Gdzie w łowisku szukać karpia?

/ 4 odpowiedzi
Witam, w pierwsze dni listopada wybieram się na łowisko. 
Cel : karp leszcz, płoćMetoda: feeder, gruntPrzynęta: biały robak, angolek czerwony, pinkaZanęta: bede próbowal MVDE Supercarp fishmeal z gliną, płatkami owsianymi i b, robakami
Itu mam do forumowiczów pytania:1) co do zanęty: czy moze jakis atraktor? zanęta jest mięsna na bazie mączki rybnej także nie wiem co mogę jeszcze dodać
2)gdzie w łowisku szukać karpia i w ogóle większych ryb?
Dodam opis łowiska: Jest to osadnik, stworzony na wodach KWB Belchatow,  woda w nim płynie ale bardzo wolno. Kształt całkowicie prostokątny, brak zatoczek zakol. Głębokość jak na rysunku, w okolicach wpływu ok 1m środek 1,5m , przy ujściu może  max 2 metry. Położony w lesie.Brzeg północny i południowy (wpływ i ujscie) porosniete trzcinami i tam jest strefa zakazu (po 50m ) nie mozna wędkować (X na rys.)Co daje możliwość połowy tylko z 2 stron ( zach i wschodnia), brzeg wyłożony płytami betonowymi pod kątem 45%.Dodam że na brzegu zachodnim zasiada 95% wędkarzy gdyż jest tam dojazd samochodem
Rybostan: szczupak, okon, leszcz, lin, karp, amur,płoć, wzdręga, ukleja, kiełbMIejscówki : 1 i 2 najcześciej zasiadają tam wędkarze łowiący białą rybePrzy 3 najczęściej padają większe szczypaków, łowią tam na żywca, b. rzadko sa zsiadki na biała rybe.

3) czy warto iść na stronę wschodnią gdzie czasami przy brzegu występują trzcinowiska ? Miejsce to jest nie obławiane,  i moją obawą jest to, że wędkarze z "łowiącej strony" rzucają zanętę i ryba bardziej żeruje po tej stronie. Czy warto jej szukać gdzie indziej ?
Proszę o rady, pozdrawiam !!!

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

stuart


Witaj. Nie kombinuj z zanętami.Czasami najlepszą okazuję się gotowa. Na przynętę na karpia sama kukurydza,na leszcza kuku z białym a na płoć robaki. Popytaj czy ktoś nęcił jakieś miejsce kulkami czy coś. U mnie najlepsze jest miejsce koło trzcin i tam gdzie karapiarze necą :) 
Pozdrawiam i połamania. (2012/10/26 14:29)

krucyemen


Kolego teraz możesz szukać i tak nic nie złapiesz . (2012/10/26 19:13)

u?ytkownik39933


Kolego teraz możesz szukać i tak nic nie złapiesz .


 a to czemu tak ????? (2012/10/26 20:19)

frotto


Na głębokiej części zbiornika teraz szukaj nęć mało i próbuj kiedy tylko masz chwile wolną :) Pozdrawiam (2012/10/26 21:16)