Gdzie są okonie przed tarłem

/ 8 odpowiedzi
Zwracam się do was z prośbą, acz kolwiek od dwuch tygodni poluję na okonie bez żednych wyników, nawet nie da się w rzece zaobserwować ich oibecności a wiem że zawsze były. Jest to mała rzeczka, nie wiem może trzeba poczekać aż woda opadnie albo przybierze na temperatutrze. Jeśli wiecie gdzie ich szukać to poprosze o jakieś wskazówki, z góry dziękuję.
bogly44


Okonie jak inne ryby przygotowują sie do tarła.Znajdziesz je w kanałach i brzybrzeżnych dołkach.Teraz bym ich nie łowił,sama kra i mlecz.Odpuść im do maja.Teraz zapoluj na liny i karasie.Najlepiej zdobądz robaczki gnojaczki i na nie łap. (2009/03/08 16:11)

pike2


Tak wiem o ich tarle, tylko juz nie moge sie doczekac do maja i w weekendy nie mogę spokojnie w domu wysiedzieć, a jesli chodzi o inne rybki to tarz ich nie widać, obserwuj wodę i nie ma w niej życia. (2009/03/08 16:41)

bogly44


"życie " jest,uwierz mi.Spróbuj zapolować na lina ,zdiwisz sie... (2009/03/08 17:02)

JOPEK1971


daj im spokoj, niech sie wytra. (2009/03/21 23:58)

u?ytkownik5494


Poczekaj do maja to zobaczysz jakie będą brania. A teraz im nie przeszkadzaj. Niech się wytrą w spokoju. Planuję zasiadkę na lina.; Są świetne emocje. Przeczytaj wpisy tincy to może zaciekawisz się.
Pozdrawiam i do maja (2009/03/22 09:42)

sacha


Znam miejscówkę okoniową i żebyście wiedzieli jak mi się chceeeeee!!!! Ale właśnie ze względu że kotłują się po krzakach nie jadę,może jakiś kleń na mazowieckiej rzeczce albo wyskok na pstrąga gdzieś dalej. Okonie mają (u mnie) okres ochronny do połowy kwietnia.W II poł. zajęty jestem czym innym i z automatu przedłuża się okres do maja. (2009/03/22 10:34)

pike2


Panowie, ale u mnie okoni to przez cały rok nie ma, pamietam kiedyś czasy jak ich było mnustwo, teraz wróciłem nad rzeczkę gdzie sie wychowałem i jestem bardzo zdiwiony, w zeszłym sezonie moze mi sie udało złowic z siedem sztuk. (2009/03/23 00:50)

stiven 48


Jeszcze kilka dni. Od 01 kwietnia do 30 kwietnia okres ochronny, i (18 cm wymiar) Dobowy limit 20szt. lub nie więcej niż 5kg. Ale czy warto ich męczyc teraz?, do maja tak niedługo. (2009/03/23 09:38)