Zaloguj się do konta

Głębokie połykanie

utworzono: 2013/06/22 19:30
krzysiek01905

Cześć,dzisiaj byłem u kolegi na rybach łowiliśmy na spławik na duże glizdy. Z początku nic nie brało ale po jakimś czasie wszystko się zmieniło i zakończyliśmy dzień z 5 dużymi okoniami tak o wymiarach (15 cm-30 cm). Ale chodzi o to że miałem zaczepioną glizdę tak aby zwisała swobodnie ,a okonie które brały szybko i agresywnie i tak wciągały haczyk prawie do żołądka. Wyciągałem te haczyki obcęgami ale okonie krwawiły trochę mimo to wpuściłem je do wody by żyły dalej. Czy te okonie przeżyją i jak uniknąć takich nieprzyjemności na przyszłość, a jeśli się zdarzą to co zrobić? [2013-06-22 19:30]

krzysiek01905

Proszę o odowiedź bo jutro też się wybieram [2013-06-22 20:49]

kamil11269

Czy przeżyją to nie wiem. Co do połykania to może trochę spóźniasz zacięcie?
[2013-06-23 08:44]

Bernard51

Okoń łapczywie połyka przynętę i tak właśnie się komplikuje wyjęcie haka. Nie wiem jak łowisz spławik ,grunt , i jaki rozmiar haków używasz nic nie dodałeś?
Łatwiej by było coś podpowiedzieć, ale spróbuję , grunt hak duży 4-6 ,przypon ok 15 cm i mały luz na żyłce prawie na sztywno może mniej efektów będzie ale pewne że do bebechów nie łyknie.
Spławik, ustaw przynętę ok 5-20 cm nad dnem i dobrze wyważony spławik wystający ok 1 cm z wody, oraz większą śrucinę na przyponie ok 15cm od haka, przy przechyleniu spławika na bok lub delikatna jazda spławika próbuj zacinać, na pewno będą puste zacięcia ale problem jak wyżej z głowy. Połamania!
[2013-06-23 08:44]

krzysiek01905

Ale problem jest w tym ze ja się patrze cały czas na spławik i one się nie bawią tylko natychmiast hyc pod wodę .A haczyk mam bardzo duży. [2013-06-23 10:51]

Bernard51

Bardzo duży to zn.jaki, a grunt jak masz ustawiony i jak wyważony spławik przynęta leży na dnie/
[2013-06-23 14:18]

Również mam ten problem, szczególnie przy połowach okoni metodą spławikową. Odpuściłem sobie szczypce i zaopatrzyłem się w wypychacz, przy mniejszych rybach jest łatwiej o uwolnienie jej z haczyka niż szczypcami i jest mniejsze ryzyko że coś się tej rybce uszkodzi w pysku. Często gdy ryba ma tak głęboko połknięty haczyk oznacza to że wędkarz spóźnił zacięcie. [2013-06-23 16:34]

krzysiek01905

Ja nie spóźniam za ciecia zacinam tak około 5 sek. po tym jak wciągnie spławik pod wodę bo od razu go wciągają nie "pykają" tylko od razu jak szalone.Bobik te okonie były tak duże że cały kombinerki im się do pyska dało załadować tylko jeden taki mniejszy to szczypcami go. [2013-06-23 20:49]

krzysiek01905

Ale i tak dzięki wszystkim za pomoc [2013-06-23 20:49]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia