Gdzie na ryby Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie?

/ 7 odpowiedzi

• konto usunięte

Witajcie Koledzy,

Od pewnego czasu zamierzałem powędkować w okolicach Łęcznej, ponieważ dość często jestem na weekendy u teściów (Mełgiew). Byłem na Dratowie - trochę krasnopiórek, krąpi i sumików, wygoniły mnie komary, ale podobało mi się i pewnie tam wrócę. Całkowitą porażką zakończył się natomiast wyjazd na zalew Krasne-Krzeczeń - zakwit glonów, zapchnięte do brzegu utworzyły paskudny zielony dywan. Chciałem też połowić nad jeziorem Piaseczno, ale nie znalazłem drogi dojazdu do brzegu:(

Napiszcie proszę parę słów gdzie warto się wybrać i jak tam dojechać. Mam wykupioną składkę PZW, więc tylko wody związkowe. Najchętniej naturalne jeziora (jak Piaseczno, Uściewierz) lub rzeka Wieprz w okolicy. Łowię na odległosciówkę, bata, spinning, feeder, więc każda Wasza porada będzie dla mnie bardzo cenna!

u?ytkownik105460

Dzięki za pomoc koledzy z pojezierza. Domyślam się, że nie mam co liczyć na poradę, bo ciężko zdradzać tak tajne sekrety. Widać takie lokalne obyczaje, że chodzi o to, by miejscówka była bardziej wajsza niż najsza:( (2013/08/05 09:25)

pynio666

witam, jezioro rogóżno jest bardzo fajnym jeziorem na które łatwo dojechać. Koło włodawy jest super jezioro glinki nad którym jest spokojnie i łapie się fajne leszcze. bardzo dobre miejsce na łapanie z brzegu (2013/08/05 10:22)

pawel75

Wieprz to łowisko trudne, aczkolwiek naprawdę rewelacyjne jeśli chodzi o rybostan. Z jezior polecałbym jeszcze szczególnie Zagłębocze, ale to już tylko po sezonie wakacyjnym. Z tym, że tam akurat mimo opłaconej składki płaci się dodatkowo 10 zł za jeden dzień wędkowania. Ale fajnie zarybione i na prawdę piękne.
Pozdrawiam ! (2013/08/27 18:53)

szkunerbryg

Na Piaseczno w sumie nie ma po co jechać... koluchy rozplemiły się do tego stopnia, że ciężko coś innego tam złowić... Ja jestem akurat miłośnikiem wody płynącej i większość czasu spędzam nad Wieprzem... można tutaj trafić na naprawdę niezłe leszcze, spore jazie, sumy, sandacze, ale ostatnio pojawiło się sporo boleni. Szczupaka jest strasznie dużo, ale... no właśnie jest, ale... o wymiarową zdobycz w tym roku bardzo ciężko...  (2013/09/21 20:40)

u?ytkownik105460

Odświeżyłeś temat i chyba w przyszły weekend wybiorę się nad Wieprz z bacikiem. Ważne, aby odpocząć od miasta i nacieszyć się przyrodą. A jakby się zdarzyła jakaś rybka to już całkowity szał macicy:)   (2013/09/27 19:17)

pt4554

Bug okolice Włodawy siadaja sandacze Powodzenia  (2013/11/07 11:15)