Gdzie te szczupaki? Dlaczego nie biorą?

/ 17 odpowiedzi
witam kolegów mam takie pytanie w jakich partiach wody szukać teraz szczupaków i na co je najlepiej skusić wędkuje nad zalewem w radomiu i od ponad dwóch tygodni brak efektów czy już przestały brać w zeszłym roku złapałem chyba ze 30 a teraz lipa czemu tak się dzieje? używm różnych gumek i woblerów płytko schodzących gdyż tam nie jest zbyt głęboko kilka dni temu złapałem jednego 52cm na blache morsa3 i tylko jedno uderzenie i po wszystkim.. co tu jeszcze można zrobić..??
Franek1987


Ja lapie na zywca i w ostatnich dniach kilka sztuk i dosyc ladnych ale zmienilem letnie miejscowki i lowie na glebokiej wodzie 2/3 metry ...ale mysle ze jak tylko temperatura jeszcze spadnie w nocy ponizej zera zaczna sie przymrozki benda efekty jeszcze lepsze-:) (2011/11/07 13:15)

u?ytkownik57785


Jest jeszcze za ciepło kolego. Teraz drobnica się pławi na płytkich wodach i przy powierzchni się ogrzewa, to żarcia szczupak ma opór. (2011/11/07 13:18)

zbynio5o


Frotto, Ty złapałeś 30szt. inny 20, jeszcze któryś 50 itd.  Jeżeli zostały zjedzone, to kiedyś to sie musiało skończyć.  Na pewnno jest ich coraz mniej i trudniej go złowić :) (2011/11/07 13:33)

frotto


szczupaka tam jest jeszcze dobrze co prawda te dziadki zawijają jak mogą te niewymiarówki ale jeszscze tego tam jest a z żywcem też kombinowałe z płotkami i bez efektów.. mówicie że jak się zrobią większe przymrozki to jeszcze się powinien szczupak ruszyć? (2011/11/07 13:43)

Franek1987


Jezeli ten szczupak tam jest a mowisz ze jest to na 100% jak sie przymrozki zaczna powinienes miec efekty (2011/11/07 13:51)

u?ytkownik87604


Frotto, Ty złapałeś 30szt. inny 20, jeszcze któryś 50 itd.  Jeżeli zostały zjedzone, to kiedyś to sie musiało skończyć.  Na pewnno jest ich coraz mniej i trudniej go złowić :)


bardzo racjonalne wytłumaczenie

(2011/11/07 15:31)

egzekutor


ja teraz dopiero zaczałem łapac naprwdę ładne okazy. łowię na woblery 16 cm imitacja szczupaka mam jaxona. łapie tak gdzies na 3-4 m. dzis byłem na nowym jeziorze dla mnie. 4 metry od brzegu jest 8 m głebokosci i tez bez dotknięcia. dlatego łowię na płytszych zbiornikach max 6 metrów. (2011/11/07 15:50)

Jack14


egzekutor to kolejny troll czy może się mylę? (2011/11/07 17:17)

ripper


Jest jeszcze za ciepło kolego. Teraz drobnica się pławi na płytkich wodach i przy powierzchni się ogrzewa, to żarcia szczupak ma opór.




Słuchajcie ja też mam taki problem z tym szczupakiem na 4 wypady i 4godz rzucania tylko 1 i to niewymiarowy na alge 2 i co ciekawsze to rak też mi wziął haha  łowię na jeziorze głębokość max 12 m ale pływam po ok 3-4 m głębokości i to co MASTIFF napisał to jest racja tak bynajmniej u mnie na zbiorniku się dzieje dużo drobnicy całe ławice na ok 2-3m 2godz rzucana w koło i nic nawet w tą drobnice nic nie bije . woda bardzo czysta i bardzo ubyło też tej wody . ale jednak trzeba jeszcze poczekać aż będzie zimniej (2011/11/07 17:50)

eljarko


Witam Kolegę, gzie te szczuble ? hmm, ja ostatnio na żywca kombinowałem lecz... z marnym skutkiem, przerzuciłem się na gumę i o dziwo są, na głębokiej wodzie i na ciemny grzbiet i jasne podbrzusze, brania zdecydowane,, pozdrawiam serdecznie, Jarek. (2011/11/09 14:05)

Jack14


egzekutor to kolejny troll czy może się mylę?


Winien jestem przeprosiny koledze egzekutor.

Zbyt pochopnie napisałem, że jest to troll, który pod dokladnie tym samym niciem i z tego samego miasta mieszał już nie jeden raz na innych forach internetowych jakiś czas temu.

Nie mając dowodów, że to ta sama osoba powinienem i co zatem czynię przepraszam.

Mam nadzieję, że się pomyliłem, a mój wpis zostanie przyjęty "ciepło".

Pozdrawiam.

(2011/11/09 16:29)

xxxczokxxx


ja apeluje do was jeżeli jest nawed dużo ryb niezależnie od gatunku wypuszczajcie je wy im odbieracie życie po co co innego jak by ktoś nie mial co do gara włożyc ale  jeżeli nawed nie placisz oplat nic to przynajmniej sprzataj tam nie zabieraj ryb bo ci któży nie płacom najwiecej ryb zabieraja a później gdzie szukać szczupaka u was w brzuchu lub w zamrażarce apeluje złów i wypuśc rozumiem jest łowisko w którym wyciągniesz 50 szczupaków i weźmiesz jednego ale po co brać wszystkkie tak jest tez z rybkom dla pszysłowiowego kota niech sobie mysze złapie a nie ryby ginom . . . ludzie powiem tak jeden złowi jednego i go wypuści inny złapie 5 i wszystkie zabierze z tym ze tych drugich jest więcej wiec ryb nie ma i nie bedzie dopuki będą tak robić czytałem  na forum chyba w tym temacie dobrą odpowiedź ; frugo jak ty weźmiesz 10 inny 40 jeszcze inny 23 itd to wkońcu ryby się skończa bo to nie deszcz i nie spadnie z nieba (2011/11/10 17:15)

xxxczokxxx


aha  a kłusolom dupe złojcie i w dupe im ich sieci wsadzcie sory za słownictwo ale jak czytam że znów jakies sieci kłusole zalożyli to bym ich zabił prosze was likwidujcie kłusolom sieci nie wiem spalcie potnijcie zakopcie bo inaczej ryb nigdy nie złowicie ,, jak jest zagranicom a jak w polsce bo som zasady (2011/11/10 17:19)

Elwuo


Witam. "czok" w Polsce też są zasady ortografii ale widze że Ty jesteś z nimi na bakier, co do Twojego zabierania ryb to po to płacimy za kartę wędkarska żeby móc od czasu do czasu zjeść sobie świeżego szczupaka.. co do kułsoli fakt są to cipy których powinno sie karać wysokimi grzywnami, w ogóle to powinni zwiekszyć ilość straży wędkarskiej, byłem w tym roku z 50 razy na rybach, nawet raz mnie niekontrolowali.. no cóż róbmy tak dalej to niedługo bedziemy łapać na łowiskach komercyjnych. (2011/11/10 23:54)