się na plocie to lepiej  Daj magic / competition do tego:
gotowane konopie / prazonealbokolendre i wanilie 
Bez żadnych innych głupot!!
A ziemie lepiej daj z robactwem, ewentualnie z ziemia w odpowiednich proporcjach na połowy w rzece. 
ps. Wrzucając 10 kg / 15 kg do wody nie zawsze osiągniesz dobre wyniki.
pozdrawiam Damian. [2013-04-02 13:49]

karateka994

Znam osobę która nęciła karpie, codziennie po 15kg przez tydzień i nic nie osiągnęła.Takie jest życie 70% szczęścia i 30% starań. [2013-04-02 14:02]

Arcymisiek

gotowanej kukurydzy
gotowanych konopi
prażonych konopi
pęczaku
płatków owsianych

Myślę,że w/w gotowe zanęty o których piszesz ,a których  jeszcze nie używałem, są kompletnymi mieszankami w odpowiednio dobranych proporcjach smakowo-zapachowych  i z tego co wiem, to producent zaleca wzbogacać takie mieszanki jedynie ,robactwem ,peletem lub kukurydzą.
Jak wiadomo efekty nęcenia są zależne od temp.wody i metabolizmu ryb.
Ogólnie przyjętą zasadą jest, że nęcąc w zimnej wodzie należy zubożyć wartości kaloryczne mieszanki,ażeby zbytnio nie nasycić ryb(wabić nie karmić),także przyciemniać mieszanki,ponieważ w okresie zimowym  wegetacja roślin jest w stanie spoczynku zimowego,a jasna plama na takim czystym dnie często skutecznie odstrasza ryby.
Wraz ze wzrostem temp.wody możemy naszą zanętę wzbogacać o grubsze składniki , które zapewne zaciekawią i przytrzymają w łowisku większe egzemplarze ryb.

Z tego co piszesz wnioskuje także , że chciałbyś zrobić worek "super zanęty" dodając do tych sklepowych mnóstwo swoich składników.:) Kukurydzy, konopi, pęczaku można dodawać w jakichś tam przemyślnie dobranych proporcjach - stosownie do żerowania ryb i temperatury wody, natomiast z zapachami ostrożnie, ponieważ : przesada, albo złe połączenie zapachów może przynieść odwrotny skutek.

[2013-04-02 15:10]

Romuald55

Zanęta bazowa jest podstawą do kompozycji zanęt kierunkowych.Jednym słowem uniwersalna.Przyrządzając samemu w zależności od pory roku,temperatury wody,czy to woda stojąca czy o uciągu,na jakie ryby dodaje się różne dodatki.Do zanęty kierunkowej dodaje się tylko robaki.Dodanie zanęty bazowej jak pytałeś pogorszy jej własności.Musisz wiedzieć po co się nęci.Cele są dwa.Zwabić ryby na łowisko i je na nim utrzymać.Żeby je zwabić używa się zapachów ,barwników oraz dodatków powodujących że zanęta pracuje.Są to prażone składniki zanęty,najczęściej nasiona roślin oleistych oraz powietrze wprowadzane do zanęty podczas przecierania przez sito.Bardzo duże ma tu znaczenie stopień nawilżenia zanęty.Trzeba też wiedzieć,że nie każde ryby reagują pozytywnie na "pracę zanęty".Płoć lubi jak coś się przy dnie dzieje i to wzbudza jej zainteresowanie,leszcz natomiast jest bardziej podejrzliwy i lepiej jak zanęta nie strzela do góry.Żeby utrzymać ryby w łowisku trzeba im tą zanętę podać w odpowiedni sposób i w odpowiednich ilościach.Jeżeli zanętę rozrzucisz po łowisku to więcej ryb ma do niej dostęp, szybciej ją zjedzą i odpłyną.Dobrze jest nęcić w jednym punkcie.Ale to nie wszystko.Jeżeli wrzucisz samą zanętę to ryby ją szybko zjedzą.Dodaje się więc ziemie i gliny,żeby ryby wygrzebywały pachnące kąski.Trwa to znaczni dłużej.Gliny dodaje się też po to,żeby kule zanętowe mogły opaść na dno i dopiero tam stopniowo się rozpadać.Do tego służą różne gliny:wiążąca i rozpraszająca.Ma tu znaczenie ilość dodanych robaków oraz stopień zgniecenia kuli zanętowej.Na wodach o uciągu te działania są inne niż na wodach stojących. [2013-04-02 15:11]

michald211

Zanęta bazowa jest podstawą do kompozycji zanęt kierunkowych.Jednym słowem uniwersalna.Przyrządzając samemu w zależności od pory roku,temperatury wody,czy to woda stojąca czy o uciągu,na jakie ryby dodaje się różne dodatki.Do zanęty kierunkowej dodaje się tylko robaki.Dodanie zanęty bazowej jak pytałeś pogorszy jej własności.Musisz wiedzieć po co się nęci.Cele są dwa.Zwabić ryby na łowisko i je na nim utrzymać.Żeby je zwabić używa się zapachów ,barwników oraz dodatków powodujących że zanęta pracuje.Są to prażone składniki zanęty,najczęściej nasiona roślin oleistych oraz powietrze wprowadzane do zanęty podczas przecierania przez sito.Bardzo duże ma tu znaczenie stopień nawilżenia zanęty.Trzeba też wiedzieć,że nie każde ryby reagują pozytywnie na "pracę zanęty".Płoć lubi jak coś się przy dnie dzieje i to wzbudza jej zainteresowanie,leszcz natomiast jest bardziej podejrzliwy i lepiej jak zanęta nie strzela do góry.Żeby utrzymać ryby w łowisku trzeba im tą zanętę podać w odpowiedni sposób i w odpowiednich ilościach.Jeżeli zanętę rozrzucisz po łowisku to więcej ryb ma do niej dostęp, szybciej ją zjedzą i odpłyną.Dobrze jest nęcić w jednym punkcie.Ale to nie wszystko.Jeżeli wrzucisz samą zanętę to ryby ją szybko zjedzą.Dodaje się więc ziemie i gliny,żeby ryby wygrzebywały pachnące kąski.Trwa to znaczni dłużej.Gliny dodaje się też po to,żeby kule zanętowe mogły opaść na dno i dopiero tam stopniowo się rozpadać.Do tego służą różne gliny:wiążąca i rozpraszająca.Ma tu znaczenie ilość dodanych robaków oraz stopień zgniecenia kuli zanętowej.Na wodach o uciągu te działania są inne niż na wodach stojących.

dzięki za radę, jestem początkującym wędkarzem i jak ktoś wcześniej napisał chciałbym zrobić "super zanętę"
jeszcze jedno czy do zanęty kierunkowej Trapera np.Magic(płoć), mogę dodać ziemi
jeżeli tak to ile np. na 1kg. zanęty...

[2013-04-02 16:12]

Artur z Ketrzyna

Baza to sama śruta, otręby. Bez dodatków smakowych czy atraktorów.
A w sklepach masz gotowe mieszanki, jako początkujący, powinioeneś się skupić bardziej na wypróbowaniu tych gotowych. Da ci to taki podstawowy wgląd w upodobania ryb w twoich łowiskach. A jak już będziesz wiedział coś o gustach rybek jak i skladzie gotowych mieszanek. Do tego troszkę poczytasz. Wtedy weźmiesz się za eksperymentowanie w mistrza/szefa szwedzkiego stołu dla rybek.
[2013-04-02 17:09]

Romuald55

Nie tylko możesz ale powinieneś.Na jedną paczkę zanęty 1,5 do dwóch paczek gliny.Część wiążącej i część rozpraszającej.Wiążąca jest po to żeby kule zanętowe dotarły całe do dna lub rozpadły się tuż nad nim.Rozpraszająca ma za zadanie spowodować rozpadanie się kul.Proporcje są różne w zależności od głębokości łowiska,grubości zanęty i innych składników zanęty spożywczej.Sam musisz do tego dojść.Próbuje się w ten sposób,że sporządza się niewielkie ilości w różnych proporcjach,rzuca niewielkie kule do wody żeby je było widać.Obserwuje się zachowanie zanęty.Za każdym razem kule ściskasz jednakowo mocno.Ściśnięte z różną siłą rozpadają się w różnym czasie a często w momencie uderzenia w wodę.Na płytkich łowiskach kule ściska się z różną siłą,żeby niektóre rozpadły się na powierzchni.Robią one tzw słup zanętowy szybko wabiący ryby na łowisko.Mniej ściśnięte rozpadają się na dnie po spadnięciu na nie inne mocniej ściśnięte rozpadają się póżniej.Pozwala to utrzymać ryby na łowisku przez dłuższy czas. [2013-04-02 17:19]

kedzio

No widzi kolega Romuald? Pięknie! I po co się było denerwować?  [2013-04-02 18:42]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia