Zaloguj się do konta

Gdzie na okonia na lód?

utworzono: 2011/01/11 17:16
szumiczek81

Witam Kolegów . Jestem spiningistą wędkuję od 20 lat w tym roku po raz pierwszy wybrałem się na lód. Uważam że jest to super fajna metoda wedkarska. Poszukuję łowiska gdzie i  na co  mozna fajnie połowić Okonie jestem z okolic warszawy i fajnie by było jakbytak do 50km od wawy. Wędkowałem na jez.Łacha w józefowie duże pogłowie okonia ale bardzo małego , próbowałem swoich sił na jez. Rokola w Otwocku wielkim trafiłem 4szt 20cm okonie ale na cały dzień i chyba ze 100 przerębli. Podpowiedzcie gdzie i na co!!! Ja mogę chetnie pomóc przy sezonowym spiningu . Na tym się znam a wędkarstwa podlodowego dopiero się uczę!! [2011-01-11 17:16]

jacenty75

Witam,

No to Kolego mamy ten sam "problem". Ja również spinninguje a zimą staram się łowić okonie na blaszkę podlodową niestety w mojej okolicy (Góra Kalwaria) trafiają się same drobne. Tobie mógłbym polecić Zegrze (kiedyś łapałem okonie na ujściu Kanału Żerańskiego/Królewskiego i na Rządzy) a jeżeli trochę byś przekroczył te 50 km to polecam Ci wyrobisko pożwirowe Gnojno - jest szansa na większe sztuki.

[2011-01-12 09:48]

Maly81

Na gnojnie jak najbardziej ale jest daleko biorą przeważnie takie ponad 20cm ale raczej na mormyszke. Na blaszke w tym roku w porcie w Górze złapałem 1szt 27 cm ale był bardzo garbaty bo ważył 25dkg powodzenia...
[2011-01-12 11:23]

ijek

nie jestem jaszcze tak doswiadczony w wedkarstwie pod lodowym ale ze swojego doswiadczenia wiem ze okoni z blaszka to chyba trzeba bardziej szukac przy trzcinach przeszkodach przy brzegu i kierowac sie w strone glebszej wody a gdy juz znajde takie miejsce i ryby biora to jest doprze wtegy na tej odleglosci od brzegu robie dziury wzdłuż lini brzegu  [2011-01-12 15:33]

poszukiwaczsandacza

Mniej jezior, więcej łowisk do 30Ha pow. Takie zbiorniki najczęściej są nie za głębokie, ryba jest obfita, jest jest dużo i przedewszystkim jest duża. Najlepiej szukać zbiorników takich jak mówie, glinianki itd, tam jeżeli jest okoń to musi być duży, na jeziorze to jest cięzko złapać dużego okonia
[2011-01-12 21:41]

szumiczek81

a możesz kolego jakąś taką konkretną

 wodę polecić??

[2011-01-15 16:10]

jacenty75

Teraz to chyba bardziej aktualnym będzie pytanie - gdzie szukać lodu? [2011-01-15 17:05]

kamilOtwock

Koledzy Wędkarze... Orientuje się może ktoś jak gruby jest lód w porcie w Górze Kalwarii??
[2011-02-02 22:00]