Gdzie szukać żywca?

/ 9 odpowiedzi
Zaczęły się brania miętusa. Najlepszą przynętą na tego drapierznika jest żywiec kiełbia. Moje pytanie jest takie: jak daleko kiełbie mogły się przenieść w poszukiwaniu głębokiej wody? i na jakiej wodzie teraz będą przebywać?
( głębokość ). Czy głębokość może wynosić 1 metr 20 centymetrów? czy jednak musi być głębiej? Liczę na wasze odpowiedzi, przynajmniej częściowe.
u?ytkownik52132

witaj.kięłb żyje w wodach rzecznych o piaszczystym dnie.występują też w kanałach czyli najczęściej w okolicy małogoszcza zlowisz je w dopływie zalewu od ujścia tamy w zakruczu.najlepiej lowić je na małego dendrobena,białego,larwy jętki i ochotkę.ale pamiętaj że u nas występują trzy gatunki kiełbia więc poczytaj trochę jak je odróżnić ponieważ pod ochroną jest kiełb białopłetwy a także kiełb KESSLERA.u nas wolno używać jako przynętę kielbia krótkowąsego.pozdrawiam i życze udanych połowów. (2011/01/23 15:33)

u?ytkownik60775

Zaczęły się brania miętusa. Najlepszą przynętą na tego drapierznika jest żywiec kiełbia. Moje pytanie jest takie: jak daleko kiełbie mogły się przenieść w poszukiwaniu głębokiej wody? i na jakiej wodzie teraz będą przebywać?
( głębokość ). Czy głębokość może wynosić 1 metr 20 centymetrów? czy jednak musi być głębiej? Liczę na wasze odpowiedzi, przynajmniej częściowe.

Pamiętaj że w Polsce wszystkie kiełbie oprucz krótkowąsego są pod ochroną,i nemożna przenosić żywca z innego łowiska nawet tego ze sklepu,a co do złowienia kiełbika to chyba za wcześnie bo niema zielska a one siedzą w żwirowych dołkach przy zielsku>pozdrawiam

(2011/01/23 20:46)

fkuzi555

radze dobrze przeczytac nowy RAPR i przepis o lowieniu na zywca :)

3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby
przeznaczone na przynętę, w stanie żywym można przechowywać w specjalnym
sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

wiec nie mozna juz przyniesc karasia kupionego w sklepie, isc na jakas rzeczke i zlowic uklejki czy inne ryby.

(2011/01/23 21:26)

mariusz2657

Akto mi udowodni, że moj zywiec /karaś płotka czy inne / pochodza z lowiska a nie ze sklepu czy rzeczki obok. (2011/03/24 19:55)

u?ytkownik57785

Akto mi udowodni, że moj zywiec /karaś płotka czy inne / pochodza z lowiska a nie ze sklepu czy rzeczki obok.

W swoim profilu napisałeś: "Dopiero zaczynam wędkować"........ To może też zacznij od przepisów prawa to wędkowanie, a dowiesz się czemu nie powinno się, nie wolno używać do łowienia na żywca, ryb z obcych źródeł pochodzenia.

(2011/03/24 20:17)

robcik

Gdzie szukać żywca ?

W sklepie spożywczym :) . (2011/03/24 20:29)

Roland12

między leszkiem i żubrem :)) (2011/03/25 07:47)

Bigos44

Kolego mariusz2657, jeśli prawo Cię nie interesuje to może lepiej by było łowić na prywatnych łowiskach. Przepisy są po to by nam ułatwić łowienie tylko trzeba je przeczytać :-) (2011/03/25 08:52)

konik777

1  wiec nie mozna juz przyniesc karasia kupionego w sklepie, isc na jakas rzeczke i zlowic uklejki czy inne ryby.

2  Akto mi udowodni, że moj zywiec /karaś płotka czy inne / pochodza z lowiska a nie ze sklepu czy rzeczki obok.

myślę ze można tylko trzeba trochę pokombinować

po pierwsze nie ma ustawy o zakazie sprzedaży karasia w sklepach wędkarskich a co nie jest zabronione to jest dozwolone

po drugie kto ci udowodni ze tego karasia nie złowiłeś na wędkę czy podrywkę w swoim łowisku oczywiście i trzymasz go w sadzyku czy siatce nawet go może sobie wpisać w rejestr 

Kolego mariusz2657, jeśli prawo Cię nie interesuje to może lepiej by było łowić na prywatnych łowiskach. Przepisy są po to by nam ułatwić łowienie tylko trzeba je przeczytać :-)

z tym też się nie zgodzę bo co chwilę coś wymyślają co nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem a kłusownicy i tak wszystko mają w du..e a nam wymyślają coraz to inne przepisy

(2011/03/25 15:48)