Gdzie wybrać się na ryby?

/ 1 odpowiedzi
Witam!Całą zimę siedziałem w domu, i w niedzielę planuje pierwszy raz ruszyć na ryby, tylko czy ryby będę już brały? Nie mam pojęcia czy sobie odpuścić i zostać w domu, czy iść próbować swoich sił. Postanowiłem że zapytam tutaj czy opłaca się w ogóle iść a jeśli już to na jakie łowisko. Dostępne dla mnie łowiska to:
Rzeka San w dolnym biegu- bardzo duża i głęboka rzeka, jest wiele zakol, dołków itp. Dodam że byłem dzisiaj ogarnąć sytuacje i z tego co zaobserwowałem to woda jest wyższa niż normalnie, i nie znacznie, lecz jest trochę mętna. Rybostan Sanu:- dosłownie pełno uklejek, wiadrami idzie to wyciągać :D- kiełbie- klenie - leszcze- świnki- okonieZ ryb które ja łowiłem to byłoby na tyle.
Rzeka Trzebośnica- mała rzeka, w miarę płytka, raczej nie przekracza głębokości 1m, ale są miejsca gdzie dochodzi nawet do 2m. Bardzo dużo jest różnych tam z drzew i patyków na dnie. Jest to rzeka górska, ale nigdy nie złowiłem tam pstrąga, nie mówiąc już o lipieniu i innych. Rybostan Trzebośnicy:- z uklejkami to samo co w Sanie- konkretne klenie, latem łowiłem takie ponad 45cm- okonie- drobne szczupaczki- jazie- jelce i pełno innej podobnej drobnicy. 
Staw- średniej wielkości, woda czysta, bardzo głęboko. Przy brzegu jest na prawdę bardzo dużooo trzciny. Lodu już nie ma. Rybostan:- okonie- szczupaki- liny- karasie- uklejki- wzdręgi- płocie
Małe jeziorka- są to prawdopodobnie starorzecza. Jest ich pełno w polach. Wszystkie rozmarznięte. Wszystkie są zamknięte, czyli nie łączą się z żadną rzeką.
Jeziorko 1-Bardzo płytkie, w najgłębszym miejscu z 1m, a tak przeciętnie to 0,5m. Szerokość to jakieś 7m, ale jest za to bardzooo długie, chyba z 400m. Jeszcze rok temu była tam masa karasi takich 5cm, w 3h łowiłem ich po 300 sztuk. Innych ryb niż karasie tam nie spotkałem.
Jeziorko 2- Dosyć głębokie, tak z 2m. Jeśli chodzi o wielkość to jakoś tak 10mx30m Dokoła trzciny i lilie w wodzie. Tam też są karasie ale takie większe, powyżej 20cm, a oprócz nich spontanicznie babki bycze. 
Jeziorko 3- Głębokość tak do 2m, jest położone zaraz obok Sanu, jakieś 5m, więc wydaje mi się że jak jest wysoka woda to ryby tam wpływają. Łowiłem tam płocie, wzdręgi, uklejki i słyszałem że są tam małe sumiki. Wymiary to jakieś 10mx10m
A więc na które łowisko najlepiej się wybrać? Jaką metodą łowić? Jakie przynęty zabrać? Jaką zanętę? Według mniej najlepiej byłoby jechać nad San na przepływanke, lub na któreś z tych małych jeziorek, ale ja na tym się zbytnio nie znam jeszcze więc wolę zapytać :)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.