Gdzie wybrać się na pstrąga-świętokrzyskie i śląsk

/ 6 odpowiedzi
Cześć, chcę w tym sezonie spróbować złowić swojego pierwszego pstrąga, i problem polega na tym ze w mojej najbliższej okolicy nie ma żadnych wód górskich, i chciałbym dowiedzieć się gdzie w obrębie województwa świętokrzyskiego i śląskiego można spróbować swoich sił i złapać tą piękna rybę jaką jest pstrąg. Może jest ktoś z tych okolic i mógłby pomoc :)
MARCIN CK


Tu masz http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/26/cms/szablony/10203/pliki/dorzecze.pdf (2019/01/20 09:50)

szymon-1


W wykazie wód mniej więcej się orientuję. Tylko chciałbym się dowiedzieć jak wyglada rybostan pstrąga na tych rzekach, która ma najwiecej do zaoferowania ;). Interesuje mnie tez rzeka białka Lelowska, jest tutaj ktoś kto zna tą rzekę i może o nie trochę opowiedzieć? (2019/01/20 15:43)

MARCIN CK


Białka lelowska to była i jest fajna rzeka ale już nie ten sam rybostan co był z 10 lat temu.Nadal idzie połowić fajne pstrągi choć już z nietaką czestotliwością co kiedyś . Z tych rzek z kieleckiego najlepiej Mierzawa ,ale radze doczytać ograniczenia jakie tam obowiązują (2019/01/20 15:59)

MARCIN CK


A tak przy okazji to wszyskie wody górskie w kieleckim są zarybiane tak jak należy i praktycznie wszędzie jest szansa połowić <może nie okazów ale ... (2019/01/20 16:02)

szymon-1


Dzięki za odpowiedź, w lutym lub marcu ruszam na pstragi. Tak jeszcze przy okazji dopytam jak to jest z tym roku z porozumieniami okręgu Kieleckiego? Chyba nie ma porozumienia z Okręgiem Częstochowa i okręgiem Piortków? Trzeba dodatkowo dopłacać? Jeszcze jedno zapytam :) Łośna(wierna rzeka) jesy wpisana jako woda górska tak? występuje tam pstrąg? (2019/01/20 18:41)

MARCIN CK


, Wędkarze Okręgu PZW w Częstochowie po wniesieniu składki 60,-zł w Okregu PZW w Kielcach nabywają prawa do wędkowania na wodach nizinnych i górskich  wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Tak Łośnia a raczej wierna rzeka jest po częći rzeką górską a mianowicie od upustu w Bocheńcu do ujścia. Występuje i jest cały czas zarybiana pstrągiem   (2019/01/20 19:57)