Zaloguj się do konta

Gdzie szukać okoni i jakie przynęty

utworzono: 2012/02/06 11:34

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Czesc!
Zawsze zastanawialo mnie gdzie szukac okonia, ale nigdy niewiedzialem gdzie, czy ktos wie?Jakie kolory gumek, blystek, woblerow i ich wielkosci na okonia czy ktos zna sekrety?Zaplanowalem lowienie okonie w stawach i jeziorach, Ale nic nie przynosilo efektow.
[2012-02-06 11:34]

89krzysztof

Jeśli w stawach i jeziorach nie umiesz, to spróbuj w rzecze. Ewentualnie w sklepie rybnym. W tym ostatnim z pewnością się uda. Kolor gumek - setki takich tematów już były.  [2012-02-06 11:47]

NicraM

Cześć

Okonia w stawach i jeziorach szukamy w rónych miejscach w zalezności od pory roku, najogólniej przy różnych przeszkodach, górkach i zagłębieniach. Na tych zbiornikach najłatwiej zlokalizować okaonia tylko trzeba poznać wodę. Okonie mają swoje sypialnie i tereny stołówki, w których bywają o róznych porach dnia. Próbuj też przy trzcinach, pomostach, kładkach i rafach kamiennych. Żerowanie okonia jest widowiskowe najlepiej zaobserować to po wyskakującej drobnicy podgryzanej przez pasiaki od spodu, a nad taflą wtedy poloują rybitwy, mewy itp. Latem super miejscówką jest blat piaskowy tuż za paem roślinności ( litoralu), roślinność stanowi kryjówkę zarównoi dla garbusów jak i ich ofiar, ale drobica często wypływa na blat okonie wtedy polują jak wilki zaganiają a drugie korzystają niesamowity widok, woda aż się goptuje.

Jeśli chodzoi o przynęty to bardzo różnie zależy od łowiska, ja najlepsze rezultaty mam na obrotówki, ale łowię też na gumki, puchowce, jiggi a nawet whadłówki

pozdrawiam

[2012-02-06 11:48]

Artur z Ketrzyna

Najlepszą metodą na złowienie okonia w spiningu jest;
 Jig-owanie; (opukanie dna, przynęta przemieszcza się po dnie podskakując, coś na kształt zębów piły). Porywasz przynętę z dana pojedynczym lub podwójnym podbiciem i na naprężonej żyłce pozwalasz jej opaść.
Boczny trok; przynęta na dłuższym troku (dłuższej żyłce) bez obciążenia, obciążenie na krótkim troku, przed przynętą. (o tej metodzie znajdziesz informacje na forum).
Jak i Carolina i Texas (opis zajdziesz u mnie we wpisach), drop szot (o tej metodzie znajdziesz informacje na forum).
Co do przynęt też na forum już było pisane, wystarczy poszukać za pomocą przeglądarki forum i wpisów.
[2012-02-06 12:04]

Siemka!
A czy wedka dragon express 2.75 2-12g nadaje sie do okoni, chodzi mi o zaciecie poniewaz jest bardzo miekka(szczytowka wklejanka) i niewiem czy to dobrze ale napewno jak chodzi o sygnaly brania.
Pozdrawiam:)
[2012-02-06 12:19]

Artur z Ketrzyna

Tak, te wędzisko się nadaje na okonia. Okoniówki są właśnie takie delikatne, by lepiej wyczuć branie, nie rozerwać ryjka, jak i posługiwać się mikro przynętami.
[2012-02-06 13:10]

Witam. Więdz tak okoni należy szukać przy zwalonych pniach,krzakach,kamieniach,mostkach i wszelakich innych miejscach które tym rybką dadzą schronienie.Głównie w cieplejszych porach roku okonki siedzą na płyciźnie gdyż tam polują na białoryb. Okonie w moim przypadku chętnie brały na blaszke Mepps'a Black Furry nr.2 w czerwone kropki.Okonki w miarę dobrze współpracują z niedużymi gumkami oraz mikro woblerami. Jednak że najwięcej okonków złapałem metodą żywcową. [2012-02-06 13:21]

mizior

witam wystarczy wirówka srebna lub z brokatem wolno przy powierzchni dna ściągać przy brzegach lub od środka stawu a rezultaty będą widoczne okonie na wszystko lecą co się świeci nawet szczypak się trafi [2012-02-06 15:03]

Swietnie!
Teraz tylko poczekac do wiosny, albo jak bedzie cieplo.

[2012-02-06 17:28]

rafi131996

na jeziorze na którym łowię to może z 10m od brzegu na paprochy kolory to najczęściej biały. oczywiście przy trzcinkach. ale to się sprawdza na tym jeziorze co ja łowie musisz popróbować na rożne kolory i przynęty. [2012-02-07 20:38]

Sitownik

Ja bym szukał gdzieś w wodzie.. :)

Kolory gumek przerobiliśmy :) poszukaj ;p

Jakieś błyszczące blachy na pewno będą skuteczne


Pozdrawiam Filip

[2012-02-07 21:37]

Istnieje kilka tematów o podobnej treści. zamykam. [2012-02-08 13:21]