Głębokość stawiku hodowlanego

/ 2 odpowiedzi
  chciałbym założyć stawik hodowlany i zwracam się do was : czy głębokość zbiornika  może mieć głębokość 1m ?  ma on rozmiar 9m*18m i jakie ryby bym mógł w nim hodować  z góry dzięki za odpowiedzi 

pozdrawiam 
Artur z Ketrzyna

Za płytko.... By ryby przezimowały to raczej minimum 1,5 m. Ze wskazaniem na jeszcze większe przegłębienie.
I to zależne też jest od gatunku, jak tez czy staw będzie bez wałów (brzegi będą równe z ocalającym go lądem.) (2015/07/01 15:56)

zbynio 33

chciałbym założyć stawik hodowlany i zwracam się do was : czy głębokość zbiornika  może mieć głębokość 1m ?  ma on rozmiar 9m*18m i jakie ryby bym mógł w nim hodować  z góry dzięki za odpowiedzi 

pozdrawiam 

Kolego nie poszalejesz jeśli chodzi o obsadę w takim stawie. Jeżeli nie ma przepływu to jedynie karasia w takim stawie mógłbyś trzymać. 1m to zdecydowanie za mało i warto zadbać o jakiś cień, bo przy takiej głębokości i wielkości stawu woda strasznie będzie się nagrzewać i odparowywać. Mam podobny staw i żeby woda zbytnio się nie nagrzewała i staw nie wysychał na początku puściłem rzęsę i spełniła swoje zadanie i w niczym mi nie przeszkadzała.... (2015/07/01 17:04)