Zaloguj się do konta

Gdzie na pstraga w Małopolsce

utworzono: 2010/03/04 07:37
tajnos

Witam ,wszystkich kolegów po kiju ,chciałem rozpocząć nowy  wątek na temat połowu pstrąga w województwie małopolskim .Ja zacząłem się uganiać za kropkami dwa lata temu i tak weszło mi to w krew ze już chyba jestem nałogowcem i nie ma dla mnie ratunku.łowie głownie na zapomnianej rzece Uszwicy ,Rabie i gdy mam więcej czasu jeżdżę na Ropę gzie naprawdę są piękne pstrągi.Sam osobiście milem tam spotkanie z siedemdziesiątką .Moze koledzy napiszą gdzie ganiaja za pstrągami w naszym województwie i opiszą swoje przygody z kropalem .
[2010-03-04 07:37]

zawer

Witam.

Ja też nieraz łowie na Uszwicy ale niestety tam pstrąg jest dość mocno przetrzebiony przez miejscowych glizdziarzy;/ i pstrągi są niewielkie. Dawniej dobrym miejscem była polanka dopływ stradomki jednak scieki i kłusownictwo zrobiło swoje;/;/  zresztą ze stradomką jest podobnie brak zarybień spowodowało że na tej pięknej rzece górskiej można praktytcznie liczyć tylko na klenia a dolnym biegu także na świnkę i brzane.
[2010-03-04 16:05]

zawer

Zapomnialem dodać że na rzece rabie w okolicach Nieznanowic i Gdowa jest odcinek specjalny na którym gospodarują Przyjaciele raby jednak tam można łowić jedynie na sztuczną muszkę ale pstrągi są podobno piękne.
[2010-03-04 16:08]

Mosku32

Panowie, a na jakich odcinkach Uszwicy łowicie kropki? Od lat nie łowiłem na tej rzece, ale w tym roku znowu zamierzam ją trochę sobie przybliżyć. Jakieś porady, na jakie gatunki ryb mogę liczyć? Łowię na odcinku poniżej Brzeska, ale chętnie bym poszukał rybek też w innych odcinkach. Napiszcie, czy w Uszwicy liczyć można na przyzwoite klenie, jakieś jazie, czy inne gatunki.
[2010-03-05 12:27]

zawer

Witam.

Ja też łowię poniżej Brzeska najczęściej trafiają się pstrągi w przedziale 25 - 30 cm o większego ciężko, łowię na małe woblerki pływające ok 3-4 cm imitacje pstrąga, śliza, strzebli jeśli chodzi o klenia to zdecydowanie polecam Rabę poniżej Bochni jest kilka fajnych miejsc w okresie letnim można na czereśnie nałowić się kleni na maxa. Pozdrawiam
[2010-03-05 15:48]

Mosku32

Dzięki zawer. Będę musiał popróbować. Lata temu zraziłem się do Uszwicy. Po tym, jak w Brzeskim browarze doszło do małej awarii i wycieku jakiegoś syfu, rzeką płynęło naprawdę mnóstwo ryb. Do góry brzuchami oczywiście. Później jakoś nie miałem wiary, że cokolwiek tam ocalało. Ale fajnie, że jest pstrąg - będę walczył :)
[2010-03-05 16:17]

tajnos

Witam kolegów ja na Uszwicy wędkuje w górnej części tej pięknej rzeki.Najczęściej jeżdżę do miejscowości Gosprzydowa i tam zaczynam od mostu w górę rzeki czyli w stronę Zakliczyna,chosc tez ciekawy odcinkiem jest od mostu na Porębę Spytkowską .Łowi się tam przeważnie pstrągi w przedziale 25-30 cm choć udało mi się tam wyciągnąć czterdziestkę (oczywiście wszystkie pływaja nadal)Jeszcze jedno miejsce jakie odkryłem tej jesieni to miejscówka poniżej ujęcia wody dla browaru ale tam dominuje szczupak taki około 50-60 cm
[2010-03-07 09:36]

tajnos

Przepraszam nie wiem skąd wziął mi się ten Zakliczyn oczywiście chodziło mi o Lipnice
[2010-03-07 09:38]

macko

ja wędkuję powyzej gosprzydowej, największy pstrąg 42 cm, w poprzednim sezonie rafilem 5 w wymiarze około 40 cm, trzeba znać miejsca i nieraz kilka razy się podchodzi tego samego pstrąga zanim się go wyciągnie, łowię wyłącznie na obrotówki 1 lub 2 mepssa lub robinsona
[2010-03-07 11:26]

tajnos

Cześć macko to musimy sie kiedyś wybrać razem na te pstrągi .Widzę ze należysz do tego samego koła co ja ,czemu nie widuje Cie na zawodach z koła ? Stworzyliśmy tez Klub Raba może się przyłączysz organizujemy często zawody ,a przy tym jest dobra zabawa tu masz linka do strony klubu http://raba-bochnia.weebly.com/
[2010-03-07 13:31]

zawer

No panowie to widzę że jest więcej osob z okolic Bochni ja też należę do koła Bochnia łowicie możee na spining na rabie??
[2010-03-07 13:56]

tajnos

Witam ,ja bardzo często spinninguje na rabie ,przeważnie w okolicach Krzyżanowic ,ale tez w górnej części Raby  tam mozna złowic ładną brzane a i pstrąg się trafia
[2010-03-07 17:39]

macko

teraz jestem w okregu PZW  Kraków, planuje polowic na stradomce i polance w tym roku, na wakacje wracam nad uszwice i pewno dopłace za łowienie w okregu Tarnów, działam w klubie przyjaciół rzeki Rudawy ( taka pstrągowa rzeczka w krakowie), górny odcinek uszwicy znam dobrze, wychowałem sie tam i kilkanascie lat wędkowalem
[2010-03-07 21:16]

zawer

Ostatnio jak opłacałem kartę w kole powiedziano mi że jednak porozumienie miedzy Tarnowem a Krakowem będzie kwestia tylko zatwierdzenia więc będziesz mógł spokojnie połowić na stradomce a co do polanki to mieszkam jakies 5 km do tego potoku kilka lat temu łowiłem tam piękne pstrągi powyżej 40 cm grubo ale teraz to chyba tam pustynia;/ zreszta podobnie ze stradomką choć tam można połowić klenia ja w zeszłym roku w październiku złapałem w miejscowości stradomka klenia na 53 cm na małego woblerka Gębala. A jak twoje doświadczenia z polanka i stradomk
[2010-03-07 22:34]

tajnos

Niestety do porozumienia nie doszło, było głosowanie w zeszłym tygodniu i nie przeszło .Tak ze dopłata na wody krakowskie to 100zł ale Stradomka jest rzeką górską a wiec żeby tam łowić trzeba dopłacić pełną składkę krakowską czyli 250zl
[2010-03-08 18:11]

baldhead

Żeby łowić na Stradomce wystarczy wykupić opłatę niepełną górską za 150 zł. Opłata 250 zł to górska pełna, po opłaceniu której można łowić na wszystkich wodach górskich Okręgu PZW Kraków łącznie z odcinkami specjalnymi C&R rzeki Rudawy i Raby. [2010-03-08 19:20]

zawer

No ale mając opłatę podstawową wykupioną w kole PZW Bochnia mogę chyba ławić na stradomce bo przecież zawsze tak było?? Kurde to mam problem bo chcę łowić powyżej ujscia raby a tam już jest pzw kraków;/ czyli trzeba będzie dopłacić brak słów na te chore porozumiania;/
[2010-03-08 21:05]

baldhead

Stradomka od żródeł do ujścia do Raby należy do Okręgu PZW Kraków. [2010-03-08 21:13]

macko

stradomka cała jest PZW Kraków, Polanki nie ma w wykazie więc jest obwodem pomoczniczym i obowiązuje na niej całkowity zakaz wędkowania, ja opłaciłem górską niepełna w Krakowie i u nas bedę łowił na Swiniarach i stradomce, bo mam nad te wody najblizej
[2010-03-08 21:18]

zawer

Ja na stradomce dawno nie łowiłem a jak tam z ryba teraz??
[2010-03-08 21:55]

fasiu

A co powiecie koledzy o Białej Tarnowskiej i Dunajcu ?? Jakie tam macie wyniki pstrągowe i jakie rejony polecacie ??
[2010-03-31 09:40]

marinkar

ja dopiero zaczynam spiningować na Biale na jesień 2 pstrażki ok 25 cm z jednego dołka w miejscowości Gromnik. w tym roku atakuje także Dunajec
[2010-03-31 14:27]

fasiu

Ja w tamtym sezonie trafiłem kilka ładnych pstrążków na Białej na odcinku Stróże - Gromnik i jednego prawdziwego "potwora" którego niestety nie wyciągnąłem - uważajcie koledzy na obrotówki z opcją wymiany kotwiczki (chyba HRT, ale nie jestem pewien) bo ten pstrąg miał ok 50 cm i właśnie mi tą kotwiczkę wymienił.
W takim razie powodzenia marinkar i do zobaczenia nad rzeczką ;)
Pozdrawiam :)
[2010-03-31 23:19]

marinkar

no to leki niefart. szczerze powiedziawszy na biale zdarzają się ładne okazy ryb. kolega w miejscowości Chojnik wyciągnął ładnego pstrążka pod 50 cm. jednakże też trzeba mieć szczęście i oczywiście umiejętności. ja już parę "złotych" zostawiłem w tej rzece, trudno takie są uroki.
[2010-04-06 11:18]

ForestSpin

Witam koledzy.. gdzie obecnie na rzece Uszwica mozna polapac kropki
[2012-05-29 21:42]

Andrik

Mnóstwo dobrego zdrowego pstrąga i nie tylko znajdziecie w Gospodarstwie Rybackim Dolina Będkowska niedaleko Krakowa

http://www.naszaryba.pl/


[2014-02-10 12:12]