Zaloguj się do konta

Gdzie w Polsce na duże leszcze ?

utworzono: 2016/11/08 12:50
rafal0414

Witam. W tym roku nastawiłem się na złowienie dużego leszcza moim minimum było 3 kg... kilkanaście razy zbliżyłem się do tego wyniku jednak najbardziej zbliżona do tego ryba miała mase 2980g . może podpowiecie panowie gdzie można spotkać okazy w granicach 4 kg. pozdrawiam  [2016-11-08 12:50]

fishark

Narew koło wsi Bronowo, w lipcu połapałem sporo leszczy trafiały sie 3,20 - 3,40, o tej porze to raczej sandacz szczupak. Na te najwieksze leszcze zakładałem na hak ok 10-12 białych, tradycyjnie zanęta w koszyku + kukurydza + płatki. Jak grubo będziesz nęcił to powinieneś ściągnąć te większe w łowisko. Jestem takiego zdania że jak są te mniejsze osobniki to i będą te wieksze, ma sie raczej jak nęcisz i co masz na haczyku. Ja wyeliminowałem drobnice zakładając pęczek białych no i grube nęcenie. [2016-11-08 14:40]

Większość na patelni niestety :/ U mnie te większe siedzą teraz w kanałach blisko tam na odrze, spotykają się takie pod 3-4kg. [2016-11-08 15:06]

gruby12345

Duze rzeki odpowiednie miejsce i odpowiednia zaneta testowalem wszystko co sie da i w tym roku chyba trafilem glowna metoda przystawka splawikowa . W tym roku pobilem rekord zyciowy leszcz ponad 70 cm i duzo w przedziale 65 plus pozdrawiam [2016-11-08 17:58]

rafal0414

dzięki panowie za namiary i podpowiezi .co o Bronowa to mam tam dość niedaleko bo jakieś 130-140 km tylko słyszałem że ten ocinek narwi jest dzierżawiony i jakies dodatkowe opłaty są potrzebne  . kol fishark wiesz może do kogo się udać w celu uiszczenia takiej opłaty i jaki cennik obowiązuje? jak możesz to podaj namiar. pozdrawiam [2016-11-09 09:46]

dendrobena

Najlepiej na kilkakrotnie zatrutą rz.Wartę.Posiedzieć można.Pozdrawiam. [2016-11-09 10:47]

fishark

Opłata roczna to 130zł http://start1g.ovh.net/~abcyvkjp/index.php?cat=5
opłacić można w Łomży jak i w Zambrowie na ul Łomżyńskiej - sklep sportowy [2016-11-09 18:06]

notaki

Gdzie sa duże leszce ? Praktycznie we wszystkich duzych zbiornikach i duzych rzekach, oraz w mniejszych zbiornikach, w ktorych ryba nie skarlała ( np na skutek zbyt dużej populacji, konkurencji pokarmowej itp  )
Ale, to ze one  gdzies sąt absolutnie nie oznacza, ze łatwo można je zlowić :-)
Skadinad jak okazy kazdego innego gatunku,
Trzeba albo szczęscia, albo duuużej cierpliwosci i sporej wiedzy. [2016-11-09 18:33]

rkopr

Opłata roczna to 130zł http://start1g.ovh.net/~abcyvkjp/index.php?cat=5
opłacić można w Łomży jak i w Zambrowie na ul Łomżyńskiej - sklep sportowy
 

Taka opłata to w sumie nie jest wielki wydatek, więc można się wybrać :). [2016-11-10 15:44]

rafal0414

z tego co doczytałem to 130 to dla tych co opłacali w poprzednim sezonie normalnie to 170 ale i tak korzystnie . mi bardziej pasuje opcja 3 dniowa za 30zł moim zdaniem taki wypad wystarcza ... bo już pierwszego dnia człowiek  wraca do postawy kiedy to nasi przodkowie częściej siedzieli na drzewach... potem to już tylko łowienie... podoba mi się też regulamin czyli ilośc którą można zabrać do domu... okr. mazowiecki również mogłby  wprowazić limit leszcza  bo to co wyrabiają ludzie nad narwią to woła o pomstę do nieba . ... żeby na ryby oprócz sprzętu wędkarskiego zabierać beczki 200l to przesada , radom też ma fajny limit na wiśle 10 szt leszcza... panowie czy to nie wystarczy...??? pozdrawiam [2016-11-11 09:13]