Zaloguj się do konta

Gdzie na miętusa - Łódź i okolice

utworzono: 2009/03/09 12:13
archeo13

witam!!! na początek chciałbym się ze wszystkimi przywitać... jestem nowy ;P od kilku sezonów próbuje dodać do swoich wędkarskich trofeów miętusa, ale póki co bez sukcesu :(( odwiedziłem już miedzy innymi wartę, grabię i widawkę czy moglibyście się ze mną podzielić wiedzą na temat występowania miętusa w rzekach w okolicy Łodzi?? z góry dziękuję!!! pozdraviam, bart [2009-03-09 12:13]

grek

Powiem Ci tak Osobiscie łowie praktycznie tylko na spining ale co do mietusa to o tej porze roku pozostaje Ci tylko Warta za tamą na jeziorsku czyli główki.Wszedzie indziej woda jest dosc wysoka wiec szukanie bez sensu. [2009-03-13 18:59]

Doradzał bym Bzurę na i za miejscowością Sobota.Dobrym miejscem jest też Bzura przed Sobotą jadąc z Łodzi przez Brzeziny i Walewice mijając mostek na dopływie Mrogi(nie pamiętam jego nazwy) zjerzdżaj za tym mostkiem w prawo.
Trzy kilometry polnym szlakiem i jesteś na cyplu Mroga-Bzura .
miejsce dzikie nie tknięte ręką meliorantów a przed nim na Bzurze mostek z wysoką przepławką
Połamania kija [2009-03-13 20:05]

swiezy

... jestem z łódzkiego i w mojej okolicy są miętusy i zarybienia tym gatunkiem ale łowisk nie polecam zbyt dzikie . Słyszałem o miętusach łowionych na rzece Pilica w miejscowości Inowłódz . Dobra miejscówka pod mostem i jakieś 300 metrów poniżej , nurt przy brzegu . Umocniony blachą ,spora głębokość , podmycie ,korzenie . Ktoś kiedyś opisywał chyba w wiadomościach WW . Pozdrawiam ... [2009-03-13 22:14]

sindsyl1

A co myślicie o Grabii? łowił ktoś miętuski w tej rzece? chodzi mi o Ldzań i Barycz.

 

[2011-11-11 09:59]