Zaloguj się do konta

Gdzie na Wiśle sum i boleń?

utworzono: 2013/11/04 21:22
sebastianbn

Gdzie szukać na Wiśle Suma lub Bolenia i na co łapać (spinning) [2013-11-04 21:22]

Qoorchuck

Sum między główkami w zagłębieniach i szczelinach(opad albo targanie przynęty po dnie) . Boleń przy powierzchni, rzucasz jak najdalej i zapierdzielasz kołowrotkiem jak możesz ;) [2013-11-04 21:45]

Esox_lucius1988

z boleniem to jest trochę inaczej, bo inaczej łowi się go w rozne pory roku. Teraz jesienią musisz szukac go głębiej i prowadzic przynete mniej więcej w polowie wody lub przy dnie (powoli). Chyba ze widzisz ataki bolenia przy powierzchni, wtedy możesz sprobowac prowadzic płytko. Jesienia bolek szuka kryjówek w zagłębieniach miedzy tamami. [2013-11-04 21:59]

Qoorchuck

Możliwe, że trzeba szukać go głębiej, ale technika łowienia jest jedna : zapierdzielasz ile wlezie. [2013-11-04 22:08]

Esox_lucius1988

masz prawo do swojego zdania, mimo wszystko jednak będę upierał się przy swoim [2013-11-04 22:23]

sebastianbn

coto są te główki [2013-11-04 22:50]

Kowal73

coto są te główki




Rożnie to zwą,u mnie to tamki,takie nie duże ramiona rzeki:)



[2013-11-04 23:10]

danielkas

Krótko o sumie - temat rzeka - odpowiedź prosta nie jest. Zależy to od wielu czynników - pory roku, pory dnia, poziomu wody, jej przezroczystości... Najogólniej - sum w dzień głęboko, w nocy płytko, najlepsze łowiska to te z największymi różnicami głębokości i uciągu - kamienne przykosy, okolice mostów, również główki. Żeby skutecznie łowić sumy na spinning trzeba naprawdę dobrze znać wodę i być cierpliwym (wręcz upartym). Z boleniami też jest różnie. Najczęstszym przyłowem sumowym jest u mnie gruby boleń właśnie łowiony w mało typowych dla niego miejscach - latem głęboko w dołach czy rynnach przy powolnym prowadzeniu przynęty. A metoda by łowić przy powierzchni, rzucać daleko i zapierdzielać kołowrotkiem ile wlezie efekty daje ale przeważnie bolenie łowione w ten sposób rozmiarami nie powalają. [2013-11-05 07:28]

jolcia1

Boleń cwana rybka mi trochę zajęło rozpracowanie miejscówek.Palenia korby raczej nie polecam jeśli chcesz połowić sensowne sztuki.Gdzie szukać? .Ulubionymi stanowiskami boleni są miejsca, gdzie łączy się główny nurt ze stojącą wodą. Będą to okolice rzecznych ostróg (główek) – ich napływ oraz okolice warkocza na stronie zapływowej, filarów mostów, zatopionych drzew oraz umocnień brzegowych („opaski”). Wiele boleni przebywa też w okolicach ujść mniejszych rzek oraz śród rzecznych przykos. Ja swoje największe bolki łowiłem właśnie na przykosach oraz przy leżących drzewach które tworzyły odbicia nurtu.Na co łowić? . Temat rzeka dla mnie najskuteczniejsze są woblery nie koniecznie mające drobną pracę i gumy .
[2013-11-05 14:28]