Zaloguj się do konta

Genlog Decoder Feeder 3000

utworzono: 2016/05/16 11:04
pitbulls

Upatrzyłem sobie taki kołowrotek http://eldoradosklep.pl/pl/p/Genlog-Feeder-Decoder-3000FD/7495 Mam nadzieję, że znajdzie się w naszym gronie ktoś kto mógłby mi powiedzieć kilka słów n nim. Przeznaczenie kołowrotka to oczywiście feeder, łowić będę na średnich jeziorach i czasami stawach z karpiami. Pomożecie?  [2016-05-16 11:04]

ryukon1975

Wielkość jak i pojemność szpuli tego kołowrotka decydują że nadaje się on tylko do lekkiego feedera o cw jak dla mnie góra 60 g. Mocniejsze wędziska o większym cw wymagają większego i mocniejszego kołowrotka na który można nawinąć grubszą żyłkę. [2016-05-16 11:20]

pitbulls

Koszyczki jakie używam to 20 - 40 gramów, czyli byłoby ok. A możesz kolego coś więcej napisać o tym kołowrotku?  [2016-05-17 12:43]

ryukon1975

Dokładniejszych informacji nie mogę podać dlatego że widziałem go tylko kilka razy u znajomego wędkarza, nie znam tego kolowrotka z własnej praktyki [2016-05-17 14:07]

SlawekNikt

Ja także przedmiotowego kręcioła nie miałem nawet w ręku jednakże moim zdaniem bardzo dobry kołowrotek można zakupić już w granicach 200 zł. a nawet taniej zatem zasadnym staje się pytanie: po co przepłacać ? Skoro jednak uważasz, że właśnie ten jest dla Ciebie to go sobie kup :-) [2016-05-17 18:41]

notaki

Interesuje mnie firma genlog jako taka.
Poszperałem po necie i jedyną ich oficjalną strona  jaka znalazłem jest strona POLSKA ( sic! )
Włascicielem firmy Genlog jest p. Ćwikliński a firma ma zajmowac się sprzedażą hutrową.
Pada więc pytanie ( jak myslę istotne dla wędkarzy ), czy produkty Genlog sa wytwarzane u nas, czy gdzieś i sprzedawane pod tą marka ( jesli tak, to jaka firma jest naprawde producentem tego sprzetu ).

Oczywiście zdarzyć się moglo, iz nie znalazlem potrzebnych informacji, ale przynajmniej dla mnie istotne jest to, czy sprzęt ten produkuje chińska firma "no-name" naklejając etykietki, czy tez to linia produktow jakiejś ( jakiej ???? ) firmy specjalizującej się w sprzecie wedkarskim.

Bo ceny tego sprzętu to juz nie popularna, a srednia półka, a dość natretna reklama firmy na portalach wedkarskich - przynajmniej u mnie zapala , jak na razie maleńkie(!!! ), czerwone siatełko
  [2016-05-17 22:33]

pitbulls

czy produkty Genlog sa wytwarzane u nas, czy gdzieś i sprzedawane pod tą marka ( jesli tak, to jaka firma jest naprawde producentem tego sprzetu ).
 
Może się myle ale z tego co czytałem to u nas nie produkuje się wędek czy kołowrotków, podobno wszystko przychodzi za granicy? 


  [2016-05-18 09:00]

ryukon1975

Biorąc pod uwagę fakt że kraj pochodzenia jest dość profesjonalnie zakamuflowany są to Chiny. Każdy inny kraj to dziś reklama i promocja sama w sobie, nikt by jej nie krył. Dane na żyłce 0,16 mm, fish 7 kg żywcem zdarte z Jaxona i tak samo nierealne. [2016-05-18 10:56]

SlawekNikt

Krzysiek na tym zdjęciu jest napisane, że to ryba ma 7 kg. czyli rozumiem, że na tej żyłce i przyzwoicie dobranym sprzęcie wędkarz jest w stanie wycholować rybę o masie do 7 kg. Jak znajdę fotkę to wkleję bo na plećce marki jaxon podobnie było napisane i ja tak to zrozumiałem. [2016-05-18 13:12]

notaki

Jak dla mnie przyjamniej naprawde robi wielką  róznicę, czy produkt sprzedawany pod marką Genlog to najtańsza seria np.  Fenwicka  dla ubogich   :D, jakas wyzsza seria np. Jaxona, czy tez totalnie bezmarkowy wyrób  z wymyslnoną  nazwa na naklejce, sprzedawany wylacznie w tym kraju  .

Wiem, ze kazda firma produjukuje swoje wyroby w różnych fabrykach ( zreszta są firmy robiace świetne kije na blankach innych specjakizujacych się w tym firm ), dobrą zasadą jest  jednak podanie producenta. Tu znamy tylko marke, która jest marka wylącznie dystrybutora
Czyli  wiemy nic... a zastanawiające ( dla mnie ) jest to, że firma istniejaca na rynku chyba od roku posiada już w ofercie i wedziska i kolowrotki i zylki. Malo prawdopodobne wydaje się , iż posiada takie zaplecze technologiczne, by samodzielnie opracować technologię tylu wyróbow, stąd to czerwone światelko....

I jeszce jedno... ten zapis o rybie do 7 kg:
Dobre firmy podają konkret. Wytrzymałośc statyczna ra rozciąganie, bądź nawet wytrzymałość na konkretnym wykonanym na mokro węźle. To dane podlegajace weryfikacji ( i mozliwosci np. zaskarżenie o nieuczciwa konkurencję .
A jesli mnie zerwie sie półkilowa rybka na tej zylce - zawsze mozna powiedzieć : źle kolego holowaleś, to nie nasza sprawa !, a weryfikacja podanej informacji jest fizycznie niemozliwa.
Więc czerwone światelko świeci jasniej .....

  [2016-05-18 13:21]

ryukon1975

Krzysiek na tym zdjęciu jest napisane, że to ryba ma 7 kg. czyli rozumiem, że na tej żyłce i przyzwoicie dobranym sprzęcie wędkarz jest w stanie wycholować rybę o masie do 7 kg. Jak znajdę fotkę to wkleję bo na plećce marki jaxon podobnie było napisane i ja tak to zrozumiałem.
Dobrze rozumiesz i tak jest, wiem o tym dlatego napisałem że skopiowali ten chwyt marketingowy od Jaxona. Jednak nie znam wędkarza który na żyłce 0,16 mm wyholuje rybę 7 kg. Chyba że połów odbędzie sie w basenie lub na totalnej komercji gdzie dno zbiornika wylano asfaltem przed zalaniem go wodą,ewentualnie że ta ryba w czasie holu zdechnie to może sie uda. W normalnych warunkach przy mocniejszym zestawie a takie stosuje się łowiąc duże ryby to takiej średnicy przykładowo przypon zerwie się podczas zacięcia.
  [2016-05-18 13:40]

pitbulls

Jak dla mnie przyjamniej naprawde robi wielką  róznicę, czy produkt sprzedawany pod marką Genlog to najtańsza seria np.  Fenwicka  dla ubogich   :D, jakas wyzsza seria np. Jaxona, czy tez totalnie bezmarkowy wyrób  z wymyslnoną  nazwa na naklejce, sprzedawany wylacznie w tym kraju  .
 
Nieznany, przynajmniej jak na razie tej marki. Osobiście nie jestem fachowcem od sprzętu, kupuję co mi się podoba, co ma dobre opinie, co mi po prostu pasuje. Wiem jedno (informacje nie tylko z jednego forum) Jaxon to właśnie jest taka marka tylko na naklejce i na pewno w Chinach produkowane. Czyli moim zdaniem Jaxon to nie jest dobry przykład. Nie mam nic z Jaxona, Mikado czy takim czymś jak Jork lub Mistral w swoim sprzęcie i chyba nie będę miał a to z tego powodu że lubuję się w rzeczach nietuzinkowych, dla tego zwróciłem uwagę na kołowrotek Genlog.

Nigdy nie zwracałem uwagi czy wędka, kołowrotek  produkowany jest w Chinach czy też nie.
Rozumiem, Chiny, chinskie zabawki króre nadają się na śmietnik ale chyba dużo marek wędkarskich robią rzeczy w Chinach?

Co do żyłki, nie miałem okazji się jej przyjrzeć, 016 na 7kg rybę… no duża wytrzymałość trzeba ją przetestować. Na allegro stoi po 15 złotych, nie jest to cena wysoka ale skuszę się na sprawdzenie.  
 
  [2016-05-18 15:31]

ryukon1975

Pisząc że produkują ten sprzęt w Chinach nie miałem zamiaru suerować że jest on zły, nie znam go. Ogólnie chodzi i chyba nie tylko mi o ustalenie kraju pochodzenia sprzętu tej firmy. Polskę można wykluczyć. Jest nadzieja że zabierze głos ktoś kto ma kij czy kołowrotek tej firmy , na opakowaniu z cała pewnościa jest ładnym drukiem , made in.... ? :) [2016-05-18 15:43]

SlawekNikt

Ja twierdzę, że rzeczywisty użytkownik szybko głosu nie zabierze z powodu, który podałem powyżej czyli ekonomicznego biorąc pod uwagę ten konkretny kołowrotek. [2016-05-18 16:20]

notaki

Pisząc że produkują ten sprzęt w Chinach nie miałem zamiaru suerować że jest on zły,
Wszyscy praktycznie produkują w Chinach.. nawet Fenwick. Nie zmienia to faktu, że produkcja wedek tego producenta poddana jest ścislym rezimom technologicznym i jakosciowym, sa one drobiazgowo testowane etc... etc.... a sama technologia, zespół badawczy etc pochodzi od fenwicka, a nie firmy, wykonawczej, która ma tylko drobiazgowo realizować załozony proces technologiczny, stosować wyselekcjonowane materialy oraz komponenty.
Tylko, że Fenwick zatrudnia wybitnych inzynierów projektujących sprzęt , posiada zaawansowane laboratoria tak badawcze jak i testowe i  zatrudnia praktykow gotowe projekty  testujących.

No i o firmie fenwick mozna znaleźć informacje .

P.S Absolutnie nie twierdze, ze genlog to zle wedki. Po prostu nie mam zaufania do marek znikąd , do której kontakt, do dwa numery komorkowe i jakiś adres mailowy.
Nawet bez adresu.

Kolejna reklamująca się ostro  na portalach swojego czasu firma
http://www.vimarco.pl/pl/sygnalizatory-bran-1/

taki stan strony trwa od co najmniej trzech miesięcy.


  [2016-05-18 16:46]

pitbulls

Fotka Genlog Quicksilver, na kijku nie ma made in ..... tylko to co na załączonej fotce. Czy była jakaś wzmianka na broszurce bądz przy kodzie kreskowym właściciel wedki nie pamięta, nie zwracał uwagi a wszystko to powędrowało do kosza. Opiniował wędkę pozytywnie, starannie wykonana równiez dlateg decyzja u mnie zapadła i wczoraj kliknąłem "do koszyka" na eldorado. jutro powinien kręciołek być u mnie. Myśle, że jeżeli kosztuje 300 zł to nie może być jakiś badziew. A z resztą, najważniejsze abym ja był zadowolony a myślę że będę.  Jak będzie sie sprawował kołowrotek czas pokaże...  [2016-05-24 07:50]

notaki

co oznacza "zaprojektowany przez kogos tam, gdzies tam  w Europie".
I dokładnie tyle. Wnioski pozostawiam kolegom.
:-D

Bedzie naprawde milo, jesli pod koniec sezonu spróbjesz napisać w miarę obszerną , pozbawioną emocji i uczciwa opinię o tym kiju
  [2016-05-24 17:50]

pitbulls

Postaram się opisać kołowrotek i wędkę, jak na razie same pozytywne wrażenia, no oprócz mojej  lepszej połowy, nie była zadowolona z mojego zakupu i nie wiem czemu? Połowię trochę i się odezwę.
  [2016-06-02 10:02]