Zaloguj się do konta

Gdzie trafiają nieczystości z jachtów

utworzono: 2010/07/16 22:34
essoxx

Zastanawia mnie gdzie żeglarze opróżniają zawartość swoich toalet z  jachtów, których tysiące pływają obecnie na jez. mazurskich zwłaszcza ,ze niewielu fatyguje się aby za niewielka opłata pozostawić ich zawartość w marinach.
[2010-07-16 22:34]

Będę oryginalny, jak powiem, że: do wody po której pływają/żeglują? Nie na każdej Marinie są zlewnie nieczystości. Owszem, są kulturalni żeglarze, którzy cumują przy jakimś ośrodku wczasowym i tam wylewają do normalnych toalet, ale to ułamek kultury i wychowania.... niestety. [2010-07-16 22:42]

Jak to gdzie kolego do wody a reszta po krzakach . Woda w tym okresie  w kanałach mikołajskich wygląda jak jeden wielki ściek , może w końcu coś trzeba z tym zrobić . Cud natury , ładny mi cud szambo i tyle - pozdrawiam wszystkich turystów wypoczywających na żaglach !!!
[2010-07-16 22:44]

Na szczęście Policja sprawdza kwity z Marin za odlane ścieki, a poza tym obserwują przez lornetki jachty i jak dojżą........... Do 5 stów lepią :), a co! [2010-07-16 22:47]

essoxx

I  nic nadal tony nieczystości dziennie trafiają do naszych jezior, zwracanie uwagi delikwentom nic nie daje, przecież oni zapłacili za jacht i maja wszystko w d...pie ale wymagają aby woda i brzegi były czyste. Nie mam pojecia co powinno zostac zrobione aby ukrócic ten proceder, zanim uświadomimy turystom ,że degradują nieodwracalnie Mazury może byc za późno. Zapomnijmy o 7 cudzie  świata bo to byłoby oszustwo, Mazury były nim w larach 60 i 70 albo i wcześniej, żal....
[2010-07-18 00:19]

filus81

500zł.co to 5stów dla nich.a z 2000zł.jak stac na taki jach to walic po całosci.a puzniej dzieci w gównie sie kapią.no i rybki..........
[2010-07-18 08:33]

10 lat temu jak zaczynałem wędkować na kanałach mikołajskich , to jeszcze jak cię mogę a teraz ! To już jest koniec , koniec mazur , ta piękna kraina zamieniła się w jedne wielkie szambo .
[2010-07-18 12:57]

Norbert Stolarczyk

Zjadą się plażowicze którzy rozkładają swe koce w syfie który pozostawił jakiś poprzednik również i po sobie zostawiając wszelkie nieczystości.
Tną sobie nogi o pozostawione i zarośnięte żyłki przez zagorzałego amatora całej siatki świeżych ryb, ścieki z jachtów trafiają do wody.
Oto obraz naszego mieszczaństwa.



[2010-07-18 16:13]

Witam. Był nie dawno o tym program.To co robi straż i policja to jest śmiechu warte,a ci nowobogaccy mogą wszystko i robią z GÓWNEM co im sie podoba.Żenada.
[2010-07-18 16:41]

Topimy się we własnych odchodach - tacy jesteśmy , wyższa rasa .
[2010-07-18 20:16]

witiakwicol1

Wystarczy wypłynąć łodzią ,zacumować w dogodnym miejscu do obserwacji i poprzyglądać się.Najlepiej widać jak siądzie wiatr.
[2010-07-18 20:28]

essoxx

Co my wędkarze możemy zrobić z tym problemem? telefon na 997 niewiele daje bo zanim pojawi się ( o ile  się pojawi) Policja to gówno jest w wodzie a jecht prawdopodobnie odpłynął, zeznania na Policji jako świadek dla osoby z poza Mazur to koszmar.
[2010-07-18 23:07]

essoxx

Jedną  z metod na ochroną jezior przed armią około 100000 wodniaków ( wartość  szacunkowa z ubiegłego sezonu) wypływających w każdym dniu na jeziora mazurskie może być patent stosowany na zagranicznych jachtach, a mianowicie plomby na zbiornikach od ścieków, które mogą być zerwane tylko przez uprawnionych pracowników w miejscach odbioru nieczystości brak plomby jest równoznaczny ze złamaniem prawa.
[2010-07-18 23:15]

szaramysz

Wow! Podziwiam tylu ekologów, którzy nie robili nigdy kupska nad wodą;-)
[2010-07-19 15:12]

essoxx

Robienie jak to kolega określił kupska nad woda to chyba nie to samo co wylanie zawartości zbiornika wraz z obecna w nim chemią.
[2010-07-20 21:49]

Zgadzam się z kolegą Esoxem To że ( za pszeproszeniem ) srają do jeziora to świadczy tylko o ich dlelikatnie mówiąc chamstwie , ale problem leży właśnie w detergentach , które ponoć utylizują fekalia i 99 % trafia prosto do wody . Za pszeproszeniem kolegów ( gówno zmieszane z chemią tafia do wody ). I nikt  nie może poradzić sobie z tym problemem . A z moich mazurskich wypraw w okresie ostatnia 10 lat widzę katastrofalne skutki tych ( pseudo ) kontrolowanych podłączonych do kanalizacji dacz i jachtów pływajcych po jeziorach . Dla przykładu jeśli ktoś zna od paru lat jezioro Łoby 9 KATASTROFA !!!!! Pozdrawiam   [2010-07-20 23:59]

essoxx

dzisiaj zwróciłem uwagę pseudo żeglarzowi, że nie może wylewać zawartości zbiornika wc do wody i oczywiscie usłyszałem to co zwykle,żebym się odop....zgłoszenie sprawy tel. Policji nie ma sensy zanim się pojawia jachtu nie ma a kto udowodni, że wylali scieki do wody. Tylko wziąć pałe i lać bez mózgów z wielkiego miasta ..
[2010-07-31 23:15]

jurek

Nie tylko na jeziorach mazurskich , ale też na rzekach i innych jeziorach w różnych częściach Polski ----------- Ci z łódek i żaglówek , po prostu wszystko walą do wody , sam widziałem , jak na stojąco leją wprost do akwenu-------------- Uważam , że mandat 500 złotowy , to za mało , powinno być do 5000 zł ------------ w wodzie potem jest masę bakterii kałowych , gronkowca , paciorkowca , E.Coli i innego badziewia-------------------gratuluję Pawle za poruszenie istotnego tematu na czasie .
[2010-08-01 11:01]