Zaloguj się do konta

Gdzie szukać jesienią szczupaka?

utworzono: 2012/10/27 17:03
PathimX

Witam! Moim łowiskiem jest dość głębokie jezioro , maksymalna głębokość nawet 9m. Woda w jeziorze jest mętna a dno zarówno piaszczyste jak i muliste. Jest kilka głębszych miejsc w jeziorze , ale nie posiadam echosondy więc nie znam dokładnego ukszałtowania dna. A więc gdzie szukać większego szczupaka teraz na jesieni? Czy raczej przy trzcinowiskach na płytkiej , czy szukać go na otwartej, głębszej wodzie? Z góry dzięki za odpowiedzi. [2012-10-27 17:03]

kamil11269

różnie bywa
[2012-10-27 15:49]

Witam!!!!
Myślę że najlepiej szukać go teraz na głębszej wodzie. W dni słoneczne dobrymi miejscówkami będą trzcinowiska z głębokością ok 1-2m bo drapieżnik żeruje tam na drobnicy która przeskakuje na bardziej nasłonecznioną wodę(cieplejszą).  Na pewno wiesz gdzie nad Firlejem znajduje się pomost Efes i myślę że z niego warto pomachać. Najlepiej z końca z gdzie głębokość wynosi 4,5-5,5m. Pozdrawiam i połamania
[2012-10-27 17:12]

wirefree

Z moich ostatnich połowow wynika ze szczupak siedzi chetnie w wodzie po kostki czyli tam gdzie zwykle. Plytkie trzcinowiska. [2012-10-27 17:33]

SiwyDym

Witam Ja łowie na podobnym jeziorze i szczupłego szukam tam gdzie jest drobnica i średnie rybki bo za nimi właśnie on podąża.W dni słoneczne łowie przy trzcinach na wodzie od 1,5m do 5metrow,a w inne pochmurne ,wietrzne z opadami deszczu to całe jezioro atakuje bo może być różnie,ale przeważnie brania mam na wodzie od5 do 7metrów [2012-10-27 18:19]

Lin1992

Szczupaka teraz należy szukać albo w głębszej wodzie albo w słoneczne dni na płytkich trzcinowiskach gdzie szczupaki żerują na drobnicy. Im będzie chłodniej tym woda się ochładza a ryby uciekają w głębiny gdzie woda jest o parę stopni cieplejsza niż na płyciznach. [2012-10-27 19:07]

Przem73

Jeżeli nie masz echosondy, a łowiska na którym planujesz łowienie nie znasz za dobrze, proponuję trolling. Woblery w naturalnych kolorach o pracy raczej nieagresywnej (np. Rapalla ShadRap, czy Salmo Perch) wielkości około 8-9cm jeszcze mnie nie zawiodły. Łódź powinna płynąc raczej wolno, o tej porze jest już chłodno, szczupaki nie będą marnować sił na super dynamiczne ataki. Głębokość łowienia regulujesz sobie dobierając przynęty z odpowiednim sterem lub też stosujesz wobler SSR z ciężarkiem na bocznym troku (często stosowana przeze mnie metoda pozwalająca prowadzić przynętę zawsze około metra nad dnem, niezależnie od głębokości łowiska). Miejsca w których prowadzę przynęty tą metodą są różne, ich głębokość waha się od 2m do 10m.
Jeżeli ta metoda nie przypadnie Ci do gustu możesz spróbować typowego spiningu. Guma raczej duża (dla mnie duża to taka 7-12cm), średnio obciążona prowadzona niezbyt agresywnie w różnych warstwach wody najlepiej opadem potrafi być bardzo skutecznym sposobem na jesiennego drapieżnika.
Podsumowując zachęcam do eksperymentowania, w naszych mocno przełowionych wodach "orginalność" nieraz procentuje.
[2012-10-27 19:56]

Bernard51

Tam gdzie drobnica tam i szczupak podąża za nia ,o tej porze roku rybka schodzi głebiej gdzie woda jest cieplejsza.
[2012-10-28 03:51]