Zaloguj się do konta

Gdzie szukać bolenia w listopadzie?

utworzono: 2015/11/04 14:43
lukasz-dlubis

Witam wszystkich forumowiczów w miesiącu listopadzie,porze roku jak najbardziej odpowiadającej rybie drapieżnej.Na założenie tego tematu skłoniło mnie to,że widzę na różnych forach,galeriach,facebooku bolenie właśnie złapane o tej porze roku, a ja choćby nie wiem jak się starał nie mogę go przechytrzyć.Więc moje pytanie a raczej pytania brzmią:- gdzie go szukać kiedy temperatura wody spada poniżej 7 stopniC?- jak prowadzić przynętę wolno, szybko z przestojami, podbiciami?- jaką gramaturę stosować rzeka odra duży uciąg?- jakie kolory zastosować?- lepiej gumy,woblerki, czy wahadłówki?Mam nadzieję że wasze wskazówki pomogą mi w przechytrzeniu tej bardzo fajnej rybce jaką jest Boleń. [2015-11-04 14:43]

cestro

Witam wszystkich forumowiczów w miesiącu listopadzie,porze roku jak najbardziej odpowiadającej rybie drapieżnej. Na założenie tego tematu skłoniło mnie to,że widzę na różnych forach,galeriach,facebooku bolenie właśnie złapane o tej porze roku, a ja choćby nie wiem jak się starał nie mogę go przechytrzyć. Więc moje pytanie a raczej pytania brzmią: - gdzie go szukać kiedy temperatura wody spada poniżej 7 stopniC? - jak prowadzić przynętę wolno, szybko z przestojami, podbiciami? - jaką gramaturę stosować rzeka odra duży uciąg? - jakie kolory zastosować? - lepiej gumy,woblerki, czy wahadłówki? Mam nadzieję że wasze wskazówki pomogą mi w przechytrzeniu tej bardzo fajnej rybce jaką jest Boleń.


Na Odrę jeździsz? Szukaj Boleni. Obserwuj gdzie się obecnie znajdują, gdzie żerują, gdzie są aktywne (u mnie ostatnio akurat są bardzo aktywne, też Odra), poobserwuj rzekę. Każdy dzień jest inny. A jaka przynęta? Spróbuj, pokombinuj. U mnie sprawdzają się woblerki w szarych odnieniach np. husky, wahadłówki, i szare i żółte gumy. Gumy dosyć duże i ciężkie, szybko prowadzone. [2015-11-04 18:16]

Jakub Woś

Nic odkrywczego nie wymyślisz boleń jest tam gdzie drobnica. Ta zazwyczaj o tej porze roku szuka już głębszych dołów. Dobre będą wewnętrzne zakręty, opaski czy głębsze klatki między ostrogami. Boleń jesienią już nie chlapie się tak jak w lecie. Większe sztuki stoją głębiej. Dlatego przynętę lepiej prowadzić bliżej dna niż ekspresem zwijać po powierzchni. Kolory przynęt? Dla mnie tylko uklejopodobne.
[2015-11-04 18:28]

Bernard51

Oczywiście szukaj tam gdzie drobnica się grupuje, najpierw przejdz jakiś odcinek i zobacz czy drobnica oczkuje w danych miejscach na pewno i tam będzie żerował boleń.

[2015-11-05 09:30]

nicponios

Ja natomiast mam pytanie czy kij Shimano CATANA 2,4m c.w...-30gr (czyli typowo szczupakowy) nadaje się nad ODRE i na połów boleni?
Na kołowrotku nawinięta plecionka. Co do długości kija nad Odre to zdecydowanie za krótki. Ale czy on nie jest za sztywny ? i co z plecionką? daje rade czy lepiej odkręcić hamulec? [2015-11-10 14:06]