Gdzie na sumy do 5kg na Śląsku?

/ 12 odpowiedzi
Witam mam pytanie gdzie na sumy na śląsku w okolicach Sosnowca?Mam lekki sprzęt spiningowy do 6kg i gruntowy do 10kg.
mm77


???? (2012/02/02 13:13)

kargul


teraz to chyba nigdzie ..... ale pogorie bym sprawdził na przeczycach bardziej sandol ale pogoria powinna się sprawdzić pozdro;]

(2012/02/02 15:48)

Pitbul


Jak się Kolego nastawiasz na jakąś rybkę to się przygotuj.Sądząc po tym, że masz dostęp do internetu, nie będzie to trudne.Jak już się przygotujesz to będziesz wiedział, że sumy w tym przedziale wagowym są najczęściej rybami niewymiarowymi.Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z próbą dostosowania ryby do posiadanego sprzętu....
Żeby Cię jako początkującego "nie jechać" - podpowiadam:Bywaj nad wodą, kombinuj, rozmawiaj i najlepiej znajdź kogoś, kto wprowadzi Cię w prawdziwe wędkarstwo. Jak załapiesz o co naprawdę w tym chodzi, to wtedy zdecydujesz o metodzie wędkowania, powoli dobierzesz sprzęt i zaczniesz cieszyć się z każdej chwili spędzonej nad wodą.A ryby? Tak jak napisałeś w swoim profilu - raz są, raz ich nie ma....
PowodzeniaT. (2012/02/02 16:13)

Diablo


Jak się Kolego nastawiasz na jakąś rybkę to się przygotuj.Sądząc po tym, że masz dostęp do internetu, nie będzie to trudne.Jak już się przygotujesz to będziesz wiedział, że sumy w tym przedziale wagowym są najczęściej rybami niewymiarowymi.Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z próbą dostosowania ryby do posiadanego sprzętu....
Żeby Cię jako początkującego "nie jechać" - podpowiadam:Bywaj nad wodą, kombinuj, rozmawiaj i najlepiej znajdź kogoś, kto wprowadzi Cię w prawdziwe wędkarstwo. Jak załapiesz o co naprawdę w tym chodzi, to wtedy zdecydujesz o metodzie wędkowania, powoli dobierzesz sprzęt i zaczniesz cieszyć się z każdej chwili spędzonej nad wodą.A ryby? Tak jak napisałeś w swoim profilu - raz są, raz ich nie ma....
PowodzeniaT.

Tutaj się nie zgodzę. W mojej okolicy wymiar mają już sumy ok 2,5 kg (2012/02/02 16:56)

CZzesio


Ja pierdziu... ale zabidzone u Was te sumy ;)  Na Śląsku to sam łeb miarowego tyle waży :)))


A w temacie : to na sumy tylko na Wisłę , kanał DworyII.
(2012/02/02 18:01)

mm77


Panowie nie zamierzam ich łowić na mięso może wy tak ale ja nie!!Chce tylko łowić je rekreacyjnie a taki małe bo na takie tylko mi sprzęt pomaga! (2012/02/03 12:53)

mm77


Panowie nie zamierzam ich łowić na mięso może wy tak ale ja nie!!Chce tylko łowić je rekreacyjnie a taki małe bo na takie tylko mi sprzęt pomaga!

*pozwala (2012/02/03 12:53)

Majster 81


Rekreacyjnie jak każdy na tym forum . (2012/02/03 13:49)

Majster 81


Gdzie : Odra K.Koźle , Wisła Kanał Dwory II , Łączany , Jankowice . (2012/02/03 14:00)

robin1488


jeżeli cię interesuje stała woda to hubertus na Szopienicach i Gliniok tuż obok (2012/02/07 20:46)

bad company


Gdzie na sumy w tej okolicy nie doradzę ... Jednak jestem pewien że nie ma szans postanowić " Łowie sumy do 5kg " Chyba że w prywatnym stawiku lub oczku wodnym co do którego właściciel ma pewność że większy sum tam nie występuje ... (2012/02/07 21:24)

Tomek-W


No prawda.Bardzo trudno o miejsca (Sumy do 5 kg)bo możesz się przejechać i sprzecik nie wytrzyma.Tam gdzie jest sum 5 kg to jest i sum gdzie ma 30kg :D różnie z tym bywa.Na rybach nic nigdy nie jest wiadome.Powodzenia w łowieniu suma:D (2012/02/07 21:54)