Zaloguj się do konta

Gdzie na ryby w okolicach Grójca?

utworzono: 2011/01/30 18:32
Kwiatek1984

J.w. ?
[2011-01-30 18:32]

Conquistador

Nad Wisłą dokładnie na wysokości Grójca masz "bajora" - starorzecza w Podgórzycach - mozna dostac ładne Liny, Karasie i po wylewach Wisły ładne Szczubełki

[2011-01-30 19:07]

tstaros

Jakieś 30 km na wschód jest taka rzeka, nazywa się Wisła. Warto od czasu do czasu zajrzeć. [2011-01-30 19:19]

Kwiatek1984

A czy ktoś wędkował na zbiorniku Głuchów ?? Jakie ryby ?? I czy warto tam się wybrać??
[2011-01-30 19:41]

parkowa74a

A czy ktoś wędkował na zbiorniku Głuchów ?? Jakie ryby ?? I czy warto tam się wybrać??


Witam jak kojarzę to jesteś z Warki więc z Głuchowem bedziesz miał problem bo to woda okręgu mazowieckiego a radomski nie ma z nim porozumienia(pozostawię to bez komentarza!!!!!!)Jeśli chodzi o rybki byłem tam w Sylwestra i na mormyszkę złapałem kilka okoni ,jednego szczupłego oraz kilkadziesiąt jazgarzy [2011-01-30 19:53]

Kwiatek1984

Jestem z Grójca od 4 miesięcy :), raczej nie powinno być problemu z pozwoleniem na Głuchów no chyba, że o czymś nie wiem ?
[2011-01-30 20:11]

parkowa74a

Jestem z Grójca od 4 miesięcy :), raczej nie powinno być problemu z pozwoleniem na Głuchów no chyba, że o czymś nie wiem ?


No własnie jesteś od 4 miesiecy z Grójca i pytanie brzmi w jakim okręgu byłeś 4 miesiace wstecz bo trochę sie pozmieniało względem roku ubiegłego [2011-01-30 20:30]

Kwiatek1984

Przez ostatnie cztery lata w żadnym, a wcześniej w radomskim :)
[2011-01-30 20:41]

parkowa74a

Przez ostatnie cztery lata w żadnym, a wcześniej w radomskim :)

Ja na dziś nadal jestem w radomskim ale planuje zmienic na Białystok.Sprawa ma się tak że koła grójeckie należa do okręgu Radom,zbiorniki Głuchów,Osieczek oraz rzeka Jeziorka (najbliższe wody PZW) należą do okręgu Warszawa,zaś Pilica okręg Radom.Okręgi pomimo ze w roku ubiegłym miąły porozumienie w tym roku sie nie dogadały dlatego musisz podjąć decyzje gdzie chcesz łowić bo nie dasz rady na jednym zezwoleniu ,,oblecieć" Głuchowa jak i Pilicy.Jak zdecydujesz sie na sam Głuchów daj znać na priva to Ci powiem gdzie kupic w Grójcu zezwolenie na okręg mazowiecki



[2011-01-30 20:52]

dany21

W okolicach Grójca jest żwirownia Piekiełko. Jest to dzika woda i nie podlega pod żaden okręg.
[2011-01-30 21:35]

parkowa74a

W okolicach Grójca jest żwirownia Piekiełko. Jest to dzika woda i nie podlega pod żaden okręg.

Oprócz dzikiej wody jest tam jakaś ,,dzika ryba" :)

[2011-01-30 22:30]

Zielony80

Witam Kolegów,

W okolicach grójca można połowić:

Jeziorka, Głuchów, Osieczek (wody mazowieckie, wystarczy popytać w sklepach w Grójcu u kogo zrobić opłaty, koło 99 jest pod stety/niestety nieudolny okręg mazowiecki, mówię o ZG)

Stawy w Jasieńcu (od biedy można posiedzieć) tu nie wiem jakie koło je ma.

Dalej można spóbować za Belskiem Dużym. Dodatkowo jest komercyjne chyba w Błędowie.

A jak już by się było w Błędowie to rzut beretem mała rzeczułka Mogielanka (podobno kiedyś były ładne ryby) teraz nie wiem nie łowiłem tam.

Mam jeszcze trochę pomysłów ale to jak zrobi się cieplej i będzie można pozwiedzać okolicę na rowerze.

Jak byście się wybierali na któreś z tych łowisk to dajcie znać co i jak.

 

[2011-02-01 21:06]

parkowa74a

Stawy w Jasieńcu należą do PZW Radom,a byliście może na stawach w Grzegorzewicach pod Mszczonowem? [2011-02-01 23:25]

Kwiatek1984

A czy ktoś próbował szczęścia ze spławikiem na Jeziorce? Jeśli tak to które miejsca są najlepsze??
[2011-02-02 17:56]

majster

Poniżej głuchowa tak bo w drugą stronę woda górska spławik odpada
[2011-02-02 18:17]

Kwiatek1984

Fajna miejscówka, jak trochę się ociepli trzeba sprawdzić co tam pływa :). Kiedy było robione to zdjęcie ??
[2011-02-02 18:22]

Zielony80

Poniżej głuchowa tak bo w drugą stronę woda górska spławik odpada


Poniżej Głuchowa? W stronę Lesznowoli czy w stronę Koceran? Mi się wydaje że woda górska jest od zbiornika w Osieczku do zbiornika w Głuchowie czyli od Głuchowa w górę rzeki. [2011-02-02 19:51]

Zielony80

A tak przy okazji to kiedyś jadąc drogą (jakieś parę lat temu była piaskowa) w kierunku Koceran była po prawiej stronie glinianka / żwirownia (chyba prywatna) cziekawe czy jeszczejest? Czysta była w niej woda. I jak by co to w Podolu przy 7 jadąc od Grójca po prawej stronie też jest staw, łapie kto chce podobno. [2011-02-02 19:57]

Conquistador

W Grzegorzewicach nie byłem, ale rzut beretem od nich jest staw-zalew w Krakowianach - wybrałem sie tam na jesieni na spinning i było sporo małych szczupaków... Zastanawiam sie czy jest tam coś większego, bo woda płytka tak na poltora metra. Biała ryba jest ponoc ładna... [2011-02-03 02:17]

MKwiatusz3K

Siemanko, mam pytanie odnoście łowiska w Jasieńcu. Myslałem aby się tam wybrać ale kompletnie nie wiem jak sie do niego zabrać, nic o tym łowisku nie wiem.

Jak by ktoś cos więcej wiedział to bede wdzięczny za odpowiedzi, szczególnie chodzi mi o głębokości, roślinność, ryby, ciszę nad wodą.
W regulaminie PZW na ten rok w wykazie wody jest zamieszczone to łowisko.

Pozdrawiam
[2011-03-27 07:41]

MKwiatusz3K

A tak ogólnie odpowiadając na temat to tez moge kilka łowisk przytoczyć.

Zbiornik Osiek k. Przęsławic, ciekawa woda, złowiłem tam sporo sandacza, karpia (małego), leszcza i okonia. Lecz w tym roku tam nie połowię.

Podobnie jak w Osieku nie połowię też w Porcie (Góra Kalwaria) ciekawe łowisko zwłaszcza na teraz, wkurzyłem się na wieść że okręgi się nie dogadały, łajzy jedne biorą ok. 195zł co roku ode mnie i nie raczą porozumienia podpisać. Ale wracając do Portu to super woda na marcowe płocie i leszcze, latem ryba ucieka do Wisły, przy samym ujściu portu można sie ustawić na sandacza i sumka, czasem brzana drgnie szczytówką.

Z łowisk PZW Radom to polecam Podgórzyce (mimo że poniżej ujścia Pilicy ale wolno łowić) idealne na Szczupaka jesienią, latek przoduje lin i karaś, czasem płoć i krąp.

W Mniszewie znajdziemy jeź. Wodanowskie zwana potocznie Chiziną, więcej o tym łowisku pisałem na tym forum ale jak na złość nie mogę odnaleść tematu.

Ujście Pilicy bardzo dobra miejscówka na brzanę i bolenia, a bliżej mostu można sie ustawić na jazia i szczupaka.

Jadąc w stronę Warki, mozna w miejscowości Zagroby skręcić na łuku w prawo i drogą obok starego budynku dojechać do małego mostku nad kanałem i za nim skręcić w lewo i dojechać do szerszej części kanału która ma połączenie z Pilicą i tam zrobić zasiadkę na ławice płoci, okoni i krąpi które na czas zimy tam spędzają czas potem się tam trą a latem słuch po nich ginie.

W Zakrzewie jest tez jeziorko niewielkie ale ładne tzw. Chłopskie, jest w nim sporo lina i szczupaka, można złowić płoć, lecz na jeziorze przeważają kłusownicy, wszystkiego jeszcze nie wyłowili ale trzeba mieć anielska cierpliwość aby coś złowić ale się opłaci.

W samej Warce mamy tzw. Basen przy moście drogowym, jest to odnoga Pilicy, dość głęboko, ryba jest taka jak w Pilicy. osobiście nie lubie tam łowić bo bydło strasznie śmieci, pełno puszek, torebek, butelek, sory za to określenie ale taka jest prawda aż się odechciewa.

Na farmie Sielanka jest łowisko komercyjne ok 20zł za dzień łowienia, mały stawik a w nim karaś, karp, podobno lin i szczupak. Osobiście łowiłem tam dwa razy raz na zawodach kilka ładnych karasi i raz ze znajomym to złowiliśmy sporo karasi i kilka karpi. Podobno tam zarybiają, ale nie chcę mi się w to wierzyć + za ładne widoki.

Dalej specjalnie nic nie ma (Pilica to niezbyt rybna rzeka) aż do Brzeźc i Białobrzeg. Brzeźce to starożecze Pilicy, ciekawa woda, rybna, ale podobnie jak w Zagrobach tylko z wiosny. Później ryba ucieka do Pilicy gdzie ma tlen.

natomiast w Białobrzegach są trzy łowiska. dwa zaraz przed wjazdem do miasta rozdziela je droga. Jeden akwen jest odnowiony i połączony z rzeka, planuje tam dziś jechać. Specjalnie ryby wielkiej nie ma, ale są karasie, płocie, leszcze, krapie, okonie, szczupaki. Drugi zbiornik nie ma połączenia i jest to idealna jesienna miejscówka na szczupaka.
Trzeci akwen to dołek WOPR, przy moście na Pilicy, niewielka odnoga ładna woda ale zakaz łowienia do końca marca, jest to zimowisko ryb.

To tyle na temat łowisk w okolicy Warki i Grójca na innych nie byłem.

A i nie polecam wypadów na Swierże, ciepła wodę. Cos tam sie stało, nic nie bierze, ryba nie weszła do kanału na zimę, ciagle słysze że nic nie bierze
[2011-03-27 08:11]

dany21

Stawy w Jasieńcu to żadna rewelacja. Są strasznie zarośnięte moczarką i innymi roślinami. Nie wiem czy są tam jakieś większe ryby. Jak PZW je wzięło to wpuścili karpia ale miejscowi od razu go wyłowili. Trafi się podobno jakiś większy ale bardzo rzadko.
[2011-03-27 13:04]

theYard

Witam,

 

Panowie czy ktoś był ostatnio na Osieczku?? Chodzi mi o spinning ?? Czy coś się dzieje ? Byłem tam dwa tygodnie temu, jeden spiety szczupak i kilka okoni. I drugie pytanie co z tym Piekiełkiem czy można tam wędkować czy nie ?? Czy zbiornik jest mocno zarośnięty ?? Jak z dostępem do brzegu ??

[2013-09-11 07:32]

yato777

siema tam niby jest kilku właścicieli do tego i "gdzie kucharek..." więc nikt tym się nie zajmuje.fajnie tam posiedzieć,ale tam jeszcze tusk reformy  śmieciowej nie wprowadził, niestety
[2013-09-13 22:35]

lukasz86ek

Witam,
wie ktoś może jak wygląda sytuacja z Piekiełkiem? Mozna łowić czy ktoś zaczął pilnować akwenu? [2017-04-11 08:46]

Remigiusz1940

Piekiełko jest już łowiskiem komercyjnym. Ma właściciela i ... opłaty, opłaty! [2017-07-11 14:29]