Głebokość połowu w jeziorach

/ 11 odpowiedzi
WITAM
Mam takie pytanie czy w jeziorze jest lepiej łowić w głembokich miejscach czy na wypłyceniach.

pawcio10225

Witam. To zależy od rodzaju ryb, jeziora, rodzaju dna i wielu czynników... Trudne pytanie ;) (2012/05/04 11:42)

egzekutor

WITAM
Mam takie pytanie czy w jeziorze jest lepiej łowić w głembokich miejscach czy na wypłyceniach.

szczupak stoi do 6 m wyjatek to toniowe. okonie troche głebiej aczkolwiek teraz szczupak jest przy samym brzegu.sandacz nie pisze bo jest okres ochronny. a białej ryby nie łapie wiec nie wiem (2012/05/04 11:55)

Piotras0303

Jezioro jest głebokie miejscowi wętkarze mówim że może być do 15m.
Jest dużo karpia,amura,leszcza,lin,karaś i szczupaka.
Dno jest twarde piaszczyste.
ZA PODPOWIEDZI Z GÓRY DZIĘKUJĘ

POZDRAWIAM (2012/05/04 13:10)

Sieciech

"wętkarze".. (2012/05/04 14:46)

użytkownik39933

WITAM

kolego to zależy o pory roku ,dna, gatunku ryb jakie chcesz łowić  i innych czynników (2012/05/04 16:36)

jureklumen

"wętkarze"..

piszę się -wentkaże... (2012/05/05 12:03)

QBS

Nie ma jak meritum wypowiedzi. Jeden jest ministrem, drugi prezydentem, a trzeci rolnikiem. Qwa nie rozumiem takich tekstów - chcecie podyskutować o podatkach ?  Zapraszam - chętnie pośmieję się z Was.

TO forum wędkarskie - NIE ortograficzne !

Żal ściska :( (2012/05/05 15:39)

Bernard51

Teraz z wiosny szukaj na glebokosci max 2,5 m najlepiej na spadach to jest gorka podwodna powiedzmy na 0,5m i spad z niej ,jezeli sa zarosla to w poblizu zarosli i w zatoczkach plytkich jak wyzej do 2,5m i mniej.
Sam musisz rozeznac podloze gdzie masz zamiar lowic?
I co zamierzasz lowic podejrzewam ze wszystko o ile sie da. (2012/05/05 19:15)

boarhunter

Nie trzeba być ministrem żeby jakoś tam w miarę pisać. Kiedyś byłem dobry z ortografii ale teraz robie byki na każdym kroku ... ale mimo to jakieś minimum powinno istnieć bo folgując takiemu kaleczeniu języka będziemy zdawać maturę jeszcze raz z "nowoczesnego" polskiego. 

Co do pytania ... wiosną szczupaka szukaj płytko .. przy zaroślach. Okonia na górkach i wszelkich uskokach też nie głeboko. Szczupły potrafi stać na metrowej wodzi i pilnować drobnicy. Karp ... hmm nie wiem ale na grunt nie miałem jeszcze pobicia a na spławik już w tym sezonie z 10 miśków wyjąłem ... tyle że do ... 2,5kg. Siedzą płytko przy zaroślach.

Myśle, ze znajomość zbiornika to podstawa ryby mają też swoje "zwyczaje" w danym miejscu.

(2012/05/05 22:54)

danon1973

Ja w zeszłym roku byłem na kaszubach nad jeziorem. W ośrodku wczasowym, w którym byłem było wielu wędkarzy. Ludzie narzekali, że w jeziorze nie ma ryb ( bo nie mieli żadnych brań) lub jest tylko drobnica.
Ja zanim się pierwszy raz wybrałem na ryby, to poobserwowałem tamtejszych wędkarzy. Zwłaszcza jeden starszy pan zwrócił moją uwagę. Na drugi dzień wybrałem się na pomost na którym łowił, założyłem gruntomierz na haczyk mojej odległościówki i przesondowałem dno w koło. Z prawej strony tam gdzie łowił ten mężczyzna była górka podchodządza tak ok 1,5 pod taflę wody. Na stoku tej górki postanowiłem łowić, bo jak wiadomo leszcz na wypłycenia i stoki wszelkie podchodzi a na leszcza się nastawiałem.
Praktycznie codziennie łowiłem sztuki takie pod 50cm, gdzie inni wędkarze nie mieli czasem nawet pyknięć.
Tak że leszczy zdecydowanie szukaj na stokach górek i wypłyceń. Poobserwuj też okolicznych wędkarzy to też się przyda z pewnością.
Okoni tak jak napisał boarhunter szukaj na górkach i uskokach. Często okonie lubią ganiać drobnicę wzdłuż brzegu. Raz łowiąc na jeziorze, zauważyłem że coś gania drobnicę ostro raz w lewo raz w prawo. Pomyślałem, że to grupa okoni goni wzdłuż brzegu. Złapałem trochę żywca na podrywkę i do wody. Jak widziałem, że drobnica zaczyna ostro na brzeg gonić wtedy parę razy szarpałem wędką i od razu okoń na haczyku się meldował.
Potem kolejny żywiec i znów na haczyk do wody i czekanie na drobnicę. Ławica większych okoni chodziła wtedy wzdłuż brzegu jeziora tam i spowrotem.
Pozdrawiam (2012/05/05 23:35)