Zaloguj się do konta

Gdzie na ryby Mazury

utworzono: 2011/03/16 10:25
tomas-z

Witam,

Czytałem wiele tematów, ale tak naprawdę nic konkretnego tam nie było...

Chodzi mi o jeziorko, gdzie można złowić w dzień karpia, a w nocy węgorza.
Najlepiej jakby bezpośrednio przy wedkach mozna było rozstawic namiot. Nie chodzi mi o zadne kwatery, ew pole namiotowe wchodzi w grę.
Mogą być Mazury, Brodnica, itp.

[2011-03-16 10:25]

GniewOceanu

o tej porze roku?? chyba śnisz kolego jak chcesz teraz to życze powodzenia u nas na mazurach jeziora są skute jeszcze 50 centymetrową warstwą lodu.Sam nie mogę sie doczekać,ąż lód zejdzie.Wiec musisz poczekać.A jeżeli chodzi o sezon Kwiecień-październik to też juz coraz gorzej.Mazury są strasznie odławiane a mało zarybiane.Konkretnych łowisk jest niewiele,a te które są,to mało kto sie nimi pochwali.Powodzenia i połamania
[2011-03-16 19:40]

adrianek19921

jezioro czarne,juksty w okolicach Mrągowa ale to wakacyjną porą:) [2011-03-16 19:45]

tomas-z

Nie no oczywiscie  ze nie teraz...  chodzi mi o np weekend majowy i pozniej.

Powiem szczerze ze nie znam zadnych jezior w tamtych rejonach, dlatego sie pytam. No ale mam nadzieje ze gdzies mozna zlowic jakies ryby.
[2011-03-16 20:53]

Jezioro Mój - to odpowiedź na Twoje pytanie .
[2011-03-16 21:15]

adamoski

podpinam pod temat: Mazury, ale tak abym ja mógł połowić , panna się poopalać i aby za kwaterę nie zapłacić jak żyd za matkę , dobrze by była z łazienką:) Za ktoś miejsce godne polecenia:)? Wybieram się w maju:)  [2011-03-16 21:29]

GniewOceanu

Bym zaproponował kurs na Giżycko ale tam kwatery cenowo są dość drogie od 25 zł najtańsze z beznadziejnymi warunkami.A ryb jak na lekarstwo.Ja mieszkam od Jesieni 2010 w okolicach Mrągowa-Jezioro Wągiel piękna populacja sporego lina,węgorza coraz mniej z karpiem dokładnie nie wiem co i jak(ponoć jest) a co do kwater nie mam konkretnie pojęcia.Moje pole namiotowe będzie gotowe może dopiero na lipiec
[2011-03-16 21:39]

adamoski

W Mrongowie za małolata dostałem wyróżnienie na festiwalu piosenki turystycznej i szanty:)))  [2011-03-16 21:47]

kaugustyn13

Gizycko jest drogie ale wegorza tu nie brakuje. okoliczne wioski typu Rydzewo sa znacznie tansze. Mam kolege ktory wynajmuje domki letniskowe w dobrej cenie wlasnie w Rydzewie i Bogaczewie. Moge pomoc. [2011-03-17 06:24]

perwer

Gizycko jest drogie ale wegorza tu nie brakuje. okoliczne wioski typu Rydzewo sa znacznie tansze. Mam kolege ktory wynajmuje domki letniskowe w dobrej cenie wlasnie w Rydzewie i Bogaczewie. Moge pomoc.



Kolega ma racje ,lecz sa w Giżycku liczne pola namiotowe.Co do ryb,to ich na mazurach już nie ma ha ha,żartuje ,karp nie jest tam takim ulubieńcem jak na śląsku i raczej bym na niego sie nie nastawiał ,węgorza jest a raczej lata w stecz było go bardzo dużo.Nie wiem jak jest teraz bo kilka lat nie byłem,ale niezbyt przychylne info o mazurach dociera ale może ploty i nie prawdziwe.Ładny leszcz,którego jest sporo,dużo ładnego okonia,krąpi,płoć,szczupak itd..Po za tym piękna przyroda.
Ja jak byłem 7 latek temu ,pojechaliśmy na zadupie na wieś niedaleko Olsztyna.Znajomy miał po dziadkach chałupke drewnianą i stodołe ,takie małe gospodarstwo tam było.Jak zabrał nas na ryby to na pole gdzie krowy sie pasą he he.Idziemy i patrze  a tam odchodziły z rzeki takie rowy do nawadniania pół ,szerokie może na 3,4 metry i glębokie od 0,5 do 2 metrów.Na każdym rowie był taki mościk mały z takim urządzeniem do spuszczania tej wody i zakrecania,taki wielki zawór.Myślałem że jaja sobie robi ,ale jak zaczeliśmy łapać to coś pięknego.Płocie giganty,liny takie do 25 cm ,ale pierwszy raz lin mi smakował ( wiem że wymiar),szczupaka na podbierak złapałem he i zabawa przednia.Taka mała ciekawostka gdzie ryby można na mazurach spotkać.
[2011-03-17 06:44]

Jezioro szelment wielki znajdziesz w opisie na wędkuje pl
[2011-03-17 08:11]

tomas-z

No to widze ze jednak cos sie znajdzie. Najbardziej byłbym zainteresowany rozstawieniem namiotu, ale fajnieby było jakby przy samym jeziorze....wychodze i mam wędki pod nosem :) Dzieki za propozycje napewno cos z tego bede mógł wybrać.
[2011-03-17 08:50]

MaN90

jezioro Bełdany za Piszem w rezerwacie konika polskiego są pola namiotowe, pomosty, jest spokojnie, cicho nikt z winem nie lata i jest ryba :) [2011-03-17 09:07]

szczerbo5

witam w maju osobiscie polecam jeziorko (staw kobylocha) sa tam prywatne domki do wynajecia od szczytna jakies 10km karp jest na pewno koledzy łapali w zeszłym roku sztuki po 3-4 kilo u biegłej zimy była przyducha ale akurat to jezioro jest nawet spoko zarybiane mozna trafic naprawde sporego karasia i lina .pozdrawiam








0
[2011-03-17 10:00]

kaczor69

Kobylocha ok. 25 lat temu to był RAJ zaj. ryby, zaj. drogo, zaj. komercja wszystkie okazy z Saska Wielkiego tam trafiały. [2011-03-17 10:49]

unlaw

Ten portal mianuje się największą bazą danych jeżeli chodzi o łowiska :) Poświęć pół godziny, przejrzyj opisy z rejonu mazur, i tak będzie najlepiej. Raz że szybciej, dwa że recenzje łowiskowe są stosunkowo wiarygodne i wyczerpujące ;)

[2011-03-17 12:33]

karas28

Witam a co koledzy powiedzą o jeziorze Blizno koło Aten ryby itd.

 

[2011-05-04 18:28]

anatolo

ja mieszkam na mazurach i najbardziej polecam jezioro Mamry lub Śniardwy bardzo ładne brania i rybki i łatwo wynająć domek za małe pieniądze ze wszystkim ; )
[2011-05-04 18:35]

karas28

Dzięki ale już domek wynajołem może jest ktoś z tych okolic i majakieś ciekawe doświadczenie na tym jeziorku. [2011-05-04 20:22]

krzychu1983

hej kolego moze cos wiecej napiszesz na ten temat jeziora mamry chce tam teraz 2 lipca pojechac na tydzien dobrego leszcza polowic moze wegorza masz gg moze to daj znac 43177537 [2012-06-11 20:01]

mollto

Jeden z kolegów napisał Jezioro Mój.
Jest to jezioro w okolicy Kętrzyna, dosyć płaskie dno bez żadnych górek, takie trochę lotnisko, największa głębokość to około 5-6 metrów więcej nie ma, są wypłycenia do 1-1,5 metra przy linii brzegowej.
Dno raczej twarde i piaszczyste, choć z jednej strony jeziora mulisto.
Powierzchnia 112 hektara, dosyć spora woda i trudno namierzyć karpia, ale tego tu sporo.
Natomiast z namiotem, tu jest mały problem, są dwie plaże, jedna tak zwana miejska, a druga dzika (ta pomału zarasta), problem polega na tym że są to tylko te dwa miejsca na których można rozstawić namioty, ale te miejsca są oblegane przez ludzi i są to plaże więc kąpiących się jest sporo.
Alternatywą w okolicy jest jezioro Tuchel, woda o powierzchni 44 hektara i znajdzie się kilka miejsc w których możemy zasadzić się na cichą zasiadkę, sklep wędkarski w Kętrzynie oferuję łódki na tym jeziorze za opłatą oczywiście, ale w tedy możemy wywieść zestawy.
Jezioro nie jest oblegane przez turystów.
[2012-08-07 21:03]