Zaloguj się do konta

Gdzie na ryby ok/ Jarocina, Krotoszyna, Pleszewa

utworzono: 2011/06/27 21:25
blazej1989

Witam kolegów wędkarzy:) jak w tytule gdzie można wybrać sie na ryby w okolicy  Jarocina Krotoszyna Pleszewa? Szczerze mówiąc łowic lowie ryby juz kilka lat ale to dosyć amatorsko, od tego roku opłacam kartę wędkarską i szukam w swojej okolicy dobrych łowisk z karpiem, leszczem amurem linem... Może jest też ktoś z tej okolicy kto chciałby się kiedyś wybrać razem na ryby:D? Podzielić się swoim doświadczeniem,doradzić  itp. pozdrawiam
[2011-06-27 21:25]

z@mela

czesc
  napisze Ci kilka  zbiorników które pewnie znasz a jesli nie to bedziesz miał okazje poznać .

Zalew w Gołuchowie  - mozesz tam połowić prosiaki(kapie:[) , amury , liny , karasie i duże leszcze   a przy odrobinie szczęścia  szczupaka lub bolenia.

Zalew w Roszkowie - na tym portalu jest kilka opisów tego zbiornika więc nie będe powielał słow kolegów po kiju  ale tam tez masz szanse na chinskie badziewia + troche naszych  rodzimych rybek.

Glinianki w Kowalewie - łowisko trudne  ale cierpliwych często wynagradza  wielkimi prosiakami  , leszczami i karasiami   . Osobiście nie nawidze tego łowiska i uważam je za studnie bez dna ; doslownie bez dna tak więc  najpierw obserwuj kto gdzie łowi a w ten sposob troche poznasz lowisko  bo czasem mozesz rzucić zestaw w 25metrową  głębine gdzie  nie ma tlenu . ryb  nic tam nie ma  po za ciemnicą i siarkowodorem.

Krotoszyn - tam masz stawe  zwie się  to chyba BŁONIE czy jakos tak  , 10 lat temu jezdzilem tam za zawody okręgowe i  z tego co pamiętam można bylo tam zlowic leszcze , karasie i płocie  tak więc   te gatunki sa  na bank a znając politykę RZGW  to plywaja tam pewnie  paszaki czyt. Karpie.

Rzeka Warta -  ta opcja jesli chcesz naprawde nauczyć się wędkować  i przekonać się na wlasnej skorze co to znaczy wędkarstwo  tam masz szanse  złowić  ,  nastawiajac się na  ukleje , zarówno   płotkę jak i  60cm leszcza a czasem jako przyłów na czerwonego robaka na koncu  zestawu zamelduje Ci sie ładny sumek .

Zalew Jeżewo - posiadam malo informacji na temat tej wody   ponieważ  bylem tam tylko 2 razy i z nastawieniem na drapieżnika i bylo  tak sobie średnio na jeża  same maluchy  bo co wieksze juz zjedzone  2 lata przed naszym przybyciem heh.

Życze połamania
[2011-06-27 21:40]

withanight88

Na roszkowie kupa chińskiego badziewia ale trafiaja się w ładnych rozmiarach :) Dużo też sandacza.

W Jeżewie karaś, karp, leszcz i drobnica - te ryby lowiłem całe poprzednie lato.

[2011-06-27 22:28]

blazej1989

Dzięki bardzo za odp:) muszę przyznać że o zalewie w Roszkowie i
'Jeżowo" nie miałem bladego pojęcia a jest dosyć niedaleko:D Jeśli chodzi o błonie to spuścili w tym roku wodę chyba w celu powiększenia i pogłębienia zbiornika i ustawienia go bardziej w stronę rekreacji ;o  Tydzień temu byłem właśnie pierwszy raz na gliniance w Kowalewie i niestety Twoje słowa Zamela się potwierdzają, nad stawem byłem o 3:30 a na parkingu ok 20 samochodów o.0 wiec o dobre miejsce trudno, po zarzuceniu koszyczka żyłka od przelotki do lustra wody prawie pionowo w dół lol xD udało mi się jedynie przy brzegu na spławik złowic dwa małe karpiki chociaż grunt i tak 3-4m ;o! jeszcze raz dzięki pozdrawiam:)
[2011-06-28 16:54]

z@mela

Tak ogolnie to nasz  rejon jest najuboższym zaraz po Łodzkim w  wodę , wystarczy włączyc jakąkolwiek  mapę  wsieci i oddalić  a naszym oczom nie pojawi  sie  żaden  zbiornik wodny  :/ te kilka   50 hektarowych bajor  sie nie liczy na tak duzą  liczbę  mieszkańców i wędkujących .

Nie wiem czy wiecie ale w kazdym powiecie  byly i są plany budowy  zalewów na okolicznych rzeczkach np w powiecie pleszewskim  miały byc budowane nastepujace zalewy
- na nerze  w miejscowosci Zawada -  plan do smietnika
-na Kobyłce   w Łaszewie  co prawda mala kałuza okolo 15ha   ale zawsze cos -  plan do kosza  przez  kilka drzew  czy cos  takiego
-na Lutyni w miejscowości Lutynia/Wilcza   okolo 60ha  hmmm niby cos działają  ale  jak w listopadzie byłem osobiście   zobaczyc w miejsce planowanej inwestycji  to nie  spotkalem zadnej koparki  ani  cięzkiego sprzętu a od  roku 2008r mieli juz dzialac. 

Moze i WY  sie dowiedźcie   czy jakies  zbiorniki mialy powstac w waszej okolicy
[2011-12-30 15:14]

mienta

w planach mieli budowę zbiornika zaporowego we wsi tłokinia miał to niby byc jeden z większych akwenów ale narazie nic się nie dzieje bo chyba jeszcze wszystkich gruntów pod zalew nie wykupili więc pozostaje śmigac po naszych większych''kałużach''typu szałe piaski gołuchów i roszki [2011-12-30 16:55]

lukaszszwagier

a słyszeliście o budowie zalewu na rzece Obrze między Wojciechowem,a Jaraczewem? jakieś 15 km od Jarocina...kupę lat się się za to zabierają,mieszkańcy otworzyli nawet gospodarstwa agroturystyczne;] Ma powstać...ale cholera wie kiedy zaczną działać :/
[2011-12-30 18:05]

withanight88

Dane z wikipedi

Planowany zbiornik retencyjny na rzece Lutynia ma być zlokalizowany w 90% na terenie gminy Dobrzyca (wieś Lutynia) i w pozostałej części na terenie gminy KotlinTama ma powstać we wsi Wilcza (gmina Kotlin). Powierzchnia zbiornika wyniesie szacunkowo 61,9 ha, a jego objętość jest szacowana na 1 255 tys. m³. Długość zbiornika przy maksymalnym poziomie piętrzenia będzie wynosiła 3823 m, a przy minimalnym poziomie - 2640 m. Średnia szerokość zbiornika przy maksymalnym poziomie piętrzenia wyniesie 174 m, natomiast przy minimalnym - 138 m. Średnia głębokość przy maksymalnym poziomie piętrzenia 2,57 m, przy minimalnym - 2,00 m.

Przy takim planowanym wariancie budowy zbiornika trzeba rozebrać tylko jedno gospodarstwo. Obecnie (sierpień 2007) prace przy budowie zbiornika polegają na wykupie gruntów, spośród których zdecydowaną większość udało się już pozyskać. Projekt budowlano-wykonawczy w wyniku przetargu (31.10.2008) wykona firma Hydroprojekt z Poznania. Budowę zbiornika i zapory planuje się na lata 2010 - 2012.

[2011-12-30 18:10]

withanight88

Na Obrze:
Inwestycja o nazwie „Kościański Kanał Obry, gmina Jaraczewo” zaplanowana na lata 2008 – 2015 o wartości 16 mln zł przewiduje odbudowę około 9 km koryta kanału. Prace modernizacyjne, których celem jest ochrona przeciwpowodziowa terenów na obszarze gminy Jaraczewo i Książ Wlkp. dotyczą regulacji stosunków gruntowo – wodnych w dolinie kanału Obry, remontu koryta kanału oraz rozbiórkę zdekapitalizowanych budowli i zastąpienie ich nowymi sprawniejszymi. Zadanie to wiąże się z budową zbiornika retencyjnego w Jaraczewie. Projektowana powierzchnia zalewu to około 47 ha, a jego szacowany koszt to 19,8 mln zł. Zbiornik poza przechwyceniem fali powodziowej na rzece Obrze będzie służył magazynowaniu wody dla potrzeb nawadniania użytków zielonych.

Jeżeli zbiornik na Lutyni na dniach miał by zostać oddany do użytku , a na Obrze planowany termin jest do 2015 to ja coś czuje, że jescze długo poczekamy :) [2011-12-30 18:14]

lukaszszwagier

Kiedyś nad wodą słyszałem,że zalewu na Lutyni jednak nie będzie...a na Obrze? chciałbym ;] to moje rodzinne strony,temat ciągnie się wiele lat...

[2012-01-02 14:34]

z@mela

co do zalewu na Lutyni to niby    jakis plan budowy jest z  97  roku i wtedy  jakis biolog czyinny szuol  znalazł   na terenie planowanego  zalewu    3 żmije i 1 bociana czarnego i  cały plan w ŁEB.

U mnie mieli budowac 3 zbiorniki i nie wybudują przez kolejne 20 lat zadnego czyli powiat pleszewski  zostaje najwieksza pustynia w kraju :/ .

Czytalem o budowie  zalewy w Jaraczewie i mam nadzieje ze w maire szybko powstanie no i jeszcze  w tej gminie ma powstac   kolejny zalew w miejscowości  Góra  ciekawe  jak wyglada jego budowa ???
[2012-02-18 20:45]

marek4805

Od i cała polska ....
[2012-04-15 22:12]

lukaszszwagier

stary temat ;] Góra??? gdzie dokładniej? przez te parę miechów nic się nie ruszyło...

[2012-07-16 22:33]

z@mela

przęczew  czy jakos  tak   tam  maja chyba  powstac  2 zalewy
[2012-07-16 23:29]

z@mela

Macie może jakieś info na temat planowanych zalewów w naszej okolicy ?
[2013-02-28 15:10]

niko2s

witam  powstały dwa ładne zbiorniki ale dalej od ciebie bo na sowach i w jutrosinie [2013-02-28 18:22]

z@mela

O Jutrosinie słyszałem coś kolo 90 hektarów  hmm za kilka lat  będzie można  tam jeżdzić  a woda nalezy do PZW ?  jaki okręg ?  czym zarybiają ?
[2013-02-28 18:50]