Zaloguj się do konta

Gdzie na wędkarskie wakacje na Mazury?

utworzono: 2009/06/20 17:35

Witam. Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś mógłby wskazać mi miejsce na Mazurach gdzie można spędzić tydzień lub dwa wakacji. Chciałbym troszkę połowić nie koniecznie okazy. Gdzieś gdzie można by było się kąpać, pójść na spacer lub popływać kajakiem. Chciałbym również aby była możliwość wynajęcia domku lub pokoju. Proszę abyście pisali nazwy miejscowości lub jeśli znacie adresy. Z góry dziękuję za wszelkie rady. [2009-06-20 17:35]

Podpinam się pod post Kuby też jeszcze nic nie mam , a planuję wyjazd , za rady z góry dziękuję . [2009-06-20 17:52]

Witam,ja byłem 2 razy w ośrodku Karolczaka w Maradkach. Jest ośrodek ze stołówką, domki, w małym ale głębokim jeziorze - czysta woda. Można też wynająć sprzęt pływający.Pozdrawiam

Poniżej link:

http://www.jjkarolczak.pl/index3.html [2009-06-20 19:52]

Burza

Polecam okolice Rynu k/Giżycka, minusem jest dodatkowe pozwolenie na wędkowanie, ale to wydatek, który się opłaca :) Co do kwater to niezbyt pomogę, ponieważ ja tam zatrzymuje się u rodziny, ale w necie są oferty kwater w Rynie ( polecam tez wieś obok - Rybical), często w cenie wynajmu jest bezpłatny dostęp do sprzętu pływajacego. Co do kajaków, to polecam spływ rzeką Krutynią. Po jakieś bliższe szczegóły piszcie na priv. [2009-06-20 20:56]

E no panowie. Nie wierzę, że tylko dwie osoby z portalu były na mazurach na wakacjach. Chyba że boicie się że wam ryby wyłowię w Waszym ulubionym jeziorku:) obiecuję że wszystkie wypuszczę;) [2009-06-20 22:16]

spines21

kuba -uwierz mi -nie bylem!:) [2009-06-20 22:18]

No ja też właśnie nie byłem. No i ludzie tu zagramaniczne wyprawy opisują a ja jeszcze nad naszymi jeziorami nie byłem. Trochę mi wstyd no i ciekawy jestem jak wygląda zbiornik powyżej 50m2 :) [2009-06-20 22:22]

http://www.noclegiw.pl/#1 [2009-06-20 22:27]

Maniek mnie chodzi o to żeby ktoś napisał byłem u x było tak i tak , ceny były takie i takie , a do łowiska było tyle i tyle , może za dużo wymagam ale oferty z internetu można zweryfikowac dopiero na miejscu , a wtedy to już jest musztarda po obiedzie , ja proszę o KONKRETNY namiar pozdrawiam . [2009-06-20 22:43]

chciałem pomóc na tyle ile mogę , bo osobiście to ja na mazurach nie byłem.mimo wszystko ,w ostateczności całkiem znośnie opisują ile do rzeki czy jeziora. [2009-06-21 10:31]

Oczywiście że opisują , mnie natomiast chodzi o konkrety , ale i tak jestem Ci wdzięczny bo przecież zadałeś sobie jakiś trud żeby podac adres , wiesz chodzi mi o konkret bo nie chcę spotkac się z sytuacją ze ktoś powie że ryby w łowisku są , a tam pustynia lub gospodarz upierdliwy i będzie się wkurzał że mu hałasuje o 4 rano , dodam jeszcze że chodzi mi raczej o jakąś kwaterkę prywatną lub gospodarstwo agroturystyczne , bo jeśli chodzi o hotele lub pensjonaty to ceny mają tak kosmiczne że dokładając niewielkie pieniądze można by pojechac gdzieś za granicę gdzie chociaż pogoda jest pewna , pozdrawiam . [2009-06-21 11:33]

no właśnie, ja też szukam,ale myślę o borach tucholskich i też nie bardzo wiem gdzie jechać. dawno,dawno temu...byłem w Raciążu kolo Tucholi pod namiotem. był fajne jezioro, ( jak chciałem złowić parę płotek na żywca na chleb, to okonie brały)ładne szczupaki , świetne leszcze i płocie. jak dzisiaj tam jest, nie wiem. widzisz problem taki sam . może też poszukam pomocy na portalu, ale czy gdzieś jest to bajeczne eldorado dla wędkarzy, czy raczej wszędzie taka sama bryndza? [2009-06-21 12:08]

Mi na wędkowaniu już tak mocno nie zależy. Jeden tydzień urlopu przeznaczę na wędkowanie w swoich ulubionych miejscówkach. A na drugi wybrałbym się na mazury zobaczyć w końcu te wielkie jeziora popływać kajakiem, Kąpać się i zobaczyć tamtejsze lasy, rośliny i zwierzęta. A jak coś złowię to się będę cieszył. [2009-06-21 15:44]

Ponawiam:) [2009-06-22 19:26]

sylwester1010

Witam..polecam jez. Dadaj w okolicach Biskupca...osobiście zawsze wynajmuje domek od prywatnej osoby ale tam napewno nie ma terminów bo zarezerwowane zawsze na caly sezon...ale w okolicy spokojnie mozna znalesc prywatne kwatery blisko jez. jak i kilka osrodkow... [2009-06-24 12:05]

sylwester1010

aaa dodam ze jezeli chcesz i lubisz splywy kajakiem to polecam choc to nie mazury tylko bory tucholskie (piekniejsze i bardziej dzikie tereny)miejscowosc i okloice Swornegacie...splywy rzekami i przez jeziora dodam ze tymi szlakami pływał JP II ...naprawde piekne tereny i choc droga dluzsza to warto ..pozdro [2009-06-24 12:10]

próba [2009-06-24 17:57]

Kuba powiem Ci tak: Mazury w tej chwili włąściwie są bezrybne.Ofert wypoczynku w necie znajdziesz bez liku,na ryby możesz nie liczyć,chyba że płoteczki wielkosci palca. Ja Mazury zjeżdziłem w każdą strone,ale to było dwadzieścia lat temu. Przed trzema laty ogłądałem Mazury z lądu, bo znam je z wody ( żeglowałem). Piękne. Rozmawiałem z wedkarzami,tylko narzekali. Ale kawtery znajdziesz ,standard zależy tylko od ilości kasy którą na to przeznaczysz. Jeśli chcesz być wśród ludzi to pensjonaty w Mikołajkach,Giżycku, Węgorzewie ,Rynie, Rucianym. Trochę mniej ludno jest w Kruklankach nad jeziorem Gołdapiwo, również w miejscowości Rybical- są pensjonaty i agrogospodarstwa (kiedyś w jeziorze ryńskim złowiłem leszcza 4,5 kg,ale to było kiedyś ) Ciekawe miejsce jest nad jeziorem Narie to Warmia ośrodek wypoczynkowy jest na wyspie,dysponuje łodziami. Suwalszczyzna z jej głębokimi i czystymi jeziorami, jeden jest nad jeziorem Zelwa, reklama jest w WW.Jeśli znajdę jakieś foldery do przyślę namiary. [2009-06-24 18:24]

sacha

Tutaj masz nad Zelwą : http://www.zelwa.pl/ A Longin co do rybostanu ma rację,ja przestałem na Mazury jeździć w 2001 spędzałem zawsze tydzień wakacji w Cierzpiętach nad jez.Mokrym a jeździłem też na kilka weekendów w roku.Jeśli Ci nie zależy na rybach to warto bo jest dużo miejsc do zwiedzania i przyroda piękna. @Maniek jak myślisz o Kaszubach to pomyśl o "Grzybiej Dąbrowie"-ja byłem kiedyś we wrześniu i było extra. [2009-06-28 16:04]

już niebawem ruszamy grupką na Mazury:) niech no aby się obronię. Wisła i tak teraz jest zbyt wielka więc się nie połowi. Przecież mazury choć raz zobaczyć trzeba:). [2009-06-28 16:33]

No to połamania kija..........tylko na czym!!!!!!!!! [2009-06-28 17:01]

o kolano:) [2009-06-29 14:40]

Waldi Fish

Byłem na Mazurach już 2 razy w tym roku. Pierwszy raz w dniach 2-11 maja, a z drugiego wypadu wróciłem w miniony piątek. Pierwszy pobyt nie był zbyt dobry jeśli chodzi o połowy. Pogoda była bardzo zmienna, były dni kiedy się opalałem, ale też chłodne i deszczowe. Pewnie ryby słabo brały poprzez zmienną pogodę. Natomiast drugi pobyt wypadł znacznie lepiej. Pływałem na żaglówce głównie na Jeziorze Bełdany i tam też głównie łowiłem. Na początku wyniki wędkowania nie były zbyt ciekawe, ale zacumowałem sobie w spokojnej zatoczce, zanęciłem i na efekty nie trzeba było długo czekać. Zwłaszcza w środę, gdy prawie przez cały dzień siąpił deszcz i było bardzo parno, ryby brały jak najęte i to przez cały dzień. Złowiłem ładne okazy leszczy, płoci, krasnopiórek. W dni słoneczne, gdy słońce doskwierało, pływałem i nurkowałem w jeziorze, a także robiłem zdjęcia. Nie mogę udzielić ci konkretnych informacji co do miejsc zakwaterowania, bo żaglówka była moim domem, miejscem gotowania i spożywania posiłków oraz miejscem snu. Gdy pływałem po jeziorze, widziałem również grupy płynące kajakami uczestniczące zapewne w spływie kajakowym po rzece Krutyni, która wpada do jeziora. Na drugim tegorocznym wypadzie na Mazury pływałem na żaglówce sam, ponieważ osoby biorące w pierwszym wypadzie tym razem nie mogły pojechać. Było to trochę uciążliwe ze względu na obsługę żaglówki, ale jakoś sobie radziłem. Obcowanie sam na sam z przyrodą to niesamowity relaks i wypoczynek. Następny raz w tym roku wybieram się od 31 lipca, tym razem w liczniejszej grupie. Polecam ci na kwaterę mniejsze miejscowości ze względu na niższe koszty zakwaterowania. Można też rozbić namiot na polu namiotowym, co jest tańsze i bardziej atrakcyjne jak dla mnie. Pozdrawiam. [2009-07-01 00:03]