Gdzie na klenie we Warcie?

/ 3 odpowiedzi
Witam. Łowię metodą spinningową klenie nad wartą od zeszłego roku ale jakoś mi to nie wychodzi bo łowię tylko małe egzemplarze na małe wobki i smużaki. Moje miejscówki to betony na ratajach i okolice wilczaka. Zna ktoś może jakieś ciekawe miejsca na te ryby? I kiedy są najlepsze efekty? pozdrawiam
khakiprichi

Witam. Łowię metodą spinningową klenie nad wartą od zeszłego roku ale jakoś mi to nie wychodzi bo łowię tylko małe egzemplarze na małe wobki i smużaki. Moje miejscówki to betony na ratajach i okolice wilczaka. Zna ktoś może jakieś ciekawe miejsca na te ryby? I kiedy są najlepsze efekty? pozdrawiam

hm... powiem tak temat dłuższy niż rzeka warta.....
ja łowię na odcinku pomiędzy Obornikami a Wronkami i nie przekroczyłem na spinning rozmiaru 30 cm!!!!Nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, nie raz oglądałem tarło kleni na Warcie i były tam profesory po 60cm spokojnie, ale gdzie one się ustawiają nie mam pojęcia sam, tylko drobnica mi się wiesza a Jazie do 1,5kg udaje się przechytrzyć. Zauważyłem bardzo dobre wyniki w połowach dużych Klenie po zmroku właśnie na Warcie mam takie miejsce wytypowane na nocne łowy i w tym roku w czerwcu to sprawdzę.
pozdrawiam! (2014/02/23 21:04)

Iras1975

Klenie łowiłem (jakieś 10-12 lat do tyłu) w miejscowości Wiórek i przed Czapurami. Najlepsze wynii miałem maj/czerwiec i tak do godz ok 21-22. Spinningowałem przerabianymi paprochami na główkach 0,5-1g.. brania na napływach i przelewach. Ryby z przedziału ok 35-50cm. (2014/02/23 21:15)

kamlot96

Ja łowie między wronkami a sierakowem na spławik blisko brzegu. Z większych sztuk wyłowiłem w maju 2013 klenia 1,5kg :) (2014/02/24 18:31)