Gdzie na spinning bez PZW

/ 10 odpowiedzi
Witajcie!

Czy wiecie gdzie mogę wybrać się aby wypróbować mój nowy zestaw spiningowy ?
(jestem "początkującym" wędkarzem)
Kwestia jest tylko taka, iż w tym sezonie opłaciłem jedynie składkę członkowską bez opłaty za połów i dlatego też szukam miejsca gdzie mogę zapłacić za "wjazd" i spędzić tam dzień.

Najchętniej bliskie okolice Poznania interesowałyby mnie.
Chętnie również zabrałbym się z kimś aby zebrać cenne wskazówki.

Pozdrawiam
Patryk

Majer20


Polecam Kiekrz - jezioro Kierskie. Obok Poznania, duże, ładne, dobrze się łowi, na spinning w sam raz. Jest wydzierżawiane, także wystarczy, że wykupisz u nich jednodniowe zezwolenie. (2013/04/23 17:30)

kaczulla76dm


Na Kierskim to najlepiej tylko z łodzi, pontonu pzdr (2014/09/11 16:09)

Sith


Polecam Kiekrz - jezioro Kierskie. Obok Poznania, duże, ładne, dobrze się łowi, na spinning w sam raz. Jest wydzierżawiane, także wystarczy, że wykupisz u nich jednodniowe zezwolenie.


Witam, ośmielę się podpiąć do tematu.
Ja posiadam kartę wędkarską od 23 lat, ale moja "nowa" Pani nie posiada, a jest chętna do wędkowania. Czy na Kierskim można spinningować bez karty?

Czy ktoś zna łowiska spinningowe w okolicach Poznania, na których nie jest wymagana karta wędkarska? (2015/03/07 05:47)

ryukon1975


Karta nie jest wymagana nawet PSR sprawdza tylko "Zezwolenie". (2015/03/07 07:48)

tomasz196209


Zezwolenie na kiekrzu jest ważne tylko z kartą wędkarską nie opłaconą w pzw (2015/03/07 09:12)

Sith


Karta nie jest wymagana nawet PSR sprawdza tylko "Zezwolenie".

Jesteś pewien, bo jak widzisz Tomasz ma inne zdanie...

Ps
Szukam łowisk spinningowych "bez karty" w okolicach Poznania. Może ktoś z kolegów mógłby mi pomóc? Pochodzę z Łodzi i tereny wielkopolski są mi mało znane. (2015/03/08 11:28)

Sith


(2015/03/08 11:30)

rafalwedkuje


Kiedyś podczas kontroli policji nad brzegiem jeziora starorzecza Odry nauczyłem się iż wędkowanie na zbiornikach nie objętych władzą PZW wcale nie jest zwolnione z obowiązku posiadania uprawnień do wykonywania amatorskiego połowu na wodach niczyich.Powodem kontroli było głośne zachowanie sąsiadów pseudo wędkarzy. Wezwani policjanci zabrali cały sprzęt nawet jakoś wyglądał solidnie.Czy były inne konsekwencje to mi już nie wiadomo ale radości to tam nie było.  Chcesz wędkować musisz mieć pozwolenie na połów amatorski ryb ,taka jest ustawa. A to czy masz opłacone składki to zupełnie inna sprawa. Nie opłacisz składek jak nie masz pozwolenia. (2015/03/08 12:33)

Sith


Nie zupełnie mogę się z tym zgodzić. Przepis art. 9 zaprzecza temu stanowisku. Należałoby go rozumieć w ten sposób, że jeśli wędkarz nie posiada karty wędkarskiej, jest zobowiązany do natychmiastowego "uwolnienia" złowionej ryby. Dobry adwokat bez problemów potrafiłby wygrać proces w tej sprawie. Oczywiście konieczne byłoby udowodnienie, iż złowione ryby faktycznie w stanie żywym były wypuszczane do tego samego łowiska, a do tego wystarczy filmik. Jest luka prawna, ciekawe kto ją pierwszy wykorzysta. Byłby precedens nie do przecenienia...

Cytat:
Art. 9.
1. Ryby złowione z naruszeniem przepisów art. 8 ust. 1 pkt 1–3a, jeżeli są żywe, niezwłocznie wypuszcza się do tego samego łowiska, z zachowaniem niezbędnej staranności. (2015/03/08 12:58)

Sith


Od 1 czerwca można spinningować na jeziorach Gospodarstwa Rybackiego Miłosław. Mam zamiar spenetrować jeziora Bnin, Kórnickie, Łękno, Skrzynki Duże i Male.
Czy ktoś zna te jeziora? Czego mogę się spodziewać? Jakie są możliwości spinnigu z brzegu, czy mocno zarośnięte?
(2015/05/16 09:25)