Gdzie szukać rosówek w upały?

/ 10 odpowiedzi
Cześć,witam :)) Mam takie pytanie,szukałem oczywiście na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytani. Moje pytanie brzmi: Gdzie podczas takiej pogody jak panuje teraz u mnie (Śląsk) czyli temperatura ok 20st. szukać dżdżownic,rasówek ? jest dosyć sucho, wiec nie wiem czy jest wg jakaś szansa na znalezienie czego cokolwiek. Pozdrawiam 
spines21


http://forum.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=Gdzieszuka%E6ros%F3wek? (2014/05/06 21:31)

Artur z Ketrzyna


Cześć,witam :)) Mam takie pytanie,szukałem oczywiście na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytani. Moje pytanie brzmi: Gdzie podczas takiej pogody jak panuje teraz u mnie (Śląsk) czyli temperatura ok 20st. szukać dżdżownic,rasówek ? jest dosyć sucho, wiec nie wiem czy jest wg jakaś szansa na znalezienie czego cokolwiek. Pozdrawiam 

Jak od dłuższego czasu panuje susza. To można podlać trawnik i po 23 na pewno będą rosówki.
Zresztą na trawnikach to o podczas suszy można spotkać rosówkę.
Jak też wiele osób podczas suszy podlewa swoje grządki... Tam tez znajdziesz rosówkę. (2014/05/06 21:34)

Murel


Hej możesz też rozłożyć kilka rozciętych pudeł/kartonów na ziemi i obficie polać je wodą, tak żeby były mokre po jakimś czasie znajdziesz tam robaka. (2014/05/06 22:49)

stef1986


najlepsze efekty to szukanie w ciepłe wieczory po deszczu lub burzy jak nie pada podlej trawę i wieczorem na łowy ,w ciągu dnia będziesz widział czy są po takich małych grudkach ziemi w miejscach gdzie wychodzą na powierzchnię (2014/05/06 23:18)

stef1986


najlepsze efekty to szukanie w ciepłe wieczory po deszczu lub burzy jak nie pada podlej trawę i wieczorem na łowy ,w ciągu dnia będziesz widział czy są po takich małych grudkach ziemi w miejscach gdzie wychodzą na powierzchnię (2014/05/06 23:18)

halski021


Można też znaleźć w sklepach wędkarskich . (2014/05/07 07:57)

u?ytkownik102837


Podczas suszy to najlepiej wybrać się do wędkarskiego, można oczywiście podlać obficie trawniki i liczyć na to że coś się znajdzie ale to  jest nie ekonomiczne ze względu na ilość potrzebnej wody. Prościej będzie już kupić i przynajmniej nie będziesz musiał tracić czasu i pieniędzy za wodę :)


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/05/07 09:34)

Sandacz445


Poszukaj gdzieś pod kamieniami,jakimiś kłodami drzewa. U mnie bynajmniej to się sprawdza. (2014/05/07 10:50)

Jędrula


Nic nie trzeba podlewać , późnym wieczorem potrzebna tylko latarka i słoik . Musi być naprawdę sucha ziemia aby rosówki nie wychodziły , teraz wszędzie popaduje wiec jestem przekonany , iż łowy będą udane . (2014/05/07 11:04)

QBS


Nic nie trzeba podlewać , późnym wieczorem potrzebna tylko latarka i słoik . Musi być naprawdę sucha ziemia aby rosówki nie wychodziły , teraz wszędzie popaduje wiec jestem przekonany , iż łowy będą udane .



Yea ! Latarka z padłymi bateriami lub dobra ze "srajtaśmą" przysłaniającą odblask. Na czworaka i szukać błyszczących. Trawniki, boiska - fajna sprawa. Poszukaj kopczyków w dzień. Jak brak to jak pisali powyżej. Podlej. (2014/05/14 18:37)