Gdzie znaleść larwy chruścików?

/ 3 odpowiedzi
Mam takie pytanie, koledzy mi podpowiadają że larwy chruścików są dobre na leszcza. Jak i gdzie znaleźć te larwy. Proszę o pomoc.
użytkownik3921

Witaj!!! Przede wszystkim "pokłoń się wodzie, w której wędkujesz", czyli przykucnij i dobrze wpatrz się w dno zbiornika. Jeżeli tam nie zauważysz poruszających się patyczków o długości do 2 cm, to poszukaj zatopionych gałęzi, trawy, wszelkich patyków, trzcin-do nich najczęściej przyczepiają się larwy chruścika wraz z patykowymi domkami. Wystarczy je zebrać, a potem delikatnie nacisnąć domek, a larwa pokaże główkę, zaktórą delikatnie powoli wyciągniesz larwę. Wspaniała przynęta na większość białych ryb-jeśli pomimo wszystko nie możesz ich znaleźć w swoim łowisku, to albo woda jest zanieczyszczona, albo musisz jeszcze poczekać na cieplejsze dni-nie wszędzie pojawiają się w tym samym czasie. Pozdrawiam! (2009/04/11 22:51)

sacha

Na forum ZO Zamość ktoś pisał że w Tanwi są ;-))) ale nie wiem skąd jesteś. I jak będziesz zakładał to za dupkę,a czy są dobre na leszcza???Na każdą rybę są dobre,i płotka je lubi i karaś i leszcze pewnie też. (2009/04/11 23:19)

użytkownik11976

Polecam spróbować w sklepie zoologicznym,mam akwarium i niektóre rybki je jeddzą, dwa opakowania po cztery złote na jeden dzien łowienia a ten dzień w którym mialeś zbierać larwy chruścika,możesz wykorzystać na połów (2009/04/12 12:39)